آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بخاری گازی برقی ژاپنی استوک مارک اوزاکا گاز

هرمز1350

کاربر
2018-11-24
117
124
سلام ... من تعمیر مدلهای نفتی را قبلا انجام مدادم و الان مدتی کار نمیکنم ولی با توجه به مشکلی که گفتید احتمالا مربوط به زردی شعله باشه و وقتی بخاری روشن هست دقت کنید که ابی میسوزه یا زرده اگر زرد هست سوزن را کمی تنگ تر کنید
انشالله مشکل حلی میشه

meysammoezi

کاربر
2020-03-08
5
17
در پاسخ به همه دوستان بنده چند سالی تخصصی دارم تعمیر این بخاریای ژاپنی رو می کنم.
در مورد ارور 14 اگر بخوام دقیق صحبت کنم آلارمی هست که از سمت سنسور نصب شده روی کوره بخاری، به برد داده میشه. در اکثر مواقع این ارور به خاطر گرم شدن بیش از حد دمای کوره می باشد که سه دلیل عمده داره یک خرابی بلبرینگ و بوش پروانه بخاری. دو شیر برقی خرابه و نمی تونه فشار گاز رو تنظیم کنه و کوره خیلی داغ می کنه. سه ژیگلور دستکاری شده.
حالا اگه برسی کردید و دیدید هیچ کدوم از اینها ایراد نداشت باید سنسور و فیوز حرارتی رو کوره رو تست کنید که نسوخته باشن.
و اگر اونها هم نبود ترانس تغذیه رو باید عوض کنید.
دوست دیگه ای در مورد ارور فیلتر برسیده بودن باید بگم که همین مراحل رو باید طی کنن
ولی چیزی که قبل از همه اینا باید ببینید تمیز بودن توری پشت بخاری که اگه کثیف باشه بخاری زیاد گرم می کنه سنسور به برد فرمان ارور 14 میده.
ارور 72 هم ماله آی سیه و راه حل نداره. مشکل دیگه ای هم بود بپرسید در خدمتم

mash mojtaba

کاربر
2011-01-14
183
498
سلام خسته نباشید من دوتا 2500 دارم هردو ارور 12 میدن یکیشونو باز کردم ترموکوبل رو با سمباده تمیز کردم ولی جواب نداد جالب اینکه وقتی شروع به کار میکنن تا 1 دقیقه اگه ارور نده دیگه کار میکنه تا وقتی خاموشش کنم خاموش که شد دوباره روشن میکنم باز ارور 12 میده ممنون میشم راهنمایی کنید

Tasisatab.ir

کاربر
2021-01-06
1
1
سلام دوستان من یک بخاری گازی برقی ژاپنی دارم
چراغ قرمزش دوبار چشمک زد و خاموش شد
الان دیگه هیچ علامتی نمیده
کلا خاموشه
ترانس سالم
سیم برق سالم
مشکل از کجاست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ml2250

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
دوستان باد اصلا نگرید مخصوصا مدل جدید
زمانی که شما باد میگیرید پروانه میچرخه و به صورت معکوس ولتاژ میده به ای سی درایور موتور بخاری
و باعث سوختن ای سی میشه
که تعویضش سخته چون آی سی داخل موتور میباشد و با رزین پلمپ شده است
باد نگرید اصلا

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
عکس جای آی سی

پیوست‌ها

• 343.3 کیلوبایت بازدیدها: 221
  • 283.7 کیلوبایت بازدیدها: 227

Ehsan irenge

کاربر
2012-10-17
1
4
سلام دوستان ارور ١۴ مربوط به فشار بالای گاز هستش که میتونه موقع استفاده از گاز lpg به وجودبیاد یا اینکه شیر خراب باشه که گاز رو یه مقدار از حالت عادی بیشتر عبور میده و دمای کوره بیشتر از حالت استانداردش میشه و ایراد میگیره ، با تنگ کردن ژیگلور میشه این مشکل رو حل کرد . «پیشنهاد میکنم اصلا دست به شیر نزنید »طبق گفته دوستان هم میتونه از ترموکپل باشه ولی در کل من با این خطا زیاد ور رفتم و تونستم با جابجا کردن سنسور دمای کوره به یه نقطه سرد تر از کوره مشکل رو حل کنم که ایمنی بخاری رو پایین میاره ، راه دیگه هم داره که تنظیم فشار گاز از طریق برد هست که تو بعضی مدلها هست که اونم تخصص خودش رو میخاد ، پایین بودن دور فن هم تاثیر داره چون که نمیتونه حرارت ایجاد شده داخل کوره رو خوب تخلیه کنه و برد فکر میکنه فشار گاز زیاده که حرارت رفته بالا ، کنترل بالبرینگ و بوش فن میتونه کار ساز باشه ، خلاصه اینکه ساختار این بخاری ها طوری هستش که از تمام سنسورها نمونه میگیره و تصمیم میگیره که مقدار گاز و دور فن چقد باشه تا گاز به بهترین شکل بسوزه

بالا