آی پی امداد
abtahi

تست ترانزیستور smd با عدد بالا

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
134
70
سلام
دو تا ترانزیستو مربوط به پاور یک مانیتور هست که از روی برد جدا کردم و تست کردم ... یکی روش نوشته بود 23 و اونیکی 13 .... کد smd روش بود ...
مشکل اینه که الا هر دوی اینا رو که تست میکنم شرت نیستند و در دو حالت که باید عدد حدود 0.6 بخونن .. یکیشون 1290 و یکی 1900 حدودا همچین عددایی میخونن و بقیه حالتها هم که OL هستند ... نمیدونم این الان عنی چی ؟! خراب شده جفتشون مثل هم ؟! ... داریم همچین عدد هایی ؟! تا حالا اینطور برنخورده بودم که فقط دوتا عدد بالای هزار بده ...
اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه
- ممنون

محمدزادهmmh

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-05-25
734
4,158
تهران
سلام و درود مجدد

همکار گرانقدر درست متوجه منظورتون نشدم

قطعه مورد نظر رو اهم چک کردید یا سلکتور مولتی متر رو روی دیود چک گذاشتید.

ضمنا اون قطعه ممکنه
دیود
و یا
ترانزیستور
و یا
نوعی آی سی سه پایه باشه.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
904
1,571
سلام
دو تا ترانزیستو مربوط به پاور یک مانیتور هست که از روی برد جدا کردم و تست کردم ... یکی روش نوشته بود 23 و اونیکی 13 .... کد smd روش بود ...
مشکل اینه که الا هر دوی اینا رو که تست میکنم شرت نیستند و در دو حالت که باید عدد حدود 0.6 بخونن .. یکیشون 1290 و یکی 1900 حدودا همچین عددایی میخونن و بقیه حالتها هم که OL هستند ... نمیدونم این الان عنی چی ؟! خراب شده جفتشون مثل هم ؟! ... داریم همچین عدد هایی ؟! تا حالا اینطور برنخورده بودم که فقط دوتا عدد بالای هزار بده ...
اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه
- ممنون

سلام
لطفا تصویر واضح از قطعه به نحوی که بشه کد روی اونو خوند قرار بدید.

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
134
70
سلام و درود مجدد

همکار گرانقدر درست متوجه منظورتون نشدم

قطعه مورد نظر رو اهم چک کردید یا سلکتور مولتی متر رو روی دیود چک گذاشتید.

ضمنا اون قطعه ممکنه
دیود
و یا
ترانزیستور
و یا
نوعی آی سی سه پایه باشه.
روی حالت دیود تست کردم..
ترازیستور هم هستن هر دو ... هم Q زده کنارش ... و هم اینکه چک کردم هم کد 13 داریم هم کد 23 ... که جفتشون ترانزیستور هستند ... پکیج TO323 هستند هر دو و کد اس ام دی این مدل تو اینترنت سرچ کنین ترانزیستور هست . به هر حال دیوی دوبل هم باشه که نیست بازم این عدد ها نمیتونه باشه ... در واقط ترانزیستور هم عددی که میده بخاتر PN Junction هست و مانن دیود هست ... فقط این عدد ها خیلی عجیبه ... معمولا ترانزیستور یا شرتی داره یا OL در بعضی حالت ها... شما تا حالا عدد بالای هزار خوندین روی ترانزیستور از base be col و base be emm (در حالت فوروارد بایاس) ؟!؟!

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
134
70
سلام
لطفا تصویر واضح از قطعه به نحوی که بشه کد روی اونو خوند قرار بدید.
متاسفانه خیلی کمرنگه و در عکس دیده نمیشه ... فقط اینکه پکیج اس ام دی to-323 هستن جفتشون و کنارشون هم q نوشته شده روی برد ...

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
904
1,571
متاسفانه خیلی کمرنگه و در عکس دیده نمیشه ... فقط اینکه پکیج اس ام دی to-323 هستن جفتشون و کنارشون هم q نوشته شده روی برد ...

سلام
بررسی بفرمایید ببینید قطعات با دیتاشیتهای پیوست منطبق هست؟
طبق دیتاشیت این قطعات ترانزیستور دیجیتال هست با پکیج SOT-323 و پارت‌نامبر DTA143EUA و DTC143EUA ثبت شده.
دیتاشیت هر دو قطعه پیوست شد‌.

پیوست‌ها

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
134
70
سلام
بررسی بفرمایید ببینید قطعات با دیتاشیتهای پیوست منطبق هست؟
طبق دیتاشیت این قطعات ترانزیستور دیجیتال هست با پکیج SOT-323 و پارت‌نامبر DTA143EUA و DTC143EUA ثبت شده.
دیتاشیت هر دو قطعه پیوست شد‌.
فکر کنم اینها لینکشون هستند

در واقع مدل 23 میشه PDTA114TU اگه pnp باشه و اگه npn باشه میشه PDTC114TU

و مدل 13 میشه PDTA123YU اگه pnp باشه و اگه npn باشه میشه PDTC123YU

فقط اینکه من چون نمیشه ازش مقدار صحیح خوند نمیدونم npn هستند یا pnp !!!

بازم ممنون

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
904
1,571
فکر کنم اینها لینکشون هستند

در واقع مدل 23 میشه PDTA114TU اگه pnp باشه و اگه npn باشه میشه PDTC114TU

و مدل 13 میشه PDTA123YU اگه pnp باشه و اگه npn باشه میشه PDTC123YU

فقط اینکه من چون نمیشه ازش مقدار صحیح خوند نمیدونم npn هستند یا pnp !!!

بازم ممنون

سلام
شرمنده که دقیق ذکر نکردم.
پارت‌نامبر کد 13 میشه DTA143EUA
و پارت‌نامبر کد 23 میشه DTC143EUA

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
134
70
سلام
شرمنده که دقیق ذکر نکردم.
پارت‌نامبر کد 13 میشه DTA143EUA
و پارت‌نامبر کد 23 میشه DTC143EUA
درواقع اینا یکی هستن یکیشون pnp و یکیشود npn هست ... 50 ولت و 50- ولت 100 میلی آمپر ... فقط جریاد اینکه تارتزیستور دیجیتال یاشه چیه ؟ چه فرقی میکنه ؟! یعنی یا خاموشه یا روشن ؟ دیگه مقدار بیس مهم نیست ... ؟ و حالا با تمام اینها چرا مقدار تست دیودشو دوتا عدد بالای هزار میده ؟!؟!؟ اگه خراب باشه شرت میشه اگرم سالم باشه که باید بین 0.5 و 0.8 باشه حدودا دیگه ... ؟! پس این الان چیه ؟

بالا