آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: در مورد عدم مشاهده ولتاژهای یک پاور سالم!

tartar

کاربر
2009-09-01
36
42
اهواز
سلام خدمت اساتید عزیز

سوالی بدجور ذهنمو مشغول کرده. من دوتا پاور داشتم که فقط ولتاژهای استندبای و سیم سبز رو نشون میدادن.. و بقیه سیمها ولتاژی مشاهده نمی کردم. ولتاژ اون دوتا هم طبیعی (5v) بود. لذا خب میگفتم مشکل دارن. یکیشون پاور کامپیوتر خودم بود. لذا رفتم از یه جایی پاور خریدم نو در حد آک با ضمانت سالم بودن پاور و اوردم گفتم ولتاژهاش رو تست کنم که دیدم اینم مثل اون دوتا فقط همون دو سیم بنفش و سبز ولتاژ دارن ولی نصب کردم رو سیستم و کار میکنه!!!

حالا این قضیه منو گیج کرده که چجوریاس؟ من اشتباه دارم ولتاژگیری میکنم؟ که خب اون دوتا سیمو پس چرا نشون داد؟ پاور خرابه آیا؟ پس چرا داره کار میکنه پیسی؟! لطفا راهنمایی کنید. سپاس

tartar

کاربر
2009-09-01
36
42
اهواز
سلام با اجازه اساتید دوست من شما تا سیم سبز رو با یکی از سیم های مشکی اتصال ندی ولتاژ نداری و پاور سویچ نمیشه با سپاس

اهان پس من در اشتباه بودم. ممنونم که جواب دادین. اخه یجا اطلاعات اشتباه داده بودن. یکی گفته بود نباید زیاد سیم سبز و مشکل رو بذاری وصل باشن خراب میشه پاور.. لذا فکر میکردم فقط برای تست چند ثانیه ای این دوتا رو سیم میکنن. واقعا ممنونم

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
اهان پس من در اشتباه بودم. ممنونم که جواب دادین. اخه یجا اطلاعات اشتباه داده بودن. یکی گفته بود نباید زیاد سیم سبز و مشکل رو بذاری وصل باشن خراب میشه پاور.. لذا فکر میکردم فقط برای تست چند ثانیه ای این دوتا رو سیم میکنن. واقعا ممنونم
شاید هم این گفته صحیح باشه اطلاع خاصی ندارم این رو باید اساتید بگن ولی برای ولتاژ گیری پاور خارج از سیستم با مولتی متر یا ولت متر دو سیم سبز و سیاه اتصال کوتاه بشن

tartar

کاربر
2009-09-01
36
42
اهواز
مدیریت محترم
در صورت صلاحدید این پست را حذف کنید. چون پست مفیدی نیست. بنده فقط یک سوال مبتدی پرسیدم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در مورد قسمت اول سوالتون که دوستمون جواب دادند ،یعنی در حالت استندبای فقط 2 تا ولتاژ حدودا 5 ولت رو داریم و بقیه ولتاژها بعد از سوئیچ کردن برقرار می شن .در مورد قسمت دوم سوالتون ،اینمورد زمانی هست که شما مادربردی دارید که از طریق پین پاور سوئیچ نمی شه و صرفا بخاطرتست بصورت دستی یعنی از طریق وصل کردن سیم های سبز و مشکی بهم،پاور رو روشن می کنیم تا ولتاژها برقرار بشن ،بخاطر همین نباید مدت زمان وصل بودن سیم سیم سبز و مشکی روی مادربرد زیاد باشه تا به سیستم آسیب نرسونه .
ولی اگر شما بخواید از پاور کامپیوتر بعنوان مثلا منبع روشن کننده نوار LED استفاده کنید ،می تونید با وصل کردن سیم سبز و مشکی به همدیگه ،پاور رو روشن و استفاده کنید .
موفق باشید .

tartar

کاربر
2009-09-01
36
42
اهواز
دوست خوبم
در مورد قسمت اول سوالتون که دوستمون جواب دادند ،یعنی در حالت استندبای فقط 2 تا ولتاژ حدودا 5 ولت رو داریم و بقیه ولتاژها بعد از سوئیچ کردن برقرار می شن .در مورد قسمت دوم سوالتون ،اینمورد زمانی هست که شما مادربردی دارید که از طریق پین پاور سوئیچ نمی شه و صرفا بخاطرتست بصورت دستی یعنی از طریق وصل کردن سیم های سبز و مشکی بهم،پاور رو روشن می کنیم تا ولتاژها برقرار بشن ،بخاطر همین نباید مدت زمان وصل بودن سیم سیم سبز و مشکی روی مادربرد زیاد باشه تا به سیستم آسیب نرسونه .
ولی اگر شما بخواید از پاور کامپیوتر بعنوان مثلا منبع روشن کننده نوار LED استفاده کنید ،می تونید با وصل کردن سیم سبز و مشکی به همدیگه ،پاور رو روشن و استفاده کنید .
موفق باشید .

سپاس فراوان استاد گرامی . نکتیه بسیار مفیدی بود

بالا