آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم خاموشی سیستم توسط پاور و رسیتارت دوباره سیستم

znasser

کاربر
2014-02-17
52
132
سلام استادت گرامی من پاور umax 600w دارم که وقتی سیستم را خاموش می کنی سیستم ریستارت میشه
لطفا کمک کنید

کار های انجام شده
خازن های خروجی را عوض کردم

pasargad.sys

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-01-15
261
567
www.irantk.ir
سلام .. دوست عزیز این مقاله رو از یه سایت دیگه برات قرار میدم امیدوارم مفید باشه..
بررسي مشكل Restart شدن سيستم به جاي Shutdown در ويندوز XP

بيشترين مشكل Shutdown در ويندوز XP موردي است كه در آن كاربر سعي در Shutdown كردن سيستم خود دارد اما سيستم به جاي Shutdown راه اندازي مجدد يا همان Restart ميشود. ميتوان گفت كه اين مشكل عمومي ترين مشكلي است كه يك كاربر ممكن است به آن مبتلا شود. اين مشكل به اين خاطر به وجود مي آيد كه براي ويندوز XP اينگونه تعريف شده است كه هنگام مواجه شدن با يك شكست سيستمي يا همان هنگ كردن سيستم از نوع شديد از نو راه اندازي يا Restart شود. اما عوامل مختلف ديگري نيز ميتوانند در اين مشكل نقش آفريني كنند كه در زير اين عوامل را تك تك بررسي ميكنيم :
1 - در ابتدا به مهمترين مورد كه ممكن است علت از آن باشد مي پردازم. اين مشكل از APM ناشي ميشود. APM در سيستم هاي مختلف حالتهاي مختلفي نيز دارد. براي مثال در يك سيستم فعال بودن APM اين مشكل را به وجود مي آورد و در سيستم ديگر دقيقا برعكس ميشود يعني غير فعال بودن APM اين مشكل را به وجود مي آورد كه اين ناشي از Support كردن يا نكردن سيستم شما از APM است. بنابراين شما با بررسي هر دو حالت ميتوانيد مشكل را حل كنيد. براي اين كار شما بايد ابتدا وارد تنظيمات Bios سيستم خود شويد و سپس وارد قسمت Power Managment شده و موارد را بررسي كنيد.

2 - وجود نقص در درايورهاي سخت افزارهاي سيستم. اين هم يكي ديگر از عواملي است كه ميتواند اين مشكل را به وجود بياورد. اگر در سيستم شما سخت افزاري وجود دارد كه به درستي تعريف نشده و يا مشكل درايور دارد هر چه سريعتر به رفع مشكل آن اقدام كنيد. با بررسي قسمت Device Manager ميتوانيد به راحتي از اين موضوع اطلاع پيدا كنيد و اقدام به رفع مشكل كنيد.

3 - برخي از سخت افزارهاي خارجي نيز ميتوانند چنين مشكلي را به وجود آورند. براي مثال كيبورد و يا حتي موس شما و ... بنابراين چك كردن اين موارد نيز خالي از لطف نيست و ممكن است مشكل را حل كند. به همين منظور هر چند وقت يكبار سري به سايت سازنده سخت افزار خود بزنيد و در قسمت Update آن سايت همواره به دنبال جديدترين درايورها براي سخت افزار خود باشيد.

4 - پورتهاي USB هم چنين مشكلي را ايجاد ميكنند. اگر شما دستگاهي داريد كه با پورت USB به سيستم شما متصل ميشود حتما پورت سيستم و همچنين پورت دستگاه و كابل ارتباطي USB خود را چك كنيد و از سالم بودن آنها مطمئن شويد.

5-نصب برخي از نرم افزارها هم چنين مشكلي را به وجود مي آورد. براي مثال نرم افزار Easy CD Creator و مشتقات آن مثل Direct CD و Video Pack و ... يك چنين مشكلي را به وجود مي آورند. براي رفع اين مشكل Patch هايي در سايت سازنده نرم افزار قرار داده شدند كه با نصب آنها مشكل حل ميشود. بنابراين بد نيست كه نرم افزارهايتان را هم چك كنيد.

6- فعال بودن گزينه Wake On در قسمت Power Managment كه در تنظيمات Bios قرار دارد نيز ميتواند عامل بروز چنين مشكلي باشد. اگر اين گزينه فعال باشد تمام اجزاي سيستم شما به حالت بيدار باش قرار ميگيرند و ممكن است با يك اختلال باعث شود كه سيستم شما هربار به محض Shutdown شدن دوباره فعال شود و شما فكر كنيد كه Restart شده است.

7 - اين قسمت يكي از مهمترين و عمومي ترين علت ها است. اگر در سيستم شما قسمت Restart on system failure فعال باشد اين مشكل ميتواند براي شما پيش آيد. بنابراين با روش زير آن را غير فعال كنيد :
ابتدا روي آيكن My Computer راست كليك كردن و گزينه Properties را انتخاب كنيد. سپس وارد قسمت Advanced شويد و بعد در قسمت Startup and Recovery روي دكمه Settings كليك كنيد. حالا در قسمت System failure تيك كنار عبارت Automatically restart را برداشته و روي OK كليك كنيد. با اين كار به احتمال خيلي زياد مشكلتان حل ميشود.

8 - يك روش رجيستري هم وجود دارد كه شايد به كمكتان بيايد. بنابراين ابتدا از طريق Run وارد Regedit شده و كليد زير را بيابيد :
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
سپس به دنبال كليدي با نام PowerOffActive بگرديد ( اگر نبود يك كليد از نوع DWORD و با همان نام بسازيد ). حال اگر مقدار آن 0 بود آن را به 1 تغيير دهيد. اين روش ممكن است در بسياري از سيستم ها عمل نكند زيرا لازمه آن پشتيباني سيستم ( سخت افزار ) شما از APMS Protocol است و بسياري از سيستمها از اين Protocol پشتيباني نميكنند. اما امتحان آن نيز خالي از لطف نيست.

اينها مهمترين مواردي بودند كه ممكن است باعث Restart ويندوز به جاي Shutdown شوند. ممكن است عوامل ديگري نيز اين مشكل را به وجود بياورند. بنابراين شما بايد همواره تمام جوانب را در نظر بگيريد. البته اگر حالا حالا ها قصد عوض كردن ويندوز خود را نداريد !

znasser

کاربر
2014-02-17
52
132
سلام ممنون ولی مشکل از پاور هستش پاور عوض کردم مشکلی نداشت
تعویض ویندوز قبلا انجام شده

pasargad.sys

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-01-15
261
567
www.irantk.ir
ولتاژهای پاور چک کنید ببینید درست هست یا نه ... در ظمن اتصالات سخت افزاری هم چک کنید درست سر جای خودشون جا زده باشید ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: znasser

znasser

کاربر
2014-02-17
52
132
ولتاژ 5v- در پاور نداریم
ببخشید منظور از اتصالات سخت افزاری پی هست؟؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام استادت گرامی من پاور umax 600w دارم که وقتی سیستم را خاموش می کنی سیستم ریستارت میشه
لطفا کمک کنید

کار های انجام شده
خازن های خروجی را عوض کردم

پاور شما غیر استاندارده و به تمام قطعات شما خسارت میزنه . حداقل پاور استاندارد گرین هست . با توجه به مصرف قطعات پاور استاندارد تهیه کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: znasser
بالا