آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
پاسخ : تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

ایام بکام استاد
دو سه هفته پیش فرمودید پاسخ تکراری نمیدید و پاسخ های قبلی رو مطالعه کن
منم رفتم ابتدا با دقت مجددا تحلیل تثبیت کننده و محدود کننده رو مطالعه کردم
پست های قبلی رو هم خوندم
این ویرایش اخیر شما رو بعد دیدم ولی انجمن برای ویرایش هشدار نمیده متأسفانه
با توجه به اینکه آمپرمتر خودم از مقاومت یک اهم به عنوان شنت استفاده میکنه فعلا اون رو کنار گذاشتم و یه آمپرمتر روپنلی گذاشتم
آخر ولوم جریان با یه لحظه اتصال کوتاه 5 آمپر میده و متصل کردن مقاومت 2 کیلو تاثیر بسیار ناچیزی در بهبود فاصله نیم آمپر تا 3 آمپر داشت.تقریبا هیچ
در ضمن ، بعد از اینکه بیزر رو ناشیانه خفه کرده بودم و 741 سوخته بود علی رغم اینکه 741 و بیزر رو تعویض کردم اما یه مشکل جدید پدید اومده
وقتی ولتاژ زیر حدود 4 تنظیم شده باشه با اتصال کوتاه خروجی یا کشیدن آمپر غیر مجاز LED کم نور روشن میشه و بیزر هم جون نداره صدا بکنه
اما اگه ولتاژ رو بالا ببرم علی رغم اینکه محدود کننده اجازه افزایش ولتاژ رو نمیده ولی نور LED قوی میشه و صدای بیزر هم اندکی بگوش میرسه
در ضمن با چرخاندن ولوم ولتاژ تغییری در ولتاژ بین پایه 2 و 3 ایجاد نمیشه
با توجه به تحلیل و چیزهایی که فهمیده بودم 741 رو خارج کردم.تثبیت کننده به خوبی کار میده و اگه سلکتور رو روی 17 ولت متناوب بگذارم (ماکزیمم 20 ولت)در 12 ولت 1 آمپر افت نداره
زنر 2.2 نو گذاشتم
اول نصب زنر دو سرش 2 ولت بود اما الآن شده 1.89
تا وقتی 741 نیست همه چیز خوبه
ولتاژ ها رو طبق عیب یابی بررسی کردم ایرادی نداشتند
جالب اینجاست وقتی 741 خارج از مداره دو پایه 2 و 3 آیسی از 0 ولت تا 1.87 ولت با چرخوندن ولوم جریان رو نشون میده اونم نه با فاصله ی عجیب و غریب بلکه بسیار معقول از 0 آروم آروم میرسه به 1.87
اما وقتی 741 رو نصب میکنم علاوه بر اینکه زور نداره در ولتاژ پایین بیزر و LED رو درست و حسابی روشن بکنه در همون ابتدای ولوم جریان (حدود نیم ولت در 2 و 3 آیسی) اجازه عبور حدود 3 آمپر رو میده
کدوم قطعات رو بررسی یا تعویض کنم؟

درود

تغذیه 741 هیچ ارتباطی با نمایش ولتاژ و جریان آمپرمتر ولتمتر پنلی نداره و تنها تصور ممکن این است که در مونتاژ یا نصب آمپرمتر ولتمتر پنلی اشتباه کردی و تغذیه این دو قطعه را مرتبط کردی.

تفاوت ناچیز ولتاژ زینر 2 ولتی اشکالی نداره.
در خصوص اضافه کردن مقاومت به ولوم جریان فقط گفتی اثری نداشت ، درحالیکه محاله.
اگر ولوم را تا انتها میچرخونی و 5 آمپر میده که ثابت میکنه مونتاژ بدرستی انجام نشده اما یک مقاومت با پایه انتهایی ولوم جریان سری کن که 5 آمپر نداه و ماکزیمم ۳ آمپر بده.
لذا من نمیدونم چکار کردی ولی بارها تاکید کردم تا زمانیکه بگی انجام دادم و نشد دراینصورت نمیدونم چه برداشتی داشتی و چکار کردی که نشد ، مگر علم غیب داشته باشم که ندارم.

دوباره مثال تکراری رو مطرح میکنم.
فرض کنیم توصیه کردم «« یک پیچ گوشتی بزرگ بخر و به سوراخ پشتش فرو کن ببین چی میشه.
و شما میگی انجام دادم و نشد. فقط جفتک انداخت.
لذا شما تصور کردی باید پیچ گوشتی را به ما‌تحت خر (الاغ) فرو کنی درحالیکه من توصیه کردم پیچ گوشتی را خریداری کن و به سوراخ محل آنتن و پشت برد بزن و گزارش کن.

لذا اینکه انجام دادم و نشد ۲زار برای من ارزش نداره و چیزی ازش نمی‌فهمم و بنتبع آن قادر به ارزیابی موضوع نیستم.

خیلی عجیبه که به ایراداتی برخورد کردی که یکنفر هم تابحال گزارش نکرده
لذا باید ایراداتی در مونتاژ داشه باشی
ضمنا عکس پشت و روی برد را بفرست.

سپاس

آخرین ویرایش:

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا

تغذیه 741 هیچ ارتباطی با نمایش ولتاژ و جریان آمپرمتر ولتمتر پنلی نداره و تنها تصور ممکن این است که در مونتاژ یا نصب آمپرمتر ولتمتر پنلی اشتباه کردی و تغذیه این دو قطعه را مرتبط کردی.
بنده در اتصالات ولتمتر آمپرمتر مشکل ندارم و بدرستی کار میکنند منتها آمپرمتر خودم رو حذف کردم و روپنلی متعارف رو جایگزین کردم چون از خودم یک شنت 1 اهمی داشت و برای فهمیدن دقیق جریان در اتصال کوتاه همین 1 اهم هم تاثیر داشت

تغذیه 741 درسته منتها در یکی از پست ها گفته بودید ولوم ولتاژ رو بچرخونم و ولتاژ 2 و 3 آیسی رو اندازه بگیرم و منم گزارش کردم که ولتاژ تغییری نمیکنه
در ضمن با راهنمایی خودتون به جای زنر 5 ولت و R13 با ثانویه جدا از ترانس و یکسوساز و 7805 تغذیه آمپرمتر رو تهیه کرده بودم و فقط گراند اون پل دیود با گراند مدار مشترکه

در خصوص اضافه کردن مقاومت به ولوم جریان فقط گفتی اثری نداشت ، درحالیکه محاله
گفتم اثرش بسیار ناچیز بود
من انتهای ولوم رو همون پایه ی متصل به R10 تشخیص دادم و 2 کیلو رو بین وسط و R10 قرار دادم
اونجایی که 3 آمپر بدون مقاومت میداد با مقاومت 2.8 آمپر میده
و در انتهای ولوم هم بجای 4.99 آمپر 4.8 آمپر میده
فاصله ها هم بطور محسوس زیاد نشد ودر کمتر از نصف دور ولوم جریان ، میرسه به 3 آمپر

آیا انتهای ولوم رو درست تشخیص دادم؟برای رسیدن به مطلوب (انتهای ولوم 3 آمپر بده) باید مقاومت رو افزایش بدم یا کاهش بدم؟ولوم 5 کیلو یا 10 کیلو جایگزین نکنم؟
ایراد کار از کجاست؟طبق تحلیل و طراحی شما نیازی به مقاومت بین وسط و انتها نیست. بدون 741 همین ولوم 2 کیلو بدون مقاومت سری از 0 تا 1.87 ولت رو بین 2 و 3 آیسی ایجاد میکنه اما با نصب 741 نفهم میشه!!!

بدون شک مونتاژ من عیب داره

ضمنا عکس پشت و روی برد را بفرست

برد در حال انتقال به جعبه هست و فعلا بازه
https://s24.picofile.com/file/8455573934/20221114_000907.jpg
https://s24.picofile.com/file/8455573950/20221114_000943.jpg
https://s24.picofile.com/file/8455573968/20221114_001113.jpg

ولوم ها ، بیزر ، LED ، ترانزیستور قدرت به خارج از برد منتقل شده اند
من نمیدونم مشکل از کجاست که دیگه حتی بیزر صدای درست و درمونی نداره،قبلا فاصله درجه ها در ولوم جریان خیلی کم بود ولی دیگه صدای بیزر و نور LED مشکل نداشت اما الآن اونم زیر 4 ولت درست نیست

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

بنده در اتصالات ولتمتر آمپرمتر مشکل ندارم و بدرستی کار میکنند منتها آمپرمتر خودم رو حذف کردم و روپنلی متعارف رو جایگزین کردم چون از خودم یک شنت 1 اهمی داشت و برای فهمیدن دقیق جریان در اتصال کوتاه همین 1 اهم هم تاثیر داشت

تغذیه 741 درسته منتها در یکی از پست ها گفته بودید ولوم ولتاژ رو بچرخونم و ولتاژ 2 و 3 آیسی رو اندازه بگیرم و منم گزارش کردم که ولتاژ تغییری نمیکنه
در ضمن با راهنمایی خودتون به جای زنر 5 ولت و R13 با ثانویه جدا از ترانس و یکسوساز و 7805 تغذیه آمپرمتر رو تهیه کرده بودم و فقط گراند اون پل دیود با گراند مدار مشترکه

گفتم اثرش بسیار ناچیز بود
من انتهای ولوم رو همون پایه ی متصل به R10 تشخیص دادم و 2 کیلو رو بین وسط و R10 قرار دادم
اونجایی که 3 آمپر بدون مقاومت میداد با مقاومت 2.8 آمپر میده
و در انتهای ولوم هم بجای 4.99 آمپر 4.8 آمپر میده
فاصله ها هم بطور محسوس زیاد نشد ودر کمتر از نصف دور ولوم جریان ، میرسه به 3 آمپر

آیا انتهای ولوم رو درست تشخیص دادم؟برای رسیدن به مطلوب (انتهای ولوم 3 آمپر بده) باید مقاومت رو افزایش بدم یا کاهش بدم؟ولوم 5 کیلو یا 10 کیلو جایگزین نکنم؟
ایراد کار از کجاست؟طبق تحلیل و طراحی شما نیازی به مقاومت بین وسط و انتها نیست. بدون 741 همین ولوم 2 کیلو بدون مقاومت سری از 0 تا 1.87 ولت رو بین 2 و 3 آیسی ایجاد میکنه اما با نصب 741 نفهم میشه!!!

بدون شک مونتاژ من عیب داره

برد در حال انتقال به جعبه هست و فعلا بازه
https://s24.picofile.com/file/8455573934/20221114_000907.jpg
https://s24.picofile.com/file/8455573950/20221114_000943.jpg
https://s24.picofile.com/file/8455573968/20221114_001113.jpg

ولوم ها ، بیزر ، LED ، ترانزیستور قدرت به خارج از برد منتقل شده اند
من نمیدونم مشکل از کجاست که دیگه حتی بیزر صدای درست و درمونی نداره،قبلا فاصله درجه ها در ولوم جریان خیلی کم بود ولی دیگه صدای بیزر و نور LED مشکل نداشت اما الآن اونم زیر 4 ولت درست نیست

درود

بزرگترین عاملی که نمیتونی به نتیجه مطلوبی برسی اینه که بدون تجربه کافی بعد از توصیه من گاها میری و بعد از مدت طولانی که بکلی فراموشم شده برمیگردی و مطالب متناقضی گزارش میکنی.
اساسا حالت‌هایی گزارش میکنی‌ که اولا در این تغذیه در صورت درستی مونتاژ اتفاق نمیافته و ثانیا تابحال احدی چنین ایراداتی گزارش نکرده.

اگه یکروز از گزارش سپری بشه به سختی بتونم بخاطر بیارم ولی به وفور منو اذیت کردی و بناچار کلیه پست های قبلی رو مطالعه کردم و توصیه ای کردم و رفتی که رفتی و دوباره بعد از مدتها برگشتی.

گرامی ارجمند بارها گفتم کجای ولوم جریان ۳ آمپر میده ؟ ولی پاسخ های عجیبی دادی و برای اولین بار در گزارش اخیر گفتی وسط ولوم ۳ آمپر میده .

دلیلش هم اینه که بسیاری از حقایق رو مخفی میکنی و یا پس از دستکاری‌های خودسرانه و جدیدی که اطلاع ندادی گزارش میکنی و من گیج میشم.

من با الکترونیک پیر شدم لذا هر تکونی به سیستم وارد کنی میفهمم چه اتفاقی میافته ولی همه رو با گزارشات باورنکردنی انکار کردی و قصد نداشتم این حقایق رو مطرح کنم ولی ناگزیرم کردی.

باور کن دیگه نمیتونم همه پست های قبلی رو بخونم . حتی تصاویری که برای گزارش بعدی شما ذخیره کرده بودم بدلیل تاخیر طولانی شما ، چند روز قبل حذف کردم خصوصا تصویر عجیبی از عملکرد ولوم جریان که ابتدا ۳ آمپر و سپس از صفر تا حدود ۲ آمپر مشخص کرده بودی و سوال کردم یعنی چی ؟ ولی پاسخی نگرفتم

و حالا میگی وسط ولوم ۳ آمپر و انتهای ولوم ۵ آمپر میده.

احتمالا از آی سی ۷۴۱ ناسالم و قطعات مشکوک استفاده میکنی و یا بدرستی مونتاژ نکردی.

ضمنا ولوم‌هایی که نصب کردی از انواع بسیار بد است . ولوم بزرگتر و مطمئن‌تر تهیه کن و بجای ۶۸/. موقتا با یک اهمی تست کن ببین چه تغییراتی حاصل میشه.

خاطرم هست که توصیه‌ای کردم تا ضمن بهبود سیستم مطابق میل شما ، ضمنا ایراد شما هم مشخص بشه ولی رفتی که رفتی و منم بدرستی خاطرم نیست.
افرادی که علاقمند و عاشق حرفه‌ای باشن حتی زمان خواب و استراحت به مشکل مربوطه فکر میکنن ولی شما با خونسردی کامل و با وجود تاکید مکررم که تاخیر نکنی اما بارها با تاخیر طولانی برگشتی .
شما که از الکترونیک بعنوان تفریح کم ارزش استفاده میکنی چرا مشکل را مطرح کردی ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا

درود

بزرگترین عاملی که نمیتونی به نتیجه مطلوبی برسی اینه که بدون تجربه کافی بعد از توصیه من گاها میری و بعد از مدت طولانی که بکلی فراموشم شده برمیگردی و مطالب متناقضی گزارش میکنی.
اساسا حالت‌هایی گزارش میکنی‌ که اولا در این تغذیه در صورت درستی مونتاژ اتفاق نمیافته و ثانیا تابحال احدی چنین ایراداتی گزارش نکرده.

اگه یکروز از گزارش سپری بشه به سختی بتونم بخاطر بیارم ولی به وفور منو اذیت کردی و بناچار کلیه پست های قبلی رو مطالعه کردم و توصیه ای کردم و رفتی که رفتی و دوباره بعد از مدتها برگشتی.

گرامی ارجمند بارها گفتم کجای ولوم جریان ۳ آمپر میده ؟ ولی پاسخ های عجیبی دادی و برای اولین بار در گزارش اخیر گفتی وسط ولوم ۳ آمپر میده .

دلیلش هم اینه که بسیاری از حقایق رو مخفی میکنی و یا پس از دستکاری‌های خودسرانه و جدیدی که اطلاع ندادی گزارش میکنی و من گیج میشم.

من با الکترونیک پیر شدم لذا هر تکونی به سیستم وارد کنی میفهمم چه اتفاقی میافته ولی همه رو با گزارشات باورنکردنی انکار کردی و قصد نداشتم این حقایق رو مطرح کنم ولی ناگزیرم کردی.

باور کن دیگه نمیتونم همه پست های قبلی رو بخونم . حتی تصاویری که برای گزارش بعدی شما ذخیره کرده بودم بدلیل تاخیر طولانی شما ، چند روز قبل حذف کردم خصوصا تصویر عجیبی از عملکرد ولوم جریان که ابتدا ۳ آمپر و سپس از صفر تا حدود ۲ آمپر مشخص کرده بودی و سوال کردم یعنی چی ؟ ولی پاسخی نگرفتم

و حالا میگی وسط ولوم ۳ آمپر و انتهای ولوم ۵ آمپر میده.

احتمالا از آی سی ۷۴۱ ناسالم و قطعات مشکوک استفاده میکنی و یا بدرستی مونتاژ نکردی.

ضمنا ولوم‌هایی که نصب کردی از انواع بسیار بد است . ولوم بزرگتر و مطمئن‌تر تهیه کن و بجای ۶۸/. موقتا با یک اهمی تست کن ببین چه تغییراتی حاصل میشه.

خاطرم هست که توصیه‌ای کردم تا ضمن بهبود سیستم مطابق میل شما ، ضمنا ایراد شما هم مشخص بشه ولی رفتی که رفتی و منم بدرستی خاطرم نیست.
افرادی که علاقمند و عاشق حرفه‌ای باشن حتی زمان خواب و استراحت به مشکل مربوطه فکر میکنن ولی شما با خونسردی کامل و با وجود تاکید مکررم که تاخیر نکنی اما بارها با تاخیر طولانی برگشتی .
شما که از الکترونیک بعنوان تفریح کم ارزش استفاده میکنی چرا مشکل را مطرح کردی ؟

سپاس

شما پیام سه هفته پیش رو ویرایش کرده بودید و گفته بودید مقاومت 2 کیلو اضافه کنم ببینم فاصله ها بهتر میشه یا نه ولی قبل ویرایش نوشته بودید دیگه پاسخ تکراری نمی‌دید و برم پست های قبل رو بخونم
منم به همین خاطر دیگه فقط پست های سابق و تحلیل رو مطالعه میکردم ولی نتیجه ای نگرفتم و بر حیرتم افزوده شد
حالا اولویت چیه ؟برم قطعات توصیه شده توسط شما رو تهیه کنم؟یا با همین آشغال ها گزارش کنم؟اول باید کاری کنم که انتهای ولوم 3 آمپر بده یا نه،همین حالا که 5 آمپر میده محل 3 آمپر رو تعیین کنم؟
امروز قطعات رو تهیه میکنم و عصر گزارش میدم
ولوم ولتاژ بدون ایراد کار می‌کنه و به خوبی تا 28 ولت رو کنترل می‌کنه
اون رو هم عوض کنم؟
ولوم مناسب عنوان خاصی داره؟یا به قطعه فروش بگم ولوم بزرگ؟
منظورتون اینجور ولوم هست؟
https://icworldco.com/product/ولوم-2کیلو-RV24
قیمتش بالا هست
741 نو چنتا خریدم دارم و مشکل باقی هست

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

شما پیام سه هفته پیش رو ویرایش کرده بودید و گفته بودید مقاومت 2 کیلو اضافه کنم ببینم فاصله ها بهتر میشه یا نه ولی قبل ویرایش نوشته بودید دیگه پاسخ تکراری نمی‌دید و برم پست های قبل رو بخونم
منم به همین خاطر دیگه فقط پست های سابق و تحلیل رو مطالعه میکردم ولی نتیجه ای نگرفتم و بر حیرتم افزوده شد
حالا اولویت چیه ؟برم قطعات توصیه شده توسط شما رو تهیه کنم؟یا با همین آشغال ها گزارش کنم؟اول باید کاری کنم که انتهای ولوم 3 آمپر بده یا نه،همین حالا که 5 آمپر میده محل 3 آمپر رو تعیین کنم؟
امروز قطعات رو تهیه میکنم و عصر گزارش میدم
ولوم ولتاژ بدون ایراد کار می‌کنه و به خوبی تا 28 ولت رو کنترل می‌کنه
اون رو هم عوض کنم؟
ولوم مناسب عنوان خاصی داره؟یا به قطعه فروش بگم ولوم بزرگ؟
منظورتون اینجور ولوم هست؟
https://icworldco.com/product/ولوم-2کیلو-RV24
قیمتش بالا هست
741 نو چنتا خریدم دارم و مشکل باقی هست

درود

بنابرین ایراد دیگر شما ، صرفه‌جویی در قیمت قطعاته که از هر قطعه مشکوکی استفاده میکنی و بنظر میرسه از خازن صافی کوچکتری هم استفاده کردی که ارزون‌تر باشه و لذا با ایرادات عجیبی مواجه میشی.
ضمنا بدون صداقت هرگز نتیجه نمیگیری .

این ولوم‌ها ارزشی نداره و باید ولوم های با پدر مادر تهیه کنی که بزرگتره و حدود دو برابر ایناست.

اساسا صدمه زدن به این تغذیه کار ساده‌ای نیست ولی با شیوه‌ای که کار میکنی توفیق این شاهکار را بدست آوردی .

سپاس

آخرین ویرایش:

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا

درود

بنابرین ایراد دیگر شما ، صرفه‌جویی در قیمت قطعاته که از هر قطعه مشکوکی استفاده میکنی و بنظر میرسه از خازن صافی کوچکتری هم استفاده کردی که ارزون‌تر باشه و لذا با ایرادات عجیبی مواجه میشی.

این ولوم‌ها ارزشی نداره و باید ولوم های با پدر مادر تهیه کنی که بزرگتره و حدود دو برابر ایناست.

اساسا صدمه زدن به این تغذیه کار ساده‌ای نیست ولی با شیوه‌ای که کار میکنی توفیق این شاهکار را بدست آوردی .

سپاس

4 تا قطعه فروشی شهرمون که نسبتا تنوع خوبی داشتند ولوم بزرگ نداشتند
البته یکدوم 500 کیلو و 10 کیلو داشت که بدرد نمیخوره

این آخر هفته میرم اصفهان امیدوارم اونجا پیدا بشه

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

4 تا قطعه فروشی شهرمون که نسبتا تنوع خوبی داشتند ولوم بزرگ نداشتند
البته یکدوم 500 کیلو و 10 کیلو داشت که بدرد نمیخوره

این آخر هفته میرم اصفهان امیدوارم اونجا پیدا بشه

درود

ولوم بزرگتر بهتره ولی اگه بزرگ نیست لااقل جنس بهتری داشته باشه.

باید چند دستگاه اوراق بقیمت نازل داشته باشی و از قطعاتش استفاده کنی.

احتمالا ناهنجاری درجه‌بندی ولوم هم بدلیل مقاومت غیرخطی آن است که در برخی از ولوم ها متفاوت و نامناسب است.
ولومی که در پست ۱۵۸۴ معرفی کردی خوبه ( تصویر زیر)
سپاس
IMG_20221118_174401_762.jpg

آخرین ویرایش:

mechix

کاربر
2008-11-27
9
11

واقعا دعا میکنم استاد غزال سر جدت این موضوع رو از وسط حذف کن و ببندش. الان 2ونیم ساعته دارم این پاسکاری سوال و جواب رو میخونم بولله دوسه بار از کوره شدیدا در رفتم...
باور کنید جدای از نداشتن بار علمی این بخش از یک جایی به بعد
بعد کلی زجر و شکنجه تازه رسیدیم به سیزن دوم سریال (سفر به اصفهان - سرآغاز)
یا این عنوان
به دنبال ولوم در اصفهان (آغاز یک پایان شخمی تخیلی)

• Like

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا

بابت تاخیر یک هفته ای شرمندم.مغازه ها آخر هفته قبل تعطیل بودند.پسرم سخت مریض شد و دستم بدجور بند شد.الآن هم به احترام حوصله و وقتی که صرف میکنید علی رغم دندون درد و ... اومدم این گزارش رو ارائه بدم.بارها از درست شدن منبع نا امید شدم ولی از شما خجالت میکشم

اتفاقا بنده برای هزینه مسئله ای ندارم اما با توجه به اینکه در پست اول تذکری در مورد ولوم نداده بودید از همین ساده ها تهیه کرده بودم
طبق توصیه پست اول 3300 میکرو فاراد 50 ولت جایگزین کرده بودم و با توجه به فرمایش اخیر شما یه 6800 میکرو 25 ولت دست دوم هم اضافه کردم تا برای همون 12 ولت کار رو راه بندازه و بعد برای ولتاژهای بالاتر 50 ولت بخرم

یه سری فروشگاه اینترنتی ولوم های صنعتی و نیمه صنعتی دارند اما از اونجایی که سرم کلاه های گشادی رفته فقط حضوری میخرم
اگه فروشگاه مورد تاییدی سراغ دارید یا لینک محصول مورد نظر (ولوم صنعتی) در اون فروشگاه رو بدید ممنون میشم
من فقط به ولوم 1 کیلو سیمی دسته بلند فلزی دست پیدا کردم که جدا از مقدار نامناسبش دسته بسیار بلندی داشت.

من به 2 چیز مشکوکم
1.اتصال محدود آرمیچر سشواری به خروجی در مدت محدود
2.اتصال کوتاه خروجی روی 4 ولت برای درجه بندی ولوم جریان

ولوم بزرگتر بهتره ولی اگه بزرگ نیست لااقل جنس بهتری داشته باشه.

باید چند دستگاه اوراق بقیمت نازل داشته باشی و از قطعاتش استفاده کنی.
تو چه دستگاه های اوراقی این ولوم پیدا میشه؟
اگه ولوم مورد نظر پیدا نشه با همین دم دستی ها نمیشه کاری کرد؟

من از مدار فیلم گرفتم تا خودتون قضاوت کنید
https://s25.picofile.com/file/8456034784/20221123_182500.mp4.html

در این فیلم دو سیم متصل به پایه های 2 و 3 آیسی رو به ولت متر وصل کردم،با چرخاندن ولوم ولتاژ از 0 تا 1.86 افزایش پیدا میکنه

https://s25.picofile.com/file/8456034792/20221123_182746.mp4.html
در این فیلم ولتاژ بین پایه 2 و گراند رو مشاهده میکنید که از 14.77 تا 12.92 تغییر میکنه
در دو فیلم بالا 741 از مدار خارج هست

https://s25.picofile.com/file/8456034884/20221123_182859.mp4.html
در این فیلم 741 نصب هست و ولتمتر ولتاژ 2 و 3 آیسی رو نشون میده
مشکلات رو مشاهده میکنید:
1.بیزر 3 ولت نو نصب شده اما در کمتر از 4 ولت و بدون اتصال کوتاه خروجی ، صداش در نمیاد.نور LED هم کمه.اما اتصال کوتاه خروجی اندکی و افزایش ولتاژ به طور محسوس نور LED و صدای بیزر رو افزایش میدهند
2.علی رغم اینکه ولوم بدون 741 عملکرد درستی داشت و ولتاژ رو از 0 تا 1.86 افزایش میداد ولی با نصب 741 مختل میشه و در فاصله اندکی به 2 آمپر میرسه و در ثانیه 61 فیلم با کمال تعجب میبینید که جریان یه لحظه کم میشه و دوباره زیاد میشه
از نو مونتاژ کنم؟چه کنم؟

واقعا دعا میکنم استاد غزال سر جدت این موضوع رو از وسط حذف کن و ببندش. الان 2ونیم ساعته دارم این پاسکاری سوال و جواب رو میخونم بولله دوسه بار از کوره شدیدا در رفتم...
باور کنید جدای از نداشتن بار علمی این بخش از یک جایی به بعد
بعد کلی زجر و شکنجه تازه رسیدیم به سیزن دوم سریال (سفر به اصفهان - سرآغاز)
یا این عنوان
به دنبال ولوم در اصفهان (آغاز یک پایان شخمی تخیلی)
خداروشکر استاد غزال سعه صدر فراوانی دارند و مثل شما عصبی نمیشن
شما هم مجبور نیستی چرت و پرتای منو بخونی
هر وقت دیدی من پست زدم یا استاد کمالی جواب منو میدهند وقت گران بهاتو هدر نده

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

بابت تاخیر یک هفته ای شرمندم.مغازه ها آخر هفته قبل تعطیل بودند.پسرم سخت مریض شد و دستم بدجور بند شد.الآن هم به احترام حوصله و وقتی که صرف میکنید علی رغم دندون درد و ... اومدم این گزارش رو ارائه بدم.بارها از درست شدن منبع نا امید شدم ولی از شما خجالت میکشم

اتفاقا بنده برای هزینه مسئله ای ندارم اما با توجه به اینکه در پست اول تذکری در مورد ولوم نداده بودید از همین ساده ها تهیه کرده بودم
طبق توصیه پست اول 3300 میکرو فاراد 50 ولت جایگزین کرده بودم و با توجه به فرمایش اخیر شما یه 6800 میکرو 25 ولت دست دوم هم اضافه کردم تا برای همون 12 ولت کار رو راه بندازه و بعد برای ولتاژهای بالاتر 50 ولت بخرم

یه سری فروشگاه اینترنتی ولوم های صنعتی و نیمه صنعتی دارند اما از اونجایی که سرم کلاه های گشادی رفته فقط حضوری میخرم
اگه فروشگاه مورد تاییدی سراغ دارید یا لینک محصول مورد نظر (ولوم صنعتی) در اون فروشگاه رو بدید ممنون میشم
من فقط به ولوم 1 کیلو سیمی دسته بلند فلزی دست پیدا کردم که جدا از مقدار نامناسبش دسته بسیار بلندی داشت.

من به 2 چیز مشکوکم
1.اتصال محدود آرمیچر سشواری به خروجی در مدت محدود
2.اتصال کوتاه خروجی روی 4 ولت برای درجه بندی ولوم جریان

تو چه دستگاه های اوراقی این ولوم پیدا میشه؟
اگه ولوم مورد نظر پیدا نشه با همین دم دستی ها نمیشه کاری کرد؟

من از مدار فیلم گرفتم تا خودتون قضاوت کنید
https://s25.picofile.com/file/8456034784/20221123_182500.mp4.html

در این فیلم دو سیم متصل به پایه های 2 و 3 آیسی رو به ولت متر وصل کردم،با چرخاندن ولوم ولتاژ از 0 تا 1.86 افزایش پیدا میکنه

https://s25.picofile.com/file/8456034792/20221123_182746.mp4.html
در این فیلم ولتاژ بین پایه 2 و گراند رو مشاهده میکنید که از 14.77 تا 12.92 تغییر میکنه
در دو فیلم بالا 741 از مدار خارج هست

https://s25.picofile.com/file/8456034884/20221123_182859.mp4.html
در این فیلم 741 نصب هست و ولتمتر ولتاژ 2 و 3 آیسی رو نشون میده
مشکلات رو مشاهده میکنید:
1.بیزر 3 ولت نو نصب شده اما در کمتر از 4 ولت و بدون اتصال کوتاه خروجی ، صداش در نمیاد.نور LED هم کمه.اما اتصال کوتاه خروجی اندکی و افزایش ولتاژ به طور محسوس نور LED و صدای بیزر رو افزایش میدهند
2.علی رغم اینکه ولوم بدون 741 عملکرد درستی داشت و ولتاژ رو از 0 تا 1.86 افزایش میداد ولی با نصب 741 مختل میشه و در فاصله اندکی به 2 آمپر میرسه و در ثانیه 61 فیلم با کمال تعجب میبینید که جریان یه لحظه کم میشه و دوباره زیاد میشه
از نو مونتاژ کنم؟چه کنم؟

خداروشکر استاد غزال سعه صدر فراوانی دارند و مثل شما عصبی نمیشن
شما هم مجبور نیستی چرت و پرتای منو بخونی
هر وقت دیدی من پست زدم یا استاد کمالی جواب منو میدهند وقت گران بهاتو هدر نده

درود

در هر کاری ابتدا باید اساسی‌ترین موضوع بررسی و پیگیری بشه.
لذا صدای بیزر و نور لامپ از موضوعات مهمی نیست و باید در آخرین مرحله پیگیری بشه.

در گزارش اخیر نیز کوچکترین امکاناتی تهیه نکردی و برای تهیه ولوم میخوای ماه‌ها سوال کنی که چه دستگاه اوراقی تهیه کنی و در چه مدلی پیدا میشه و حتی نام فروشگاه معتبر را هم سوال میکنی .

مگه میخوای چند میلیون دلار ولوم خرید کنی که میخوای از اعتبار فروشگاه مطمئن بشی؟
هر فروشگاهی که نماد اعتماد داره قابل اطمینانه.
هنوز بعد از مدت طولانی ، ولوم تهیه نکردی و حتی در یک مورد بدلیل دستهٔ بلند ولوم ، نخریدی .

من برای رفع ایراد فنی میتونم در خدمت باشم نه برای خرید و تهیه قطعات.

میخوای قطعه‌ای بخری که از هر نظر ایده‌آل باشه که مبادا ناگزیر به تعویض شوی.
فعلا مشکل عملکرد تغذیه را رفع کن و اگه از نظر ظاهری مشکلی داشت در مراحل پایانی رفع کن.
اگه بخاطر دسته بلند ولوم از خرید آن منصرف میشی ، دراینصورت چرا لقمه بزرگی برداشتی و تغذیه مونتاژ کردی ؟
با توجه به تجربه و اطلاعات مقدماتی ناکافی ، بنظر میرسه در طول عمر خود اولین سیستمی که مونتاژ کردی همین تغذیه است و لذا با عیوب عجیب و غریبی مواجه شدی که تابحال احدی مواجه نشده.

موضوعات ساده و پیش پا‌افتاده را مشکل عظیم و بسیار دشوار می‌بینی .
و لذا بعد از اینهمه پست و اینهمه مدت ، باید پاسخگوی چه سوالاتی باشم .
بدلیل پیشگیری از نقص تاپیک اصرار داشتم ایرادات تغذیه شما رفع بشه ولی باوجودیکه تغذیه بسیار ساده‌ای است و علاقمندان ثابت کردن بسادگی مونتاژ میشه اما برای شما بنظر میرسه ناممکنه.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا