آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادر برد اینتل بعد از هر ری استارت

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
با سلام خدمت همکاران
یک کامپیوتر برام آوردن که بعد از هر ری استارت تصویر نمیده مادر برد intel desktop BOARd E210882 باید حتماً از برق بکشی بعد دوباره روشن کنی تا بره ویندوز (یعنی اگر بخوای ویندوز عوض کنی با هر بار ری استارت) اصلاً تصویر نداری؟
مشکلات ظاهری:
بوق بایوس نداره ولی وقتی رم رو در میاری بوق می زنه ولی حتی وقتی سیستم بالا هم میاد بوق بایوس نمی زنه
پاور پشت کامپیوتر رو روشن می کنی یا وقتی برق رو هم وصل میکنی بدون اینکه بخوای روشن کنی سیستم رو سیستم یک لحظه 5 ثانیه ای روشن میشه بعد خاموش میشه این حرکت حتی زمانی که پاور 4 پین رو هم می کشی از مادر برد دیده میشه
اول فکر کردم از گرافیکش هست گفتم شاید نیم سوز شده باشه بعد از تست دیدم گرافیک آنبرد هم این جوری هست ، کلیر سی موس کردم، مادر برد رو زیر لوپ نگاه کردم همه چی سالمه، هارد و دی وی دی رو هم از سیستم جدا کردم پاور رو هم عوض کردم از کیس بیرون هم آوردم ولی باز این شکلی هست رم رو عوض کردم
رم رو تو درگاه های دیگه گذاشتم (کلاً پاور، رم، گرافیک، هارد، دی وی دی رایتر) تست گرفتم همه سالم هستن چون با عوض کردن یا در آوردن مشکل پابرجاست
مثلاً می خوای یک نرم افزار نصب کنی که احتیاج به ری استارت داره باید حتماً سیستم رو خاموش کنی بعد از 1 دقیقه روشن کنی چون ری استارت کنی هیچ تصویری بالا نمیاد حتی اگر 10 بار دکمه ریست رو بزنی.
دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه گفتم شاید یکی از همکاران به این مشکل بر خورده باشه
به احتمال زیاد از مادر برد هست نمی دونم از pmw یا از io یا از بایوس هست /
خوشحال می شم نظر دوستان رو هم بدونم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
به نظر همکاران این مشکل می تونه از IO باشه گفتم نظر دوستان رو بدونم بعد برم کل مادر برد رو شست و شو بدم با تینر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اول اینکه چه ویندوزی نصب کردید روی این سیستم ؟
بعد اینکه درایورهای اصلی خود سیستم هستن یا با درایور پک نصب کردید ؟
سوم بایوس رو پروگرام کنید .
نهایتا اینکه در مینی کیس های اچ پی هم معمولا به محض اینکه کابل برق رو وصل می کنی بدون زدن کلید پاور ،سیستم خودش برا چند ثانیه روشن می شه و سپس خاموش و بعد چند ثانیه مجددا روشن می شه و بالا میاد که البته این مورد رو می شه از تنظیمات بایوس درست کرد که با خاموش شدن ناگهانی سیستم ،به حالت خاموش بره .منتهی مورد شما بنظرم بیشتر می خوره نرم افزاری باشه تا سخت افزاری.
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: chapwolf

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
خیلی ممنون از جواب و راهنمایی شما
1- والا سیستم از اول سون روش نصب بود مشتری برای همین ری استارت آورد که وقتی ری استارت میشه دیگه نه تصویر میده نه هیچ کاری می کنه حتماً باید خاموش کنی سیستم رو و بعد روشن کنی حالا یا کابل پاور رو بکشی یا کلاً دکمه پاور رو نگه داری خاموش بشه سیستم بعد روشن کنی و دست نزنی خودش میره تو ویندوز
2- من کاری نکردم یعنی هیچی نصب نکردم آخه مهندس می دونی چی هست!!!! شما حتی وارد ویندوز هم نشی (یعنی هارد رو کلاً قطع هم بکنی) دکمه ریست رو بزنی باز هم این مشکل پیش میاد. یعنی ری استارت مساوی با تصویر ندادن سیستم
3- پروگرام رو موافق هستم ولی فایل پروگرام رو ندارم اون رو چشم فردا پیگیر می شم
4- درسته مهندس بعضی از مادر برد ها این شکلی هست مثل گیگا ولی این انگار مشکل داره وقتی از پشت کیس کلید پاور رو صفر و یک می کنی 5 ثانیه روشن میشه بعد خاموش میشه دوباره باید کلید جلوی کیس رو بزنی روشن کنی کامپیوتر رو و جالب تر اینکه حتی اگر سیم چهار پین پاور به مادر برد متصل هم نباشه این اتفاق می افته و جالب تر اینکه هر وقت در هر شرایطی ویندوز، ستاپ و ...... کامپیوتر رو ریست بکنی دیگه بالا نمیاد حتماً باید خاموش کنی حتی اگر همون موقع هم روشن کنی سیستم میره ویندوز
یعنی حتماً باید دستگاه خاموش بشه کاریش نداشته باشی میره ویندوز

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
البته این ایراد می تونه بخاطر I/O هم باشه .یا سازگار نبودن یکی از قطعات مخصوصا CPU .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: chapwolf

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
متاسفانه متوجه مشکل نشدم به مشتری سیستم رو دادم رفت ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

mmssjj

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-03
7
2
سلام . سیستم استوک hp همین مشکل رو داشتم . با بروزرسانی بایوس و تغییر ویندوز از 32 به 64 مشکل حل شد

بالا