آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بخاری گازی برقی ژاپنی استوک مارک اوزاکا گاز

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام دوستان ارور ١۴ مربوط به فشار بالای گاز هستش که میتونه موقع استفاده از گاز lpg به وجودبیاد یا اینکه شیر خراب باشه که گاز رو یه مقدار از حالت عادی بیشتر عبور میده و دمای کوره بیشتر از حالت استانداردش میشه و ایراد میگیره ، با تنگ کردن ژیگلور میشه این مشکل رو حل کرد . «پیشنهاد میکنم اصلا دست به شیر نزنید »طبق گفته دوستان هم میتونه از ترموکپل باشه ولی در کل من با این خطا زیاد ور رفتم و تونستم با جابجا کردن سنسور دمای کوره به یه نقطه سرد تر از کوره مشکل رو حل کنم که ایمنی بخاری رو پایین میاره ، راه دیگه هم داره که تنظیم فشار گاز از طریق برد هست که تو بعضی مدلها هست که اونم تخصص خودش رو میخاد ، پایین بودن دور فن هم تاثیر داره چون که نمیتونه حرارت ایجاد شده داخل کوره رو خوب تخلیه کنه و برد فکر میکنه فشار گاز زیاده که حرارت رفته بالا ، کنترل بالبرینگ و بوش فن میتونه کار ساز باشه ، خلاصه اینکه ساختار این بخاری ها طوری هستش که از تمام سنسورها نمونه میگیره و تصمیم میگیره که مقدار گاز و دور فن چقد باشه تا گاز به بهترین شکل بسوزه

من سلام...استاد دقیقٱ درست میفرمایید اررور 14 که معمولترین اررور این بخاری هادر ایران هست غیر از توضیحات یوزر منوال بخاطر قطعی مکرر برق میباشد که معمولا باعث خاموشی بدون آمادگی کوره میشود و این امر به سنسور بالای کوره صدمه وارد میکند و این سنسور کاراییش مختل میشود که یکی از راهای حل مشکل طبق پیشنهاد شما میباشد و یا تعویض سنسور مربوطه که باز با تکرار قطع ناگهانی برق مسلمآ دوباره کاراییش مختل خواهد شد
در هرصورت بخاری های خیلی خوبیه :eek:ok:
ارادتمندnamaste

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
سلام ... من تعمیر مدلهای نفتی را قبلا انجام مدادم و الان مدتی کار نمیکنم ولی با توجه به مشکلی که گفتید احتمالا مربوط به زردی شعله باشه و وقتی بخاری روشن هست دقت کنید که ابی میسوزه یا زرده اگر زرد هست سوزن را کمی تنگ تر کنید
انشالله مشکل حلی میشه

سلام داداش من یه مدل نفتی دارم که یادم میاد یه بوبین داشت فکر میکنم که نفت از توش رد میشد و تبدیل به بخار میشد انگار وسط همون رسوب گرفته و بند اومد ایا راه حلی داره بشه درستش کرد اگه نه کسی قطعشو سراغ نداره؟

ashkan.eft

کاربر vip
کاربر
2012-09-09
5
2
با سلام خدمت همکاران محترم خروجی ترانس بخاری گازی ژاپنی رو کسی داره نقش 20221122_200414.jpgه بزاره

1142ali

کاربر vip
کاربر
2022-02-08
3
0
24
با سلام خدمت همکاران محترم خروجی ترانس بخاری گازی ژاپنی رو کسی داره نقشمشاهده فایل‌پیوست 188932ه بزاره
سلام عزیز وقت بخیر
اون سوکت بزرگ با اهم متر بگیرین هردوتا سیم رنگاش باهم یکیه با اهم متر روی بیزر بزارید باید هم رنگا بهم راه بدن
یا یک اهم مشخصی بدن
معمولا دوتا سفیدا زیاد قطع میشه ک میشه درستش کرد

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
773
988
منم یک مورد دارم که کد ۱۴ رو میده.
طبق راهنمایی همکاران تمام مراحل رو شامل
تمیز کردن سر ترموکوپل و بلوور گرفتن دیگ و فیلتر و اطراف بخاری
کم کردن فشار گاز
زدن دکمه ریست
ولی مشکل حل نشد!

دوستان راهنمایی بفرمایند؟
فقط یکی از همکاران میگفت از شیر برقی میتونه باشه که اونم هرچی فکر میکنم که اگه ایراد داشته باشه نباید روشن بشه.چه برسه که ۱۰ دقیقه کار کنه؟
درود شیر برقی های ورودی گاز روش ژیگلور تنظیم فشار گاز داره فکر کنم دوتا اگر با تمیز کردن فیلتر دستگته مشکلت حل نشد اونا رو میلیمتری تنظیم کن مشکل حل میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ml2250
بالا