آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن نور پشت ساعت 207 قدیم

hamid346

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-02-18
709
894
سلام دوستان.من یک جا ساعتی 207 قدیم دارم که برای نمایش دیسپلی پخش هم استفاده میشه و الان کار میکنه ولی لامپهای پشتش روشن نمیشه و خیلی تاریکه.لامپهاشو هم عوض کردم ولی باز هم روشن نشد.عکس از برد میفرستم دوستان راهنمایی کنن. و دوستان راهنمایی کنن دیتاشیت این قطعه ای که تو عکس دورش خط کشیدم رو بدن یا بگن ورودی و خروجیش به چه صورته.چون به این قطعه مشکوکم و روش نوشته RSO AH

پیوست‌ها

• 2 مگابایت بازدیدها: 163
  • 2.3 مگابایت بازدیدها: 227
  • 745.4 کیلوبایت بازدیدها: 142
  • 2.1 مگابایت بازدیدها: 204

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
سلام اکثرا همان ترانزیستوریکه علامت زدید خراب میشه.اول شما ببینید روی ترانزیستور ولتاژ هست یا خیر.بنده یک اوراقی داشتم ازش استفاده کردم مشکل حل شد‌.ولی فبلا دوستان در پستهای قبلی از مشابه استفاده کردند در گروه جستجو کنید احتمالا باشه باتشکر.

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
سلام اکثرا همان ترانزیستوریکه علامت زدید خراب میشه.اول شما ببینید روی ترانزیستور ولتاژ هست یا خیر.بنده یک اوراقی داشتم ازش استفاده کردم مشکل حل شد‌.ولی فبلا دوستان در پستهای قبلی از مشابه استفاده کردند در گروه جستجو کنید احتمالا باشه باتشکر.

hamid346

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-02-18
709
894
سلام اقا مرتضی.اره ولتاژ 12ولت رو پایه سمت راستی هستش

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
سلام دوستان.من یک جا ساعتی 207 قدیم دارم که برای نمایش دیسپلی پخش هم استفاده میشه و الان کار میکنه ولی لامپهای پشتش روشن نمیشه و خیلی تاریکه.لامپهاشو هم عوض کردم ولی باز هم روشن نشد.عکس از برد میفرستم دوستان راهنمایی کنن. و دوستان راهنمایی کنن دیتاشیت این قطعه ای که تو عکس دورش خط کشیدم رو بدن یا بگن ورودی و خروجیش به چه صورته.چون به این قطعه مشکوکم و روش نوشته RSO AH
با سلام:
وقتی که ترانزیستور اس ام دی که با دایره مشکی خط کشیدید می سوزد با توجه به این که سه لامپ بک لایت سالم است. نه نشان دهنده های ساعت روشن می شوند نه لامپ . این شماره ترانزیستور که روی قطعه نوشته شده گیر نمیآید. من از ترانزیستور SMDبا شماره BCP53 استفاده کردم که دقیقا از نظر پکیج و سایر مشخصات جایگزین این قطعه شد. دیسپلی کاملا مشکلش ماننده زمان فابریک درست شد. این قطعه در بازار فراوان است.

بالا