آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدنلحظه ای مادربرد گیگا ga-g31m-es2c

Mahsa8289

کاربر vip
کاربر
2021-08-04
10
2
32
درود
مادر برد لحظه ای روشن میشه و بعد خاموش میشه.
پاور عوض شده.
همه چی رو از مادربرد جدا کردم فقط سی پی یو و رم متصله.
مادربرد از کیس جدا کردم.
کلیر سیموس هم کردم.
بدون برق 4 پین با اتصال سیم سبز و مشکی روشن میشه ولی تصویر نداره و هیچکدوم از چیپ ها هم داغ نمیشه (همونقدر سرد میمونه)
4 پین هم اتصال کوتاه هست.
مشکل از چی میتونه باشه؟

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,945
فت مدارpwm یاv core از نظر اتصال کوتاه چک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mahsa8289

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
یا cpu سوخته یا ماسفت
cpu رو جداکنید ، سیستم بدون سی پی یو هم روشن میشه ، بالا نمیاد ،، اگر روشن موند که cpu سوخته
اگر همچنان اتصال داشتی ، ماسفت های کنار cpu رو تست کن ، تست ماسفت در صفحات دیگه گفته شده

• Like

yaser1988

کاربر vip
کاربر
2018-01-18
12
17
با سلام اگر منظور از لحظه که گفتین، حرکت نیم دوری فن سی پی یو در هنگام فشار دادن دکمه پاور باشه، در این صورت ماسفت های کنار سی پی یو سوختن و باید خارج کنین و تست کنین و وقتی مطمئن شدین ایراد از ماسفت هست بعد از تعویض ماسفت فقط برق ۱۲ ولت کنار سی پی یو رو به مادر برد وصل کنین و دکمه پاور رو فشار بدین باید فن شروع به کار بکنه.

• Like

Mahsa8289

کاربر vip
کاربر
2021-08-04
10
2
32
با سلام اگر منظور از لحظه که گفتین، حرکت نیم دوری فن سی پی یو در هنگام فشار دادن دکمه پاور باشه، در این صورت ماسفت های کنار سی پی یو سوختن و باید خارج کنین و تست کنین و وقتی مطمئن شدین ایراد از ماسفت هست بعد از تعویض ماسفت فقط برق ۱۲ ولت کنار سی پی یو رو به مادر برد وصل کنین و دکمه پاور رو فشار بدین باید فن شروع به کار بکنه.

ممنون از راهنماییتون
ایراد از ماسفت بود. عوض کردم
فقط با برق 12 سی پی یو روشن نشد.
برق مادربرد هم وصل کردم. روشن شد. تصویر داد. اما بعد از چند دقیقه خاموش شد و دوباره مثل قبل با زدن دکمه پاور فقط فن یه تکون میخوره و دیگر هیچ
(وقتی روشن شد سی پی یو صدا میداد. صدای "فففففففففففف" خیلی خفیف)

Mahsa8289

کاربر vip
کاربر
2021-08-04
10
2
32
یا cpu سوخته یا ماسفت
cpu رو جداکنید ، سیستم بدون سی پی یو هم روشن میشه ، بالا نمیاد ،، اگر روشن موند که cpu سوخته
اگر همچنان اتصال داشتی ، ماسفت های کنار cpu رو تست کن ، تست ماسفت در صفحات دیگه گفته شده

ماسفت سوخته بود، عوض کردم.
برق مادربرد هم وصل کردم. روشن شد. تصویر داد. اما بعد از چند دقیقه خاموش شد و دوباره مثل قبل با زدن دکمه پاور فقط فن یه تکون میخوره.

بالا