آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: اتصال سوکت usb و خاموش شدن مانیتور لب تاب

joker_n86

کاربر
2011-11-13
45
11
سلام
دوستان دیروز سیم کابل usb به هم اتصال کرد و مانیتور خاموش شد و پورتهایه 2و3 نیز از کار افتادن یعنی ولتاژ 5ولت و دیگه ندارن لطفا راهنمایی کنید ممنون
لبتابم سوزوکی هست

joker_n86

کاربر
2011-11-13
45
11
] IMG_۲۰۱۷۱۰۰۲_۱۶۲۷۵۶.jpg[ATTAC

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
منظورتون از خاموش شدن مانیتور اینه که با فشار دادن دکمه پاور لپ تاپ روشن می شه ولی تصویر ندارید ؟
با توجه به مشخص بودن علت اتصالی باید مسیر همون پورتی که اتصالی روی اون رخ داده رو از پشت پورت به سمت پل جنوبی بررسی کنید .البته با توجه به ارتباط مستقیم پورت ها با پل جنوبی ،امکان اینکه جنوبی دچار مشکل شده باشه محتمل هست .
موفق باشید .

joker_n86

کاربر
2011-11-13
45
11
دوست خوبم
منظورتون از خاموش شدن مانیتور اینه که با فشار دادن دکمه پاور لپ تاپ روشن می شه ولی تصویر ندارید ؟
با توجه به مشخص بودن علت اتصالی باید مسیر همون پورتی که اتصالی روی اون رخ داده رو از پشت پورت به سمت پل جنوبی بررسی کنید .البته با توجه به ارتباط مستقیم پورت ها با پل جنوبی ،امکان اینکه جنوبی دچار مشکل شده باشه محتمل هست .
موفق باشید .
میتونید رویه برد برام مشخص کنید پل جنوبی کدوم قسمت هست

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام و وقت بخیر .
در ابتدا ، دوست عزیز اگر تعمیرکار لپ تاپ نیستید و یا تجربه تعمیر لپ تاپ را ندارید بهتر است دستگاه را برای تعمیر به تعمیرگاه مجاز بسپارید.
اگر میخواهید خودتان دستگاه را تعمیر کنید باید مقداری وقت بگذارید و مطالعه نمایید تا بهتر بتوانید عیب یابی و رفع عیب نمایید.
در آخر عکس با کیفیت از دوطرف برد قرار دهید.
موفق باشید.

joker_n86

کاربر
2011-11-13
45
11
دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما اما من هم تعمیرات موبایل کار کردم هم تا حدی الکترونیک اما لبتاب نه
الان هم تو شهر ما تعمیرکار نداریم میگن باید بفرستیم تهران برایه همین از شما درخواست راهنمایی کردم من کارم با لبتابه به خاطر همین درخواست کمک دارم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده هم با نظر همکارمون موافقم.اگه تجربه تعمیر لپ تاپ رو ندارید ،بهتره ببرید پیش تعمیرکار .درسته شما کار تعمیر موبایل انجام می دید ولی هر کسی یه تخصصی داره .اینطوری حداقل از 2 برابر شدن مشکل جلوگیری می کنید .فرض رو بر این بذاریم که پل جنوبی معیوب هست و باید ریسولد یا تعویض بشه .آیا دسنگاه BGA دارید ؟ نهایتا باز مجبور می شید که دستگاه رو بفرستید تهران .پس از همین ابتدا بهتره تصمیمی بگیرید که کمترین هزینه رو براتون داره .در ضمن بفرمائید کدوم شهر تشریف دارید تا نزدیک ترین همکار به شما این کارو براتون انجام بده.
موفق باشید.

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
تعمیر لپ تاپ از پیچیدگی خاصی برخوردار است .
و معمولا با دستگاه BGA تعمیر می کنند .
تعویض ویندوز و تعویض سوکت usb لپ تاپ انجام داده اید ؟

joker_n86

کاربر
2011-11-13
45
11
بله انجام دادم
من سمنان هستم
حرف شما درست اما تست گرفتم شارژهم نمیکنه وقتی شارژر وصل میکنم یه ای سی 8پایه داغ میکنه درست پشت سوکت شارژ

آخرین ویرایش:
بالا