آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: آموزش کار با امیلاتور یا سی پی یو ی مجازی

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
[hide]سلام

این هم یک تویضح مختصر از امیلاتور سی پی یو برای شما دوستان خوب

این رو بگم که بنده این امیلاتور رو ندارم و خودم با ولتاژ گیری و سایر علائم مادربورد ایرادات رو تشخیص می دم ولی شما مختارید که این تستر رو داشته باشید یا نه.

led های این دستگاه شامل :
–SLP
VCCA
ICNNNE
RESET
SW1
STP CLK
PWRGD
A20M
INIT پیام های امیلاتور وقتی مادربرد روشن است ولی LED خاموش است:
SLP اگر این چراغ خاموش بود مدار VCOR مشگل دارد
VCC وقتی این چراغ خاموش هست باید ترانزیستور های 1.5 ولتی مدار وی کور تست شود
IC NNNE اگر این چراغ خاموش بود قسمتی از ایسی PWM یا مدار PWM مشگل دارد
REST این چرا یکی از چراغ های اصلی امیلاتور می باشد و وقتی خاموش باشد بر خلاف دیباگرمفهوم خراب بودن مدارکور یا به احتمال زیاد خرابی پل شمالی هست این چراغ در امیلاتور مهم می باشد
SW1 خاموشی این چراغ بیانگر مشگل دار بودن قسنتی از مدار سوئچ می باشد مثلا یکی از 3 فاز
STP CLK خوب این که دیگه مشخص هست خاموشی این چراغ بیانگر خرابی ایسی کلاک هست و توضیح خاصی ندارد
PWRGD در صورت روشن بودن یعنی مدار PWM سالم هست و در صورت خاموش بودن یعنی مدار PWM یا به احتمال فراوان خود PWM حاوی مشگل اساسی بوده و باید چک شود
A20M
INIT قسمتی از ایسی مدار و به احتمال کم پل شمالی حاوی مشگل هست در این پیغام که کمتر دیده میشه باید مدار را تست و سپس قطعات اس ام دی اطراف پل شمالی را تست کنید
اگر دقت کرده باشید امیلاتور در حالت عادی باید تمام چراغ های موجود روشن باشد ولی وقتی یک چراغ خاموش می باشد یک عیب اساسی از مادربرد را بازگو میکند که اکثر انها بر میگردد به پل شمالی من اسم امیلاتور را گذاشتم عیب یاب پل شمالی و مدار برق رسان PWM
فرق امیلاتور ای ام دی با اینتل دقیقا مثل فرق سی پی یو اینتل هست با ای ام دی اصلا امیلاتور مثل سی پی یوهست در مدل های مختلف که در اینتل 2 3 نوع داره از قبیل امیلاتور 478 برای سی پی یو های 478 و امیلاتور 775 برای سی پی یو های 775 و ای ام دی هم به همین شکل

ولتاژگیریش چیز خاصی نداره اگه امیلاتور تهیه کنید چند تا نقطه داره که پراپ قرمز رو میزارید روی اون نقطه ها و ولتاژ مثلا vtt و ….. رو میگه
هر نقطه هم در امیلاتور مشخص هست مثلا یک نقطه داره برای vtt , vram و ……………
این قطعه خیلی خوب هست دیگه شما نمی خوا مثلا از سر چوک ولتاژ خاصی بگیرید و با این دستگاه می تونید انواع ولتاژهارو اندازه بگیرید من که یه دو سالی هست با امیلاتور کار می کنم و به شما هم پیشنهاد می کنم استفاده کنید
مثلا گر هر کدوم از اون چراغ ها اگر خاموش باشه بیانگر یک عیب اساسی در برد هست

تو دفتر چه خود امیلاتور هم هست برادرم اینارو خود کارخونه نوشته و اگر سایت های برزیلی برید تمام اشخاص با این کد ها کار می کنن اخه خدا وکیلی این کد ها نیاز به توضیح داره خیلی واضح هست مثلا نوشته clc (مخفف کلاک ) یا sw مخفف سوئیچ یا vcc ( مدار v core موندم اینو فارسی ترجمه کنم یا فارسی چون مشخصه v cc یعنی مدار وی کور

[/hide]

آخرین ویرایش:
بالا