آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل نخواندن سی دی و دی وی دی توسط دی وی دی رام

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bazyar

کاربر
2010-10-03
3
11
سلام ، دی وی دی رام من سی دی و دی وی دی رو نمی خونه این مشکل زمانی پیش اومد که وقتی دی وی دی رام رو به سیستم وصل کردم یک تغ صدا داد و دیگه با سی دی رام سیستم بوت نشد . اما وقتی سی دی رو می زارم داخلش چراغش یک چند بار خاموش روشن می شه ولی سی دی یا دی وی دی رو نمی خونه ، خواهشن اساتید محترم نظرات خودشون و تجربیات خودشون رو در اختیار من بگذارند و من رو برای رفع این مشکل راهنمایی کنند

آخرین ویرایش:

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,448
تو همین نزدیکی ها
سلام ، دی وی دی رام من سی دی و دی وی دی رو نمی خونه این مشکل زمانی پیش اومد که وقتی دی وی دی رام رو به سیستم وصل کردم یک تغ صدا داد و دیگه با سی دی رام سیستم بوت نشد . اما وقتی سی دی رو می زارم داخلش چراغش یک چند بار خاموش روشن می شه ولی سی دی یا دی وی دی رو نمی خونه ، خواشن اساتیذ محترم نظرات خودشون و تجربیات خودشون رو در اختیار من بگذارند و من رو برای رفع این مشکل راهنمایی کنند
سلام
دوست عزیز این ایراد میتواند چند علت داشته باشد و لازمه انست که توضیحات بیشتری بدهید تا دوستان بصورت دقیق راهنمایی کنند
1-بهم خوردن تایم شاسی
2-خرابی موتور اسپندل
3- خرابی اپتیک
این مورد سوم در اکثر دی وی دی رام ها شایع است

bazyar

کاربر
2010-10-03
3
11
به نظرم بطور شفاف ایراد دی وی دی رام رو توضیح دادم. مدل دی وی دی رامم گیگا بایته و همون طوری که گفتم سی دی و دی وی دی رو نمی خونه

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,448
تو همین نزدیکی ها
به نظرم بطور شفاف ایراد دی وی دی رام رو توضیح دادم. مدل دی وی دی رامم گیگا بایته و همون طوری که گفتم سی دی و دی وی دی رو نمی خونه
سلام
دوست عزیز منظور از توضیحات کامل اینست که درب دی وی دی رام را باز کرده و ایراد انرا با چشم مشاهده کرده و توضیحات فنی ارایه کنید

bazyar

کاربر
2010-10-03
3
11
ببخشید می شه سوال کنم اشکال این که سیستم با سی دی رام بوت نمی شه چیه ، ایراد می تونه از کدوم قسمت سی دی رام باشه که بوت نمی کنه

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
سلام ، دی وی دی رام من سی دی و دی وی دی رو نمی خونه این مشکل زمانی پیش اومد که وقتی دی وی دی رام رو به سیستم وصل کردم یک تغ صدا داد و دیگه با سی دی رام سیستم بوت نشد . اما وقتی سی دی رو می زارم داخلش چراغش یک چند بار خاموش روشن می شه ولی سی دی یا دی وی دی رو نمی خونه ، خواهشن اساتید محترم نظرات خودشون و تجربیات خودشون رو در اختیار من بگذارند و من رو برای رفع این مشکل راهنمایی کنند

با تائید فرمایشات اساتید محترم

شما اول اوپتیک را با پنبه پاک کنید

اگر حل نشد
dvd\rom را باز کرده پاور را به درایو وصل کنید سپس پاور را روشن کنید در همان لحظه باید اوپتیک نور قرمز رنگی صاتع کند

اگر نور نداشته باشید به سراغ فلت اوپتیک بروید و آن را تعویض کنید

اگر نور داشته باشید ببینید آیا موتور اسلندر (موتوری که اوپتیک را برای خواندن شیار های مختلف دیسک به عقب و جلو میبرد ) سالم است

البته خیلی کم پیش میاد این موتور ایراد داشته باشه این موتور دارای یک فلت 4 سیم است فلت را از برد در بیاورید و با تینر فوری قسمت اتصال به برد آن را تمیز کنید

اگر این موتور و فلت سالم بود به سراغ موتور اسپندل ( موتوری که دیسک را میچرخاند) بروید این موتور نیز دارای یک فلت است آن را از برد جدا کرده و با تینر تمیز کنید

در پایان اگر هیچ کدام جواب نداد مورد از اوپتیک شماست و چون قیمت اوپتیک درایوها بالاست معمولا به صرفه نیست که تعویض شود بنابرین درایو خود را وارد سطل آشغال نموده و یک dvd\rw خریداری کنید

موفق باشید:bs_iloveyou:

POYA@JAKSON

کاربر
2009-02-09
1
6
سلام خدمت اساتید محترم من یک دی وی دی رایتر ال جی دارم که سی دی رو میخونه ولی دی وی دی رو نمیخونه هرچی هم با پتانسیومتر اپتیک ور رفتم جواب نداد میشه خواهشن یک راهنمای بکنید
با تشکر

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,448
تو همین نزدیکی ها
سلام خدمت اساتید محترم من یک دی وی دی رایتر ال جی دارم که سی دی رو میخونه ولی دی وی دی رو نمیخونه هرچی هم با پتانسیومتر اپتیک ور رفتم جواب نداد میشه خواهشن یک راهنمای بکنید
با تشکر
سلام
دوست عزیز شما باید موتور اسپندل انرا چک کنید که معیوب نباشد
(موتور اسپندل همان موتوری که دیسک را میچرخاند)
و در نهایت اپتیک دستگاه فوق خراب میباشد که اکثرا این ایراد از اپتیک می باشد و چون هزینه ان بالا میباشد و مقرون به صرفه نیست که تعویض کنید بهتر است یک دی وی دی رام جدید خریداری کنید

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا