آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کار نکردن ریش تراش شارژی فیلیپس

Daichi

کاربر
2019-12-09
16
26
40
با سلام،من این مشکل داشتم که بدلیل سفت نکردن پیچها و شکستن خارهای محفظه ای که برد وکیوم میکنه توسط تعمیرکار قبلی آب به برد رسیده بود و دکمه موتور دستگاه روشن نمیکرد.با خشک کردن برد و تست قطعات متوجه شدم همه چیز سالمه بجز آیسی بزرگ اس ام دی که کنترل شارژ و فرمان روشن شدن موتور صادر میکنه با گرم کردنش توسط سشوار و وصل کردن شارژر چراغ شارژ روشن شد،بایک ولتاژ خارجی 3.3 ولت جریان پایین به قبل از دیودی که به پایه تک سوئیچ روشن خاموش میره به یک باره دستگاه کار افتاد و مثل روز اول کار کرد.بنظر من چون شارژر وصل بود باعث گرم شدن قطعات شد و رطوبت مدار خشک شد و دستگاه راه افتاد بعد بادقت یکی دو دور نوار چسب دور محفظه وکیوم چرخوندم با دقت پیچارو سفت کردم تمام.

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
127
135
29
سلام
مهندس میشه یکم دقیق ار توضیح بدی چون تو اکثر بردای فیلپس همین مشکل هس که ترانزیستور با یک ایسی شیش پایه دیگر صدمه میبینن و جایگزینیم براش ندارم

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
127
135
29
از منفی باطری یه سیم اتصال بدید به منفی موتور دستگاه روشن میشه.یا ترانزیستور منفی که با کلید تاچ بایاس میشه سوخته با آیسی چند پایه بستگی به مدل داره.من همین مشکل دارم میخام با یه ماسفت اس ام دی کلید تاچ بسازم براش خارج از برد،چون شارژ میکنه و بقیه چیزاش درسته.

سلام
مهندس امکانش هس یکم دقیق تر توضیح بدید چون دقیقا همین ترانزیستور سویئچ با اون ایسی شیش پایه سوخته

Daichi

کاربر
2019-12-09
16
26
40
سلام
مهندس امکانش هس یکم دقیق تر توضیح بدید چون دقیقا همین ترانزیستور سویئچ با اون ایسی شیش پایه سوخته

سلام،اگر باطریش لیتیوم هست باید یک ماژول شارژ روی برد براش جاسازی کنی و برای سوئیچ کردن هم اگر تک سوئیچی هست باید از آیسی استفاده کنی واگر کلیدی هست با یه ترانزیستور منفی مثل d882 و اگر از مثبت سویئچ میشه با ترانزیستور d772 سوئیچش کنی مقاومت بیس هم ۴۷ اهم نیم وات.

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
127
135
29
سلام
خیلی ممنون مهندس به فکر ماژول شارژ بودم ولی میخواستم خوده ایسی های خودشو کدشو پیدا کنم چون تعداد هس و قیمت برداشون توی بازار گران است و ضمنا تک سوئیچه چه ایسی مد نظرتونه خودم نظرم ttp223

بالا