آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پسورد بایوس رو کیس صنعتی hp 8000

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
کیس hp 8000 هست از این صنعتی ها و کوچیک ها مادربرد هم hp هست مشتری روی بایوس رمز گذاشته تل رو شن میکنی پسورد میخاد
روی مادربرد دکمه clear cmos هم داره زدم حتی باطری رو در اوردم برا چند ساعت بازم نشده

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا کابل برق رو جدا کنید .
دکمه پاور رو فشار بدید .در اینحالت یک صدای Beep به گوش می رسد .
قاب روی کیس رو بردارید .
کلید فشاری مربوط به کلیر سیموس رو برای 5 ثانیه نگه دارید
اگر با این روش ریست نشد ،دنبال جامپر مربوط به پسورد که معمولا به رنگ سبز هست و کنار اسلات رم واقع شده بگردید .مطابق مراحل بالا عملیات رو انجام بدید و اینبار بجای کلید فشاری ،جامپر رو جدا کرده و در همون حالت که جدا هست ،کابل برق رو وصل و سیستم رو روشن کنید .بعد از بالا امدن کامل می تونید سیستم رو خاموش کرده و جامپر رو برگردونید سر جاش .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cifzs

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با سلام .داداش وقتی کابل برقو جدا میکنم چه جوری باید صدای بیپ بدهد؟
اون کلید کلیر رو هم زدم نشد روی برد جامپر نداره فقط یکی هست روی برد نوشته fdo و pswd و bb که pswd فقط جامپر داره اونو در اوردم بازم نشد

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
معلومه اصلا کاری به پستی که بنده گذاشتم نداشتید .بعد از جدا کردن کابل برق ،کلید پاور رو نگه داشتید یا خیر؟
در ضمن عکس واضح از برد مخصوصا جایی که کلید فشاری و جامپر هست اپلود کنید .منظورتون رو از این جمله که نوشتید روی برد جامپر نداره و فقط یکی هست .... رو نفهمیدم .مگه قراره چی باشه ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cifzs

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
کلید پاور رو نگه داشتم و جامپر رو هم در اوردم ولی تغییری نکرد. اگه بایوس رو پروگرام کنم اوکی میشه؟ فقط فایلشو ندارم از سایتش گرفتم ولی بهش نمیخوره

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
متن زیر راهنمای حذف پسورد هست .عین متن رو براتون کپی می کنم .
[h=1]Clearing the BIOS password in a HP Compaq Elite 8000[/h] Von jeltsch am Mo, 04/18/2016 - 07:48
Power the computer down, remove power cable (and other cables that can carry electricity) and let residual charge drain. Open lid and remove the green jumper. Reboot and you're done. Maybe you want to put the green jumper back not to loose them (you can also apparently leave it attached to pin 1 or pin 2, but not connect both pins).

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سلام . استاد عزیز بله اتفاقا طبق همین متن همه مراحل رو انجام دادم ولی باز هم نمیشه چند بار هم تست زدم نشد
دیگه گیر فایل بایوس هستم بزنم ببینم اوکی میشه یا نه

بالا