آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشکال در عملکرد تستر LCR-T7

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
پاسخ : اشکال در عملکرد تستر LCR-T7

سلام
دوستانی که میکرو تستر‌ اونها Atmega328 هست و دنبال برنامه میکرو هستند؛ جناب Mahdi258258 قبلا یک سری فایل، مربوط به این میکرو رو در انجمن LCR-T4 قرار دادن.
از اونجایی که این انجمن گسترده شده و گشتن داخل اون سخت، لذا فایل مربوط به میکرو Atmega328 اون رو جدا کرده و در ادامه میارم.
دوستانی که هر کدام از این فایلها، روی تستر T7 اونها جواب داد؛ محبت کنن؛ فایل مربوطه بعلاوه تصویر جعبه تستر و برد اون رو قرار بدن تا دوستان دیگه هم بتونن استفاده کنن.
فقط تاکیدا ۲ نکته عرض میشه
۱- حتما حتما حتما از برنامه میکرو خودتون کپی تهیه کنید تا اگر موفق نشدید؛ برنامه اصلی رو مجدد روی میکرو برگردونید.
۲- معمولا داخل هر پوشه، یه فایل txt هست؛ ابتدا اونو مطالعه و در صورت همخوانی با پارامترهای میکرو و برد، اقدام به پروگرام روی میکرو کنید.

علاوه بر فایلهای میکرو ۳۲۸ ، فایل اصلی جناب Mahdi258258 رو هم (با نام TransistorTester-source-master ) قرار میدم.
با سلام و تشکر
در مورد تاکید 1 شما
آیا میکرو قفل نیست مگه و قابلیت کپی دارد؟

آخرین ویرایش:

Linox2018

کاربر
2019-05-26
9
7
33
سلام من متاسفانه به کار برنامه نویسی تا الان ورود نکردم و طریقه پروگرم کردن رو نمیدونم کسی هست در این خصوص کمک کنه که من یه ای سی atmega328p براش ارسال کنم و زحمت پروگرامش رو بکشه و ارسال کنه تا جایگزین کنم . هزینش رو هم تقدیم میکنم ...⚘

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsia90

Linox2018

کاربر
2019-05-26
9
7
33
سلام من متاسفانه به کار برنامه نویسی تا الان ورود نکردم و طریقه پروگرم کردن رو نمیدونم کسی هست در این خصوص کمک کنه که من یه ای سی atmega328p براش ارسال کنم و زحمت پروگرامش رو بکشه و ارسال کنه تا جایگزین کنم . هزینش رو هم تقدیم میکنم ...⚘

من شهرستان بروجرد هستم ،هرکسی میتونه کمکم کنه لطفا جواب بده تا هماهنگی هارو انجام بدیم .ممنونم

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
با سلام خدمت شما من اون تاپیک رو کامل مطالعه کردم مربوط به T4 هست ولی دستگاه من T7 هستش و با مطالب اون تاپیک مشکلم برطرف نشده بازم اگر دوستان در این خصوص تجربه یا تخصصی دارند ممنون میشم کمک کنند
منم همینو دارم و روز اول آی سی u7 دچار مشکل شد و داغ میکنه طوری که انگشت رو میسوزونه و باعث سوختن دیود دو و سلف یک هم شد. اونارو درست مردم و دستگاه درست کار میکنه اما مشکل اصلی که آی سی u7 هست هنوز وجود داره و به دلیل شدت حرارت تولیدی و نایاب بودن آی سی احتمالا پس از چندبار استفاده دوباره دستگاه دچار مشکل بشه. کسی میتونه راهنمایی کنه به جای این آی سی میشه آی سی دیگه ای بکار برد؟ یا میشه لین آیسی رو دور زد یا از مدارخا ج کرد طوری که کارایی مدار کاملا از دست نره؟؟

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
با سلام خدمت همکاران گرامی تمام قطعات مشخص شده در تصویر نو تعویض شد اما بی نتیجه بود فقط میماند پروگرام کردن اییسی میکرو که با توجه به اینکه شماره میکرو ATMEGA328P است از همکاران تقاضا دارم در خصوص پروگرام کردن این میکرو بنده را راهنمایی کنند پروگرامر Multi AVR Programmer را دارم سپاسگزارممشاهده فایل‌پیوست 190926
قطعه u7 را تعویض کن برادر

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
دوستان لطفا یکی بگه در LCR T7 علت داغ شدن بیش از حد آی سی U7 با اسم (HYEQG) که سبب سوختن سلف L1 و دیود D2 میشه و احتمال سوختن خود U7 هم خیلی زیاده بواسطه ی اون حرارت بسیار بالا چیه و چطور باید این مشکلو حل کرد؟ جایگزین U7 چی بگذارم؟

بالا