آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شکستن سوکت شارژ لپ تاپ asus x44h

setam

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-28
392
683
بندرلنگه
سلام سوکت شارژ شکسته و قسمت سوکت شارژ روی مین برد هم شکسته
الان جای سوکت شارژ شورتی داره توی عکس مشخص کردم
تمام خازنها که توی عکس مشخص هست شورتی دارند بیرون از برد تست کردم سالم بودن ماسفت بیرون تست کردم مشکلی نداشت
نقشه این مدل نتوستم پیدا کنم.

photo_2017-10-10_18-28-51.jpg

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
مشکل شایعی دران این ایسوس ها که سوکتشون زود خراب میشه (این سری ) چندین مورد داشتم ولی یه مورد مثل مال شما داشتم وقتی شارژر رو وصل میکردم از جای لحیم همون سوراخ جرقه میزد خلاصه وقتی نگاه کردم دیدم اتصالی داره . مدلش رو دقیق یادم نیست ولی بعد از سوکت چندتا خازن و یه سلف بود وقتی خازن ها رو دراوردم چک کردم مشکلی نداشت یه سلف روی ورودی سری شده بود اونو دراوردم اتصالی فقط به ورودی ختم میشد و قسمت بعد مشکلی نداشت!!
بعد از بررسی دیدم همون سوراخ ورودی ولتاژ که تو عکس مشخص کردید برای من اتصالی داشت فکر کنم لایه های مین با هم اتصال کرده بود منم اون سوراخ رو کلا تراشیدم تا اتصال قطع شد و دوباره سوکت رو جا زدم اینبار با سیم کشی کار رو انجام دادم تا الان هم مشتری برگشتش نداده حدود 7 8 ماهیی میشه .
ولی شما قبل از این کار مطمئن بشید از قطعه دیگر نمیباشد یا تمام قطعات رو دربیارید اگر بازم اتصالی بود احتمال داره از ورودی ولتاژ باشه

setam

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-28
392
683
بندرلنگه
سلام جای سوکت مشکل داشت درست شد
الان به محض وصل کردن آداپتور لپ تاپ روشن میشه فن لپ تاپ هر چند ثانیه یه بار دور میزنه تصویر هم ندارم
بایوس زدم کل مادربرد سرویس شده
با تشکر

photo_2017-10-12_11-33-36.jpg

بالا