آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مدار دیفراست امرسان

1saman

کاربر
2016-08-26
6
0
در مدار دیفراست یخچال امرسان NRF-2066D قسمت پایین یخچال (فریزر) یک سوکت دو پینه هست که چهار تا سیم سفید بهش وصله یعنی دو سیم سفید به یک پین و دو سیم سفید به پین دیگر. این چهار سیم سفید رنگ رفته به سمت بالای یخچال. مقاومت دو سر سوکت حدود 7 کیلو اهم است و به هم متصل هستند (با اهم متر تست کردم آلارم میده)
کسی میدونه اینا چی هستند؟ آیا مربوط به درب ها است ؟ که اگه درها باز بود هیتر عمل نکنه؟
این 4 سیم در مدار دیفراست همرا با چند المان دیگر همچون: هیتر-ترموفیوز-یک سیم که بصورت مارپیچ در یک فویل آلمینیومی قرار گرفته است، قرار گرفته است. اگه کسی تونست مدار قرار گرفتن این 4 المان رو رسم کنه ممنون میشم. چون انگار مدارش اشتباهه و هیتر دوسرش به هم وصل شده (اتصال کوتاه) اصلا نمیدونم تا الان یخچال چطوری کار کرده (الان خرابه).

آخرین ویرایش:

1saman

کاربر
2016-08-26
6
0
اصل مشکل من به شرح زیر است:
مدل یخچال فریزر امرسان بدون برفک دارای برد NRF-2066D است. وقتی یخچال را روشن می کنم خطای AL می دهد اما همه چی خوب کار میکند بعد از چند ساعت هم یخچال و هم فریزر به اندازه کافی سرد می شوند و خطا را هم دیگر نمایش نمی دهد موتور هم یکی دوبار اتوماتیک میکند. اما بعد از 13 الی 14 ساعت موتور خاموش شده و خیلی دیر روشن میشود طوری که داخل یخچال و فریزر کاملا گرم شده و خطای AL ظاهر می شود و بعد از چند ساعت که دوباره موتور روشن شد این سیکل مدام تکرار می شود. علت چیست؟
من مدار دیفراست را بازبینی کردم وقتی دوسر هیتر را دنبال می کنم میبینم که از طریق سیم و سوکت به هم متصل است. مدار فابریک کارخانه! یعنی عملا هیتر از مدار خارج شده!

1saman

کاربر
2016-08-26
6
0
آیا هیتر اصلی و هیتر کانال هوا که توکاره و هیتری که توی فویل آلوینیومی هست (احتمالا مربوط به یخ نزدن فن یا دمپر باشه) باید با هم سری باشند؟

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
تست مد » دستگاه با کلید پاور خاموش، دکمه یوپر را نگه دارید و پاور را بزنید بعد چند لحظه سوپر را رها کنید ، با دکمه سوپر قطعات را چک کنید، co کمپرسور/ faفن.....،he هیتر////////// احتمال سوختن ترموفیوز که سمت راست کنار لوله ها به صورت عمودی لای فوم سفید هست وجود دارد ، در ضمن حتما خود المنت را مستقیم با ۲۲۰ تست کنید تا گرم شود( دقت کنید سیم های سفید و صورتی و قرمز اشتباه نشود و سوکتها را علامت گذاری کنید)

1saman

کاربر
2016-08-26
6
0
برای تست مد همین کاری که گفتید انجام دادم ولی نشد! شاید بردش این قابلیتو نداره. این توضیحم بدم که 4 سال پیش بردش سوخته بود نمایندگی اومد تعویض کرد.
هیتر هم با برق امتحان کردم همه جاش داغ میشه. ترموفیوز هم جریان رو از خودش عبور میده.
الان من هیتر توکار و اون سیم مارپیچ که لای فویل آلمینیومی پیچیده شده رو از مدار حذف کردم یعنی از مدار دیفراست فقط هیتر که سری شده با ترموفیوز باقی گذاشتم. یخچال حدود بیست ساعته که کار میکنه ولی مدت زمان روشن بودن موتور زیاده و مثلا فقط چند دقیقه (10 الی 12) خاموش میشه و دوباره موتور روشن میشه آیا طبیعیه؟
چرا وقتی هیتر و دم و دستگاهش وصل نیست، برد خطا (HE) نشون نمیده؟
مقاومت همه سنسور ها در دمای 28 درجه حدود 8 کیلو اهم بود و در آب یخ که قرار دادم حدود 22 کیلو اهم بود.
تورو خدا کمک کنید 3 تا تعمیرکار اومدن هیشکی بلد نیست درستش کنه.

Mohsen2252

کاربر
2020-11-03
4
4
35
دوست عزیز یخچال منم همین ایراد داشت یخچال خاموش کن درب ها کلن باز بزار بزار حدود سه ساعت بمونه بعد دوباره یخچال بزن برق مشکلت حل میشه

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
دوست عزیز یخچال منم همین ایراد داشت یخچال خاموش کن درب ها کلن باز بزار بزار حدود سه ساعت بمونه بعد دوباره یخچال بزن برق مشکلت حل میشه
دوست عزیز لطفا به تاریخ تاپیک هم دقت بفرمایید
مربوط به 3 سال قبل هست

rasool askar

کاربر vip
کاربر
2020-11-06
2
0
سلام
لطفا یکی راهنمایی کنه ترموفیوز رو چطور میتونم با اهمتر تست کنم . ممنون

بالا