آی پی امداد
abtahi

به اشتراک گذاری تجربه تعمیر مادربرد LGA775

hotaru

کاربر
2018-08-27
23
16
با درود. مادربرد گیگا مدل EP43-UD3L مشکل خرابی بایوس داشت. من هر دو بایوس اصلی و بکاپ رو درآوردم و با فایل مربوطه از سایت گیگا با پروگرامر آپدیت کردم. منتها موقع تست فقط بایوس اصلی رو دوباره لحیم کردم فکر کردم نیازی به بکاپ نداره. اما مادربرد با وجود روشن شدن فقط بوق کوتاه ممتد و تکرار شونده میزد. اینبار آی سی بایوس بکاپ رو هم سر جاش لحیم کردم. اما مشکل حل نشد و بوق های پشت سر هم ادامه داشت. کلیر سی ماس و برداشتن گرافیک هم تغییری ایجاد نکرد در ضمن کد دیباگر هم در همه این مدت C1 بود. تا اینکه رم ها رو خارج کردم. با درآوردن رم ها اینبار بوق نبود رم زد. به رم ها مشکوک شدم دیدم بله یکی از ماژول ها معیوب شده. با ماژول رم سالم که تست کردم مادربرد کاملا عادی بوت شد.
نتیجه اینکه در مادربرد های دوال بایوس هرگز به این تصور که مثلا بایوس بکاپ ضروری نیست از برد برندارید. در مورد من که به سوختن رم انجامید.
سپاس.

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,185
3,207
32
با درود. مادربرد گیگا مدل EP43-UD3L مشکل خرابی بایوس داشت. من هر دو بایوس اصلی و بکاپ رو درآوردم و با فایل مربوطه از سایت گیگا با پروگرامر آپدیت کردم. منتها موقع تست فقط بایوس اصلی رو دوباره لحیم کردم فکر کردم نیازی به بکاپ نداره. اما مادربرد با وجود روشن شدن فقط بوق کوتاه ممتد و تکرار شونده میزد. اینبار آی سی بایوس بکاپ رو هم سر جاش لحیم کردم. اما مشکل حل نشد و بوق های پشت سر هم ادامه داشت. کلیر سی ماس و برداشتن گرافیک هم تغییری ایجاد نکرد در ضمن کد دیباگر هم در همه این مدت C1 بود. تا اینکه رم ها رو خارج کردم. با درآوردن رم ها اینبار بوق نبود رم زد. به رم ها مشکوک شدم دیدم بله یکی از ماژول ها معیوب شده. با ماژول رم سالم که تست کردم مادربرد کاملا عادی بوت شد.
نتیجه اینکه در مادربرد های دوال بایوس هرگز به این تصور که مثلا بایوس بکاپ ضروری نیست از برد برندارید. در مورد من که به سوختن رم انجامید.
سپاس.
تجربه شما رو ارج می نهیم ولی اولین قدم در مراحل تعمیرات هر چیز استفاده از حس دیداری و شرایط احتمالی غیرعادی حاصله هست بعد اقدام باید کرد مراحل تعمیرات آسنکرون (غیر همزمان) و سکونسی(ترتیبی) هست هر کسی خارج این موارد عمل کند قطعاً دچار خطا و اشتباه خواهد شد

hotaru

کاربر
2018-08-27
23
16
بله قطعا درست می فرمایید. من ادعای تعمیرکار بودن ندارم و مبتدی هم هستم. این تجربه رو هم صرفا برای ارجاع توسط مبتدیانی مثل خودم که حوصله اصولی و ترتیبی عمل کردن ندارند عرض کردم. در واقع تلاشم رو کردم عین اونچه که رخ داده رو بازگو کنم وگرنه نتیجه فنی خاصی ازش نمیشه گرفت و خودم هم تحلیل فنی و مستندی براش ندارم. سپاس از شما.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib
بالا