آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: جایگزین مناسب برای خازن ها و فیوز ها

yasinshop

کاربر
2017-09-08
33
20
سلام . دوستان ممنون می شم راهنمایی بفرمائید به جای خازن 470 میکروفاراد 200 ولت می شه از 470 میکروفاراد 220 ولت استفاده کرد ؟ میکروفاراد مهم تره یا ولت ؟
یک پاور دستم رسیده .وقتی بازش کردم دیدم خازن های ورودیش با هم متفاوته ! یکیش 470 میکرو 200 ولته ، یکیش 330 میکرو 200 ولت !!!! این درسته ؟

سوال بعدی در مورد فیوز هست . روی فیوز نوشته F5L250V باید دقیقا بگردم دنبال همین یا فقط فیوز 250 ولت 5 آمپر بگیرم کفایت می کنه ؟

منشکزم

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
سلام.
ظرفیت خازن که باید دقیقا همون قبلی جایگزین بشه و در برخی موارد با اختلاف کمی هم باشه اشکال نداره مقدار ولتاژ پایینتر اگر نباشه بالاتر بودنش تاثیری نخواهد داشت.
فیوزم اگر پایینتر بندازی نسبت به جریان کشی حساس تر میشه و امنیت بالاتر میره ولی ممکنه بی دلیل و بخاطر جریان کشی بالاتر از توان فیوز جایگزین که عادی هم هست فیوز مدام بسوزه اگرم بالاتر بندازی در صورت بروز مشکل صدمه بیشتری به دسگاهت وارد میشه

yasinshop

کاربر
2017-09-08
33
20
سلام.
ظرفیت خازن که باید دقیقا همون قبلی جایگزین بشه و در برخی موارد با اختلاف کمی هم باشه اشکال نداره مقدار ولتاژ پایینتر اگر نباشه بالاتر بودنش تاثیری نخواهد داشت.
فیوزم اگر پایینتر بندازی نسبت به جریان کشی حساس تر میشه و امنیت بالاتر میره ولی ممکنه بی دلیل و بخاطر جریان کشی بالاتر از توان فیوز جایگزین که عادی هم هست فیوز مدام بسوزه اگرم بالاتر بندازی در صورت بروز مشکل صدمه بیشتری به دسگاهت وارد میشه
سلام . متشکرم از راهنماییتون .

پس می تونم به جای
خازن 470 میکروفاراد 200 ولت از 470 میکروفاراد 220 ولت استفاده کنم .
سوالم درباره فیوز این بود که باید دقیقا دنبال مدلش بگردم یا فقط به میزان ولت و آمپر همسان باشم ، که به نظر منظور شما هم همینه که باید ولتاژ و آمپر فیوز با قبلیش یکی باشه و نوشته یا مدل فیوز مهم نیست ، درسته ؟

pasargad.sys

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-01-15
261
567
www.irantk.ir
سلام.. همونطور که دوست خوبمون گفتند اگر آمپر پایینتر باشه امنیت میره بالا و اگر بالا باشه احتمال جریانکشی زیاد پیش میاد که باعث سوختن قطعات تغذیه میشه سعی کنید امپر و ولتاژ همون باشه که فیوز قبلی داره اگر پیدا نشد پایینتر جایگزین کنید البته ولتاژ یکی باشه./

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
سلام . دوستان ممنون می شم راهنمایی بفرمائید به جای خازن 470 میکروفاراد 200 ولت می شه از 470 میکروفاراد 220 ولت استفاده کرد ؟ میکروفاراد مهم تره یا ولت ؟
یک پاور دستم رسیده .وقتی بازش کردم دیدم خازن های ورودیش با هم متفاوته ! یکیش 470 میکرو 200 ولته ، یکیش 330 میکرو 200 ولت !!!! این درسته ؟

سوال بعدی در مورد فیوز هست . روی فیوز نوشته F5L250V باید دقیقا بگردم دنبال همین یا فقط فیوز 250 ولت 5 آمپر بگیرم کفایت می کنه ؟

منشکزم

درود
در تکمیل نکات دوستان
بلی از 470/220 بجای 470/200 میتوانید بهره ببرید اگر مشکل فضا نباشد.
هردوفاکتور ظرفیت (بر حسب فاراد یا اضعاف ان)و ولتاژ (wv:working voltage) مهم اند
ظرفیت را تا حدودی بیشتر میتوانید بگذارید اما کمتر خیر
ولتاژ کار کمتر خیر اما بالاتر تا هر اندازه میتوانید ولی خازن بسیار گران و بزرگ و بی دقت میشود.

فیوز حتما با امپر اصلی جایگزین شود
ولتاژ روی فیوز کمتر نباشد
و حروف ال یا تی نشان تندسوز یا کندسوز است که متاسفانه فراموش کرده ام اما بسیار مهم اند.
بدرود

yasinshop

کاربر
2017-09-08
33
20
درود
در تکمیل نکات دوستان
بلی از 470/220 بجای 470/200 میتوانید بهره ببرید اگر مشکل فضا نباشد.
هردوفاکتور ظرفیت (بر حسب فاراد یا اضعاف ان)و ولتاژ (wv:working voltage) مهم اند
ظرفیت را تا حدودی بیشتر میتوانید بگذارید اما کمتر خیر
ولتاژ کار کمتر خیر اما بالاتر تا هر اندازه میتوانید ولی خازن بسیار گران و بزرگ و بی دقت میشود.

فیوز حتما با امپر اصلی جایگزین شود
ولتاژ روی فیوز کمتر نباشد
و حروف ال یا تی نشان تندسوز یا کندسوز است که متاسفانه فراموش کرده ام اما بسیار مهم اند.
بدرود

خیلی ممنون از پاسختون .
با توجه نکته ای که در مورد تندسوز یا کند سوز بودن فیوز فرمودید . جایی رو سراغ دارید که بتونم فیوز رو با مشخصات کامل خریداری کنم ؟ توی سایت ها فیوزهایی به عنوان فیوز شیشه ای 5 آمپر 250 ولت موجود هست ولی مشخص نیست به قول شما کند سوز هست یا تند سوز ( l یا t )

من دو تا پاور دستم هست که فیوز یکیش F5L 250V هست و یکیش T5A 250V . چه باید کرد ؟

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
خواهش میکنم..

والا تهران یقینا بطور کامل وجود داره
در سایت پایا الکترونیک قسمت فیوز سرچ بفرمایید بنظرم با پسوند نوشته

در فروشگاههای این سایت هم میتوانید تقاضا کنید

البته بنده هم چون در شهرمان ناقص جنس مایورند هیچگاه این پسوند ها را نتوانستم دقیق رعایت کنم!!

بهترین راه اینست حضوری در فیوزهای فروشگاهها خودتان بگردید شاید موجود باشد...

بدرود

yasinshop

کاربر
2017-09-08
33
20
ممنون بابت راهنمایی اساتید محترم

یه سری قطعات هست که هر چی می گردم پیداشون نمی کنم و دنبال جایگزین مناسبشون هستم . ممنون می شم در این مورد هم راهنمایی بفرمائید

ترانزیستوز
1 - mospec s20c40c m500f
2 - 40n03
3 - mbr2045ctg

4 - 3045pt

5 - دیود lt9728
6 - fr307

یه سری ترانزیستور هم هستن که نوشته روی اونها از بین رفته و فقط stps30 قابل تشخیص هست

بالا