آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل کم بودن ولتاژ خروجی یو پی اس فاراتل 1250

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی
با سلام
در بعضی از دستگاه های یو پی اس در هنگام سویچ به باطری در حالت بی باری ولتاژ از 160 تا 180 ولت متغیر میباشد و ودر صورت اعمال بار به خروجی ولتاژ خروجی هم افزایش پیدا میکند

abd_ir

کاربر
2019-06-08
1
1
115
سلام
ممنون از توضیحاتتون. هنوز تست نکردم ولی مشکل من هم دقیقا همین بود که احتمال زیاد ایرادی نداره

Dermani

کاربر
2010-10-03
1
5
سلام
سلامت باشید
در این مدل از یو‌پی‌اس و البته به طور کلی در یو‌پی‌اس‌هایی که از تکنولوژی شبهه سینوسی استفاده می‌کنند وقتی با مولتی‌متر خروجی یو‌پی‌اس را می‌گیریم که مشخصا ۲۲۰ ولت را نشان می‌دهند ولی وقتی دستگاه روی باتری سوئیچ می‌کند به یک باره مولتی‌متر ما خروجی را اعدادی نامتعارف مثل ۱۵۸ یا ۱۶۷ و ... نشان می‌دهد علت هم به خاطر نوع مولتی‌متری است که داریم استفاده می‌کنیم !
عرض شود که ؛
برای این که مولتی‌متر ما قابلیت صحیح خواندن اعداد در یو‌پی‌اس های شبهه سینوسی داشته باشد باید از مولتی‌مترهایی استفاده کنیم که TrueRMS باشند .
یکی از ارزان‌ترین و چه بسا کار راه‌اندازترین مولتی‌متر که از قابلت TrueRMSنیز بهره می‌برد ، مولتی‌متر Victor VC97 می‌باشد .
دقت کنید که عرض کردم یکی از ارزان‌ترین و کار راه‌اندازترین و الا مولتی‌مترهای خیلی خیلی گران قیمتی که برای کارهای بسیار تخصصی استفاده می‌شوند نیز وجود دارند .
پس با یک عدد مولتی‌متر که قابلیت TrueRMS داشته باشد ، مشکلی خروجی در یو‌پی‌اس شبه سینوسی نیز برطرف خواهد شد .
موفق باشید

mahdi_gholam

کاربر vip
کاربر
2017-08-03
17
18
سلام
برای من همین ups امده ولتاژ خروجی ۱۵۰ ولت و وقتی از برق جدا میکنم دستگاه رو دستگاه هر چهار ثانیه یک بوق میزند و چراغ نارنجی روشن میشود ولی ups خروجی دارد
کلیه قطعات تست کردم همه سالم هستن
لطفاً اگر کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
سلام
سلامت باشید
در این مدل از یو‌پی‌اس و البته به طور کلی در یو‌پی‌اس‌هایی که از تکنولوژی شبهه سینوسی استفاده می‌کنند وقتی با مولتی‌متر خروجی یو‌پی‌اس را می‌گیریم که مشخصا ۲۲۰ ولت را نشان می‌دهند ولی وقتی دستگاه روی باتری سوئیچ می‌کند به یک باره مولتی‌متر ما خروجی را اعدادی نامتعارف مثل ۱۵۸ یا ۱۶۷ و ... نشان می‌دهد علت هم به خاطر نوع مولتی‌متری است که داریم استفاده می‌کنیم !
عرض شود که ؛
برای این که مولتی‌متر ما قابلیت صحیح خواندن اعداد در یو‌پی‌اس های شبهه سینوسی داشته باشد باید از مولتی‌مترهایی استفاده کنیم که TrueRMS باشند .
یکی از ارزان‌ترین و چه بسا کار راه‌اندازترین مولتی‌متر که از قابلت TrueRMSنیز بهره می‌برد ، مولتی‌متر Victor VC97 می‌باشد .
دقت کنید که عرض کردم یکی از ارزان‌ترین و کار راه‌اندازترین و الا مولتی‌مترهای خیلی خیلی گران قیمتی که برای کارهای بسیار تخصصی استفاده می‌شوند نیز وجود دارند .
پس با یک عدد مولتی‌متر که قابلیت TrueRMS داشته باشد ، مشکلی خروجی در یو‌پی‌اس شبه سینوسی نیز برطرف خواهد شد .
موفق باشید

درود و خسته نباشید دوستان
در تکمیل فرمایش ایشان
از ولتمترهای تابلویی عقربه ای هم میشود استفاده کرد و 220 نشان میدهند.
فروشندگان برق صنعتی موجود دارند و نوع روسی که سایزش با تابلو برقهای ایران ناسازگار بود باقیمت و کیفیت مناسب موجود بود شاید هنوز هم بشود یافت.

بدرود

آخرین ویرایش:
بالا