آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در مودم tp link

keivanpro

کاربر
2009-08-24
11
12
سلام دوستان

من حدود چهار ساله یک مودم tp link مدل td-w8151n دارم تو این مدت هیچ مشکلی باهاش نداشتم.... ولی از چند ساعت پیش این مودم هنگ کرده چون وقتی مودم را روشن می کنم چهار تا چراغ اضلی از جمله:
چراغ power
چراغ مربوط به اتصال usb
چراغ اینترنت
چراغی که مربوط به خط تلفن هست بلافاصله روشن می شن و همینطور ثابت می مونن ولی هیچ اینترنتی ندارم .. و دسترسی به تنظیمات مودم هم ندارم ( از طریق 198.162.1.1 )
مودم ریست هم نمی شه
این مشکل از چی می تونه باشه؟ ممکنه به خاطر قطعی برق که این چند وقت زیاد بوده آسیب دیده باشه؟
آیا ارزش تعمیر داره؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان

من حدود چهار ساله یک مودم tp link مدل td-w8151n دارم تو این مدت هیچ مشکلی باهاش نداشتم.... ولی از چند ساعت پیش این مودم هنگ کرده چون وقتی مودم را روشن می کنم چهار تا چراغ اضلی از جمله:
چراغ power
چراغ مربوط به اتصال usb
چراغ اینترنت
چراغی که مربوط به خط تلفن هست بلافاصله روشن می شن و همینطور ثابت می مونن ولی هیچ اینترنتی ندارم .. و دسترسی به تنظیمات مودم هم ندارم ( از طریق 198.162.1.1 )
مودم ریست هم نمی شه
این مشکل از چی می تونه باشه؟ ممکنه به خاطر قطعی برق که این چند وقت زیاد بوده آسیب دیده باشه؟
آیا ارزش تعمیر داره؟

احتمال داره مشکل از فریمور باشه یا میتونه از سرویس دهنده اینترنتتون و یا اتصالات اسپلیتر و یو اس بی باشه که همه اینها رو چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

آخرین ویرایش:

keivanpro

کاربر
2009-08-24
11
12
احتمال داره مشکل از فریمور باشه یا میتونه از سرویس دهنده اینترنتتون و یا اتصالات اسپلیتر و یو اس بی باشه که همه اینها رو چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

ممنون دوست عزیز
مشکل از اسپلیتر نیست چون اسپلیتر را از مدار خارج کردم و مستقیم سیم تلفن را وصل کردم به مودم مشکل حل نشد... usb هم مشکلی نداره چون با یک مودم دیگه با همین usb چک کردم بدون مشکل کانکنت شد... سرویس دهنده هم مخابراته باهاشون تماس گرفتم .. بعد از این که چک کردن گفتن مشکل از اونها نیست...( البته یک نکته را بگم... اون روزی که مودم خراب شد... از چند دقیقه قبلش سرعت اینترنت کند شده بود بعد از چند دقیقه کاملا" قطع شد.... بعد یک بار مودم را خاموش کردم بعد از چند دقیقه روشن کردم .. به محض روشن شدن مودم، تلفن 5 ثانیه بوق زد و بعد از اون دیگه مودم کار نکرد .. قبلا" هیچ وقت این حالت اتفاق نیفتاده بود که با روشن کردن مودم تلفن بوق بزنه ... بعد از اون با مخابرات تماس گرفتم اونها گفتن اختلال از طرف مخابراته.... بعد از چند ساعت که دو مرتبه تماس گرفتم گفتن مشکل از جانب ما نیست....)
منظور شما را فریمور متوجه نشدم....می شه لطفا" توضیح بدید ؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ممنون دوست عزیز
مشکل از اسپلیتر نیست چون اسپلیتر را از مدار خارج کردم و مستقیم سیم تلفن را وصل کردم به مودم مشکل حل نشد... usb هم مشکلی نداره چون با یک مودم دیگه با همین usb چک کردم بدون مشکل کانکنت شد... سرویس دهنده هم مخابراته باهاشون تماس گرفتم .. بعد از این که چک کردن گفتن مشکل از اونها نیست...( البته یک نکته را بگم... اون روزی که مودم خراب شد... از چند دقیقه قبلش سرعت اینترنت کند شده بود بعد از چند دقیقه کاملا" قطع شد.... بعد یک بار مودم را خاموش کردم بعد از چند دقیقه روشن کردم .. به محض روشن شدن مودم، تلفن 5 ثانیه بوق زد و بعد از اون دیگه مودم کار نکرد .. قبلا" هیچ وقت این حالت اتفاق نیفتاده بود که با روشن کردن مودم تلفن بوق بزنه ... بعد از اون با مخابرات تماس گرفتم اونها گفتن اختلال از طرف مخابراته.... بعد از چند ساعت که دو مرتبه تماس گرفتم گفتن مشکل از جانب ما نیست....)
منظور شما را فریمور متوجه نشدم....می شه لطفا" توضیح بدید ؟

دوست عزیز فریمور زدن یجور پروگرام کردن سخت افزاری مودم هست که تعمیرکارها انجام میدهند به احتمال زیاد مشکل از مخابراته بهتره سرویس دهنده اینترنت رو عوض کنی من موقعی که سه سال پیش از این مودمها داشتم از این دست مشکلات زیاد داشتم اخرش یک مودم سیمکارتی خریدم یک سیمکارت رایتل انداختم روش الان سه ساله بسته میخرم راحت به اینترنت وصل میشم مشکل تلفن و مخابرات و نویز و... ندارم مودم سیمکارتی مثل کول دیسک هست توش یک سیمکارت میندازی و وصل میکنی به یو اس بی و با فشردن یک دکمه وصل میشی به اینترنت و دردسر adsl رو نداره بهترین مارکش هم فیلیپس هست که اگر تو بازار پیدا کردی بخرش

cheshmak816

کاربر vip
vip
کاربر
2012-04-14
164
353
سلام دوستان

چراغ power
چراغ مربوط به اتصال usb
چراغ اینترنت
مودم ریست هم نمی شه
آیا ارزش تعمیر داره؟
من همین مشکل رو داشتم با پروگرام کردن ای سی فلش و تعویض خازن های خراب مشکل برطرف شد

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
طبق راهنمایی دوست عزیزمان خازن ها رو عوض کنید و همچین ایسی فریمور رو پروگرام کنید مشکلتون به احتمال خیلی زیاد برطرف میشه .

keivanpro

کاربر
2009-08-24
11
12
من همین مشکل رو داشتم با پروگرام کردن ای سی فلش و تعویض خازن های خراب مشکل برطرف شد

ممنون دوست عزیز
هزینه تعمیرش چقدر می شه ؟ به نظر شما ارزش داره بدم تعمیر کنن یا بهتره یک دونه نو بخرم؟ چون همین مودم الان تقریبا" 5 ساله برام کار کرده و هفت روز هفته 24 ساعته روشن بوده... شاید عمرشو کرده باشه ...
اگر تعمیر کنم احتمالش هست بعد از یک مدت کوتاه دوباره خراب بشه؟

keivanpro

کاربر
2009-08-24
11
12
طبق راهنمایی دوست عزیزمان خازن ها رو عوض کنید و همچین ایسی فریمور رو پروگرام کنید مشکلتون به احتمال خیلی زیاد برطرف میشه .

ممنون جناب
این مودمی که دارم قیمت فعلیش 130 تومنه... به نظر شما ارزش تعمیر کردن داره؟ با یک دونه نو بخرم؟ می ترسم تعمیر کنم دوباره یکی دو ماه بعد خراب بشه
برای خرید مودم به دیجی کالا می شه اعتماد کرد؟

cheshmak816

کاربر vip
vip
کاربر
2012-04-14
164
353
ممنون جناب
این مودمی که دارم قیمت فعلیش 130 تومنه... به نظر شما ارزش تعمیر کردن داره؟ با یک دونه نو بخرم؟ می ترسم تعمیر کنم دوباره یکی دو ماه بعد خراب بشه
برای خرید مودم به دیجی کالا می شه اعتماد کرد؟
مودم رو درست کنید ب صرفه تر هست
مودم ب راحتی خراب نمیشه

keivanpro

کاربر
2009-08-24
11
12
دوستان من این مودم را دادم برای تعمیر گفت از آی سی فلشه.. 25 تومن هم گرفت..ولی الان باز مشکل پیدا کرده .. وقتی روشن می کنم سه تا چراغ روشن می مونه و هنگ می کنه.. من کلا" قید این مودمو زدم.. می خوام مودم جدید بخرم... الان بهترین مودم تو بازار تو رنج قیمتی 100 تا 150 تومن کدوم مودم ها هستن؟
آیا برای خرید مودم می شه به دیجی کالا اعتماد کرد؟

بالا