آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: 7 تا بیب در لپ تاپ Dell Inspiron 5520

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام .

لپ تاپ ذکر شده در ابتدا اتصالی داشت (با وصل کردن شارژر به پاور جک، چراغ شارژر خاموش میشد) که با تعویض ماسفت های PQ101 و PQ300 که در عکس ها مشخص کردم ، اتصالی

برطرف شد و لپ تاپ روشن شد ، اما 7 بار بوق میزند که توی سایت Dell نوشته بود از CPU است ، که CPU رو هم عوض کردم فرقی نکرد ، بدون CPU هم باز همون 7 تا بوق رو میزنه ، بایوس رو

هم پروگرم کردم ، باز فرقی نکرد ، ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند ، شماتیک برد رو هم گذاشتم

پیوست‌ها

• 4.6 مگابایت بازدیدها: 105
  • 2.9 مگابایت بازدیدها: 102

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
شما باید ولتاژهای لازم رو داشته باشید تا سیستم بوت بشه
برای این که بفمید سی پی یو ولتاژ لازم رو داره باید به صحفه 51 شماتیک مراجعه کرده و طبق شماتیک ببینید vcore رو دارید
روی سلفهای PL701 و PL702 ببینید ولتاژ رو دارید
اگه نبود کلیه قطعات اون بخش رو تست کنید

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
ممنونم از راهنمایی شما .

روی سلف ها هیچ ولتاژی وجود نداره ، توی عکسی که میفرستم نقاطی که با فلش مشخص کردم ، 19.40 ولت رو دارن ، بقیه ی جاها صفر هستند

پیوست‌ها

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام

خب این مشکل به احتمال زیاد زا ایسی یا قطعات دوروبرش هست
پیشنهاد میکنم سی پی یو رو دربیارید و بدونه سی پی یو قطعات رو چک کنید هر مورد مشکوکی رو بیرون برد تست کنید
اگه مشکلی نداشتند سراغ خود ای سی برید
برای تست ای سی هم پایه های ولتاژ و پایه فعال کننده رو باید تست کنید
1
36
4
این سه تا پایه رو تست کنید ولی باید شاید راهگشا باشه دوتاش 5 ولت و یکیش فکر کنم 3.3 ولت داشته باشه
در اخر اگه قطعات دوبر سالم بود یه بار بدونه سی پی یو تست بفرمایید شاید ولتاژها برقرار بشه
دقیقا همین نبود ولتاژ رو بنده دارم و یه دستگاه پیشمه که سی پی یو میزاری ولتاژها نیستن ولی سی پی یو رو میزارم تموم کلا نیست . با سی پی یو دیگه تست کردم ولتاژها درست شدن
امیدوارم مشکل حل بشه

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام . خیلی خیلی ممنونم از شما ، این پست رو زودتر باید میذاشتم ببخشید یادم رفت ، مشتری اومد لپ تاپ رو برد ، قطعا با راهنمایی های شما مشکل حل میشد ، اما نذاشت بمونه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khelane
بالا