آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن آیفون تصویری کالیوز مدل cu-432

davood.1

کاربر
2012-02-17
3
1
آیفون ما هم از همین مدل گالیور که به نظرم کلا برند خوبی نیست خراب شده بود و وقتی روشنش می کردیم دل دل میزد و خاموش و روشن میشد. با راهنمایی انجمن همون آی سی رو خریدم و نصبش کردم البته به همراه ۲ تا خازن هاش و درست شد. با تشکر از همگی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

MohandsMahdi

کاربر vip
کاربر
2022-07-10
33
47
سوال : روشن نشدن آیفون تصویری کالیوز مدل cu-432

ببخشید این آیفون رو دارم وقتی روشنش میکنم شروع به زنگ خوردن میکنه و صفحه‌ی lcd هم روشن نمیشه کسی میدونه مشکلش چیه؟؟؟؟

• Like

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
آی سی مربوط رگولاتور ولتاژ هست مثل LM386 محل قرارگیری و قطعات طرافش هم مشخص کرده اما اینکه شماره آی سی چی هست رو دقیق نمیتونم بهتون بگم . احتمالا همین LSP5526 باشه که مختص خود آیفون تصویری هم هست.اما مطمعن بشید.

• Like

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام ایسی lsp5526 که یک ایسی موسفت هست با تعویض این ایسی و دو عدد خازن 100میکرو 25 ولت مشکل حل میشه موفق باشید
سلام
آی سی اشاره شده ماسفت یا ماسفت دوبل نیست و فقط یک رگولاتور ولتاؤ مثل LM 386 و باقی رگولاتورهای ولتاژ هست و البته که LSP5526 فقط و فقط باید با خود LSP5526 جایگزین بشه تااین لحظه که واسش رگولاتور مشابهی جایی درج نشده

• Like

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام.این مشکل دقیقا برای من هم پیش آمده .می خواستم بدانم با تعویض این آی سی مشکل رفع شد یا سایر قسمتهای دیگر نیز بایستی تعویض شوند. علت سوختن آی سی مشخص شد؟با تشکر
سلام
LSP5526این آی سی یک آی سی رگولاتور ولتاژ هست علت خرابی متعدد هم میتونه داشته باشه مثلا نامرغوب بودن آی سی یا خرابی سایر قطعات مثل نشتی یا شورتی خازن ها که باعث تشدید جریان عبوری از مدار رگولاتور شده یا اتصالی در هر کجای مجموعه و نهایتا حتی فرا رسیدن عمر مفید قطعه ( منظورم خود آی سی رگولاتور هست ) و بد شانسی یا خوش شانسی!!! یا هر علت دیگری که باعث سوختن آی سی رگولاتور را باعث شده

MohandsMahdi

کاربر vip
کاربر
2022-07-10
33
47
سلام ای سیLSP5526 تعویض شد مشکل زنگ خوردن برطرف شد ولی بک لایت خاموشه چک کردم به جای ولتاژ 9 یا 12 برای بک لایت ولتاژ 5 ولت هست کسی میدونه مشکل از کجاست لطفا کمکم کنید

آخرین ویرایش:

MohandsMahdi

کاربر vip
کاربر
2022-07-10
33
47
سلام پس چند ساعت کار بر روی دستگاه متوجه شدم که فلت ‌LCD دچار پارگی شده که دقیقا پین های بک لایت بود با درست کردن پارگی مشکل فلت برطرف شد ولی همچنان ولتاژ 5 ولت بود که متوجه شدم دستگاه بر روی حالت استند بای هست که با زدن دکمه آدمک ولتاژ به 15 ولت رسید و بک لایت روشن شد شما هم هنگام تعمیر این آیفون حواستون به این نکته باشه با تشکر

Meysamkordi1

کاربر
2020-03-25
2
0
سلام دوستان من آی سی LSP5526 رو تعویض کردم باز هم روشن نمیشه و وقتی پاور میکنم صدای تق تق یکسره از باند میاد و وقتی دکمه کلید رو میزنم چراغش چشمک چشمک میزنه
،،، ممنون میشم راهنمایی کنین

Meysamkordi1

کاربر
2020-03-25
2
0
کسی نیست کمک کنه؟ یه صدای ویز ویز هم از همون آی سی میاد
ب نظرتون با تعویض خازن های اطراف lsp2556ممکنه مشکل برطرف بشه؟

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام دوستان من آی سی LSP5526 رو تعویض کردم باز هم روشن نمیشه و وقتی پاور میکنم صدای تق تق یکسره از باند میاد و وقتی دکمه کلید رو میزنم چراغش چشمک چشمک میزنه
،،، ممنون میشم راهنمایی کنین[/QUOT
سلام
این گونه ایرادها بیشتر از منبع تغدیه است تست کنید .
متشکرم

بالا