آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: دلیل ترکیدن ترانزیستور13007 پاور گربنp4-400w

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام دوست عزیز حوصله پرید انداختمش ی گوشه ب ریشم می خنده که نتونستم مشکلش برطرف کنم

آخرین ویرایش:

tartar

کاربر
2009-09-01
36
42
اهواز
سلام دوست عزیز حوصله پرید انداختمش ی گوشه ب ریشم می خنده که نتونستم مشکلش برطرف کنم

سلام عزیز

اشکال نداره داداش بعضیاش چقر بد بدن هستن دیگه... شما ماشاالله همه قطعاتش رو هم عوض کردین.. اینجور مواقع بنظر من 99 درصد از جایی هست که اصلا فکرشو نمی کنیم و خیالمون از بابت سلامتیش مطمینه... یعنی قطعه ی نویی که تقلبی و بدردنخوره و ما سوارش کردیم با این خیال که نو هست.. و همینه که باعث میشه مشکل حل نشه وگرنه پاور که خیلی هم پیچیده نیس ساختارش.. بهرحال دست مریزاد...

hasa2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-04
423
2,507
سلام.معمولا قطعات داخل تغذیه ها وپاورها اصلی هستند ومعادل یا مشابه دربازار ندارند مگر اینکه از روی پاوری مثل همونی که معیوبه بردارید جایگزین کنید شرکتهای تولیدی قطعات یدکی برای این جور پاور وبردهای الکترونیکی را به هیچ وجه اراعه نمیدهندوانچه دربازارهست فقط شمارهاش یکی ممکنه باشه ولی از نظربازده هیچ موقع مثل قطعه اصل روی برد کارنمیکنه به نظرمن که چندین ساله توکار تعمیراتم این کار تعمیر پاور ونظیر اینها کاربیهوده ایه

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام دوستان مشکل این برد برطرف شد هرچند چند وقت میگذره از ایجاد تایپیک ب این دلیل اینکه تایپیک بی نتیجه نمونه و کمک شه ب دوستان دیگه ک با این مشکل رو به رو می شوند مورد از جنس نامرغوب ترانزیستور ها بود با یک جفت ترانزیستور اوریجینال تعویض کردم و ب گفته اساتید همین سایت ترانزیستور نامرغوب و اورجینال رو شکستم هسته ها واقعا فرق داشتند اورجینال هسته بزرگ ولی ترانزیستور فیک هسته کوچک هر ارزونی بی حکمت نیست چند وقت سر کار موندم مزاحم اساتید محترم شدم
سپاس

tartar

کاربر
2009-09-01
36
42
اهواز
سلام دوستان مشکل این برد برطرف شد هرچند چند وقت میگذره از ایجاد تایپیک ب این دلیل اینکه تایپیک بی نتیجه نمونه و کمک شه ب دوستان دیگه ک با این مشکل رو به رو می شوند مورد از جنس نامرغوب ترانزیستور ها بود با یک جفت ترانزیستور اوریجینال تعویض کردم و ب گفته اساتید همین سایت ترانزیستور نامرغوب و اورجینال رو شکستم هسته ها واقعا فرق داشتند اورجینال هسته بزرگ ولی ترانزیستور فیک هسته کوچک هر ارزونی بی حکمت نیست چند وقت سر کار موندم مزاحم اساتید محترم شدم
سپاس

خوشحالم که مشکل حل شد و ممنون که نتیجه نهایی رو اعلام کردین. نکته بسیار مفیدی بود

Hamnafas.sb

کاربر
2019-09-09
1
3
سلام منم یه پاور کامپیوتر داشتم که در اثر اتصال کوتاه همش ترانزیستور 13007 رو میسوخت نمونه های 13007 ی که خریدم همشون تقلبی بودند و میسوخت
بالاخره ترانزیستور 13007 رو از مدار یک لامپ کم مصرف ۸۵ واتی در اوردم و استفاده کردم مشکلم برطرف شد

بالا