آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

باطری لب تاپ

hamidsed

کاربر
2010-03-16
106
725
مشهد
سلام .
اگه باطری لب تاپ فول شارژ باشه و ما مدام از کابل برق استفاده کنیم آیا بازم ولتاژ به باطری اعمال میشه واسه شارژ ؟ اگه باطری رو درنیاریم همیشه از کابل برق استفاده کنیم آیا به مرور زمان باطری خراب میشه ؟

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام .
اگه باطری لب تاپ فول شارژ باشه و ما مدام از کابل برق استفاده کنیم آیا بازم ولتاژ به باطری اعمال میشه واسه شارژ ؟ اگه باطری رو درنیاریم همیشه از کابل برق استفاده کنیم آیا به مرور زمان باطری خراب میشه ؟
راستش من ده بیست بار سوال شما رو خوندم آخرش هم دقیق نفهمیدم شما چی می خواهید
ولی این رو می دونم که هنگامی که لب تاب شما روشن است از برق باطری استفاده می کند حتی وقتی که شارژر وصل است یعنی شارژر همیشه در حال شارژ کردن باطری است نه اینکه خودش منبع تغذیه باشد
بعضی از لب تاب ها مثل لب تاب من وقتی باطری وصل نباشد اصلا روشن نمی شوند
به طور کلی باطری های نیکل کادیوم نباید مدت زیادی بلا استفاده باشند
اگر هم قصد دارید یک ماهی استفاده نکنید شارژ باطری را به حداقل برسانید

hamidsed

کاربر
2010-03-16
106
725
مشهد
اگه سوال من واضح نبود شرمنده ام .
بذارین سوال رو اینطوری بهتون بگم شاید بهتر باشه .
داخل خودرویی که به سیستم gps anline وصل هست که این کامپیوتر هم از برق خود خودرو استفاده میکنه و هم از باطری لب تابی . چون این کامپیوتر هم به عنوان مولتی مدیا استفاده میشه و هم برای gps یکسره به صورت مدام روشن هست .من سوالم اینه که مدار سوئیچینگی که برای شارژ این نوع باطری های لب تاپ استفاده میشه آیا بعد از فول شارژ بازم به باطری ولتاژ اعمال میکنه ؟

dsaq1972

کاربر
2010-07-27
8
10
سلام دوستان.یک نوت بوک مدل ایسر4810T دارم که اونو در حالت hibernate گذاشتم . دوباره که میخواستم روشن کنم دیگه روشن نشد.با شارژر به برق وصلش کردم روشن شد. ولی شارژر رو که از برق میکشم خاموش میشه. مقدار شارژم رو 38 درصد ثابت مونده و not charging مینویسه. باتری رو در آوردم دوباره گذاشتم فایده نداشت.چراغ باتری هم خاموشه. خواهش میکنم راهنماییم کنین. مرسی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali
بالا