آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: اتصال کوتاه در پاور 330 گرین

s.pourhasan

کاربر vip
کاربر
2015-12-13
108
99
با سلام
بنده یک پاور 330 گرین برای تعمیر بدستم رسیده که قطعات آن از لحاظ ظاهری همگی سالمند و فقط فیوز آن سوخته بود وتعویض گردید ولی متاسفانه هنگام زدن کلید روشن پاور، فیوز محل کار پرید و دوباره فیوز پاور مجدد سوخت. باتوجه به اینکه در همان لحظه اول اتصال کوتاه اتفاق می افتد بنده در پیدا کردن اشکال پاور ناتوان هستم لذا درخواست راهنمایی جهت رفع این مشکل را دارم.
با تشکر

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
با سلام
بنده یک پاور 330 گرین برای تعمیر بدستم رسیده که قطعات آن از لحاظ ظاهری همگی سالمند و فقط فیوز آن سوخته بود وتعویض گردید ولی متاسفانه هنگام زدن کلید روشن پاور، فیوز محل کار پرید و دوباره فیوز پاور مجدد سوخت. باتوجه به اینکه در همان لحظه اول اتصال کوتاه اتفاق می افتد بنده در پیدا کردن اشکال پاور ناتوان هستم لذا درخواست راهنمایی جهت رفع این مشکل را دارم.
با تشکر
سلام و وقت بخیر...وقتی به گفته‌ی خودتون فیوز سوخته بود یعنی مدار قدرت دچار شورتی و اتصالی شده که این حالت به وجود آمده ...لذا باید پل دیود که سوخته....هیت سینگ اول رو کامل در آورده و ترانزیستورا رو تست صحت بگیرید ....خازن صافی رو هم بررسی کنید

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
همونطور که دوست عزیزمون گفتن به احتمال خیلی زیاد شما یک شورتی در هست سینک اول پاورتون دارید. توصیه هایی که کردن رو انجام بدید تا قطعات خراب تعویض بشن. پل دیود، خازن های ورودی،ترانزیستورهای هیت سینک اول و مقاومتهای کم اهم اطرافشون رو خارج از مدار تست کنید.بعد از تعمیر هم هرگز برای آزمایش پاور تعمیر شده از برق مستقیم شهر استفاده نکنید چون ممکنه هنوز مشکلی وجود داشته باشه و نتیجه زحماتتون یه باد بره. بنابراین برای تست پاور تعمیر شده حتما حتما از لامپ تست استفاده کنید تا اگه مشکلی هست دوباره نزنه یه جای دیگه رو بسوزونه.

بالا