آی پی امداد
abtahi

تستر اپ امپ Op Amp tester

• نویسنده موضوع Д
  • تاریخ شروع

Д

کاربر vip
vip
کاربر
سلام به همکاران عزیز .
یک تستر اپ امپ خریداری کردم از اینترنت ، این ایراد رو داره ، ستون LED های یک طرف ، ازطرف دیگر کم نور تره.
بطور مثال، همونطور که تو ویدئو مشخصه ، یک ایسی 324 تو سوکت قرار دادم و میبینید که نور یک طرف از طرف دیگه کم نور تره.
ایسی استفاده شده در این ماژول OP07C هستش .

کار های انجام شده:
-تعویض ایسی هم با نوع دیپ و هم با نوع SMD
-تعویض تمام مقاومت های برد
-هیت کشی روی تمام برد
-تست کردن با ایسی های مختلف ( تک کانال-دو کانال-چهار کانال)
-تست کردن تمام LED های روی برد . ( دونه دونه تست شد)
-تست کردن دیود زینر های روی برد
-تست و تعویض خازن smd

نکته ، اگر در عکس میبنید قلع کشی ها خیلی تمیز انجام نشده ،
مطمئن باشید که اتصال بر قرار هست ، صرفا بخاطر بی حوصلگی من هست برای این برد .

نکته: در هنگام سوییچ کردن بین دو ستون LED ها ، ولتاژ سمت کم نور 1.439 ولت و سمت پر نور 3.141 ولت هست. ( مقادیر نسبت به زمین مدار)

واقعا یه برد 65.000 ارزش مرجوع کردن یا خرید مجدد هم نداره ، اما خب از طرفی ، رفته تو مخم که چنین چیز ساده ایی چشه آخه ؟ اصلا چیز خاصی برای خرابی نداره.ایسیش هم سه بار عوض کردم .مطمئنم از ایسی نیست. از ایسی هایی که میذارم تو سوکت هم مطمئن هستم . ده ها تاش رو امتحان کردم

ممکنه مقادیر مقاومت ها ، حین مونتاژ در شرکت اشتباه شده باشه ؟!

20240728_140005.jpg

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,193
3,218
32
واقعا یه برد 65.000 ارزش مرجوع کردن یا خرید مجدد هم نداره ، اما خب از طرفی ، رفته تو مخم که چنین چیز ساده ایی چشه آخه ؟

هیچ ارزونی بی علت نیست و هیچ گرانی بی حکمت نیست تعمیرکار جماعت دنبال ارزونیه و پیش خودش میگه حالا مشکلی اگه احیاناً پیش اومد درتسش میکنم

تستر های بازار معمولاٌ از دو رنگ متفاوت سبز وقرمز و زرد و قرمز تشکیل می شوند
ولی از فروشگاهی تهیه ش کردی طرز کارکردش رو میدونند باید با مورد مشابه مقایسه کنی اگر اونم همین طوری بود پس میشه گفت این سری اشکال تسترها مورد مداری یا طراحی دارن ولی اگه آیسی سالم و آیسی خراب رو یک طور از چراغا نشون داد تستر مشکل داره اگه نه میتونه معیاری برای تست اوپ امپ با همین شرایط باشه معیار چیه؟ نشونه و علائم تست آیسی معیوب با نوع سالمش یکی نباشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Д

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,193
3,218
32
این چیزی که از عکس پشت برد مشخصه لحیم کاری نافرمی مسیری که ردیفش چراغا کم نور روشن میشه رو دنبال کن مقاومتی که تغذیه 4 led رو انجام میده رو کمتر کن تا جایی که نور یکنواخت از هر دو هردیف چراغا بدست بیاد

آخرین ویرایش:
بالا