آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل باتری در Asus X550d

msna

کاربر
2010-07-25
2
0
سلام دوستان
من چند روز پیش باتری لپتاپم رو دادم که عوض کنن بعد از تعویض و تحویل گرفتنش به یه مشکلاتی برخوردم.
اینجوری که میزان شارژ به 30-40 درصد میرسید یهو باتری خالی میکرد و battery low میداد و سریعا خاموش میشد
من این موضوع رو با تعمیرکار لپتاپم مطرح کردم گفتن که شاید مشکل نرم افزاری باشه یه ویندوز عوض کن . ویندوزم عوض کردم و بازم همینجوری بود .
بردم دادم بهش و گفت حتما باتری مشکل داره و باید بفرستیم نمایندگی . بعد چند روز فرستادن و دوباره یه باتری دیگه واسم انداختن . (خود نمایندگی گفته بود که دیگه این باتری جدید هیچ مشکلی نداره و ما تستش کردیم)
بعد از تعویض باتری بازم این مشکل وجود داشت و شاید یکمی بهتر شده بود.
باز من بردم تحویل تعمیرکار دادم گفتم اینجوریه و با این وضع به دردم نمیخوره . گفت که شاید مشکل از برد و یکی از آی سی ها باشه ، باید تست بشه . باز چند روز زیر دست ایشون بود و در اخر گفت که برد رو تست کردم مشکلی نداشت و همه چی اوکیه . شاید مشکل شما از کالیبره نشدن باتری باشه (در صورتی که کالیبره کردمش) و لپتاپ رو تحویل من داد گفت اگه باز مشکل داشت احتمالا از شارژر هستش .
این موضوع هم در تخلیه شارژ هستش و هم در شارژ کردن . یعنی یهو می بینی از 30-40 درصد میرسه به زیر 10 درصد و خاموش میشه . موقع شارژ کردنم یهو از 13-14 درصد میرسه به 40 درصد و زمان فول شارژ شدنش حدودا 40 دقیقه اس .

حالا به نظر شما دوستان واقعا مشکل از شارژر عه ؟ شارژر بگیرم درست میشه حتما ؟

بالا