آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ولتاژ پایین در پاور acbel power supply api2pc63

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام.
پاور کامپیوتر acbel power supply api2pc63
روشن نمیشد.تقریبا همه خازن ها رو عوض کردم و اونایی رو هم که عوض نکردم با خازن سنج دقیق تست کردم درست بود.بعد از تعویض خازن ها پاور روشن شد ولی ولتاژ ها کم بودند
12 =10.8
5=4.6
3.3=3
خیلی روش کار کردم همه قطعات رو تست کردم تک تک مقاومت ها و ترانزیستور ها و اپتوکوپلرها و آی سی 431 فقط آی سی LM 791 داره اون رو تست نکردم که بعید میدونم اون خراب باشه.فقط خازن های عدسی رو تست نکردم
پتانسیومتر رو چرخوندم ولتاژ های 12 و 5 ولت خوب شد ولی 3.3 ولت همچنان 3 ولت هست.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

Ac-Bel-Api2Pc63-Fujitsu-Scenic-C610-162W-Power.jpg
۲۰۱۸۰۸۱۵_۱۸۲۲۰۱.jpg
۲۰۱۸۰۸۱۵_۱۸۲۲۱۷.jpg

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام,نقشه از باور دارید؟

همانطور که گفتید تمام قطعات و خازن ها چک شده احتمال خرابی و کم اهم شدن چوک و یا خرابی ای سی تغذیه هست.(با توجه به اینکه گفتید بتانسیومتر را چرخوندید احتمال خرابی بتانسیومتر و یا ضعیف شدن چوک میرود که خروجی ولتاژ القا شده ثانویه میرود)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
سلام,نقشه از باور دارید؟

همانطور که گفتید تمام قطعات و خازن ها چک شده احتمال خرابی و کم اهم شدن چوک و یا خرابی ای سی تغذیه هست.(با توجه به اینکه گفتید بتانسیومتر را چرخوندید احتمال خرابی بتانسیومتر و یا ضعیف شدن چوک میرود که خروجی ولتاژ القا شده ثانویه میرود)
سلام.
با تشکر.
نقشه رو پیدا نکردم
مدل خاصی هست از نظر ابعاد باید تعمیر بشه

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام وتشکر از دوستان به ویژه آقا مهران
بالاخره بعد از نزدیک به یک هفته کلنجار رفتن و به اصطلاح شخم زدن تغذیه مشکل حل شد.
[hide]مشکل از ولتمتر بود که ولتاژ رو کمتر نشون میداد[/hide]
[hide]:25000000: و دوباره پتانسیوتر رو به حالت قبل تنظیم کردم و همه چیز فعلا کاملا درست هست.اتفاقی اومدم با مولتی متر ولتاژ برق شهر رو بگیرم دیدم حدود 20 ولت کمتر نشون میده.مولتی متر رو باز کردم پلاتین های کلید سلکتور رو تمیز کردم درست شد[/hide]

آخرین ویرایش:
بالا