آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در شارژ باطری تبلت لنوو مدل Yoga Tablet 2 1051L

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام
دوستان تبلت لنوو
Yoga Tablet 2 1051L با ویندوز 8 هست که مشکل شارِ باطری داره و مشکلش هم عجیب هست.
مشکلش به این صورت هست که وقتی کابل شارژ رو به سوکتش وصل میکنم چراغ نشانگر کنارش روشن میشه و کنار باطری هم برق به علامت این که داره شارژ میشه میاد ولی در عمل باطری شارژ نمیشه.ولی وقتی یه مقداری با سوکت شارژ بیشتر دستکاری و بالا و پایین میکنم میبینم که علاوه برچراغ کنار کلید و علامت برق کنار باطری ، رنگ سفید داخل آیکن باطری هم چشمک میزنه و اگه سوکت شارژ در همین حالت بمونه کامل شارژ میکنه.
مثلما به نظر میاد که سوکت شارژ مشکل داشته باشه ولی 2 تا سوکت تعویض کردم ولی هیچ تغییری نکرد.مطمئنا آداپتور شارژر و کابل هم مشکل نداره چون با بالا و پایین کردن سوکت شارژ میشه.
حالا غیر از این مشکل این سوال هم ذهنم رو مشغول کرده که وقتی کابل روبه سوکتشارژ میزنم و چراغ کنار کلید پاور و آیکن برق کنار باطری میاد یعنی ولتاژ داره به مدار میرسه ولی وقتی سوکت رو بالا پایین میکنم چه اتفاقی می افته که رنگ سفید داخل باطری چشمک میزنه و شارژ میشه !!!!

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام.دوست عزیز با توجه به توضیحاتتون اینطور که فهمیدم همه راهها را امتحان کردین به جز تعویض کابل .احتمالاتی هست که یکی ممکنه سیم کابل ضعیف باشه و یا از داخل قطعی داشته باشه و یا از رشته های داخل سیم فقط چندتا بهم متصل یاشن که نمیتونه جریان شارژ رو به درستی انتقال بده.( با ور رفتن سیم یه لحظه متصل میشن و شارژ میکنه.) که در این حالت علامت شارژ میافته ولی چون جریان نمیرسه به حد کافی فقط علامت شارژ رو دارین.. واگه بازم مشکل با برجاست ممکنه پایه های سوکت و مسیر شارژ روی بورد قطعی داشته باشه.در صورت امکان و جهت اطمیتان پایه های منفی و مثبت رو تا مسیر اصلی روی بورد سیم کشی کنید.و در مسیر مثبت باید یه خازن احتمالا بزرگ و یک دیود باشه اونم شارژ لحیم کن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام.دوست عزیز با توجه به توضیحاتتون اینطور که فهمیدم همه راهها را امتحان کردین به جز تعویض کابل .احتمالاتی هست که یکی ممکنه سیم کابل ضعیف باشه و یا از داخل قطعی داشته باشه و یا از رشته های داخل سیم فقط چندتا بهم متصل یاشن که نمیتونه جریان شارژ رو به درستی انتقال بده.( با ور رفتن سیم یه لحظه متصل میشن و شارژ میکنه.) که در این حالت علامت شارژ میافته ولی چون جریان نمیرسه به حد کافی فقط علامت شارژ رو دارین.. واگه بازم مشکل با برجاست ممکنه پایه های سوکت و مسیر شارژ روی بورد قطعی داشته باشه.در صورت امکان و جهت اطمیتان پایه های منفی و مثبت رو تا مسیر اصلی روی بورد سیم کشی کنید.و در مسیر مثبت باید یه خازن احتمالا بزرگ و یک دیود باشه اونم شارژ لحیم کن.
با سلام و تشکر.
عرض کردم که کابل هم تعویض کردم و از کابل مرغوب ابریشمی استفاده کردم.حالا اگه مشکل از مسیر برد هست چرا با بالا و پایین و دستکاری سوکت شارژ درست میشه؟

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
سلام احتمالا ای سی شارژ دیسکانکتی داره اون رو ریسولد کنید

• Like

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
سلام.احتمالا با تکان دادن سوکت... بورد هم تاب میخوره و یه لحظه وصل میشه برای همین گفتم سیم کشی کنید و لحیم شارژ کنید.

• Like

znasser

کاربر
2014-02-17
52
131
سلام خدمت استادان عزیر
فلت شارژ را به طور کامل عوض کن احتمال خرابی و قطع مسیر فلت شارژ همون طور که توضیح دادین خیلی زیاد است ؟

• Like
بالا