آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خواموش شدن dell n5110 بعد از دانگرید بایوس

pqlamzz

Banned
2016-04-19
4
0
با سلام خدمت اساتید محترم.
بین تاپیک ها گشتم اما آنچه می خواستم پیدا نکردم.به همین دلیل تاپیک جدید باز کردم.
یک لپتاپ dell n5110 داشتم که بایوس رو آپگرید کرده بودم به A11 .بعد از آپگرید باطری دیتکت نمی شد.تصمیم گرفتم دانگرید کنم به A9که بعد از دانگرید لپتاپ خواموش شد و دیگه هیچ عکس العملی نشون نمی ده.حتی با نگه داشتن دکمه های fn+esc فن cpuهم روشن نمیشه.با اتصال شارژر ولتاژ به سر سوکت باطری مرسه اما هیچ اتفاقی نمی افته.حتی چراغ شارژ روشن نمی شه.اساتید محترم لطفا کمک کنید.ممنون

pqlamzz

Banned
2016-04-19
4
0
سلام .ممنون از توجهتون.اما موضوع اینه که اصلا چرا خود لپتاپ هیچ عکس العملی نشون نمیده.

pqlamzz

Banned
2016-04-19
4
0
هیچ یک ا اساتید اهل فن راهی یا راهنمایی و کمکی به ذهنشون نمی رسه؟

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام
به گفت همکار گرامی شما باید ای سی را پروگرام کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در حال حاضر با توجه به اینکه لپ تاپ روشن نمی شه ،اولین مورد اینه که حتما بایوس رو پروگرام کنید .فقط اینکه یه مساله ای این وسط مشکوک هست .معمولا از طریق نرم افزار ،نسخه بایوس دانگرید نمی شه .یعنی نرم افزار اجازه تزریق نسخه پائین تر از نسخه فعلی روی بایوس رو نمی ده .پس احتمال اینکه نسخه اشتباهی تزریق شده باشه وجود داره .در مورد اینکه چرا لپ تاپ هیچ عکس العملی نشون نمی ده ،وقتی نسخه بایوس درست نباشه ،می تونه همچی حالتی بروز کنه یا نهایتا روشن بشه ولی تصویر وجود نداشته باشه .
موفق باشید .

بالا