آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ Lenovo Thinkpad L510 و چشمک زدن چراغ باطری

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام و خسته نباشید
لپ تاپ فوق رو مشتری برام آورد و طبق گفته خودشون بعد از اثاث کشی که میگفتن لپ تاپ با دقت بالا جابجا شده دیگه روشن نمیشه!!!
تو وضعیتی که باطری رو لپ تاپه با وصل کردن شارژر چراغ شارژ(باطری) هشت بار با فاصله تقریبی یک ثانیه چشمک میزنه و دیگه هیچی!
کلید پاور رو هم میزنم یه لحظه چراغ پاور که زیر خود کلید پاوره روشن میشه و خاموش میشه ولی لپ تاپ هیچ عکس العملی نداره.بدون باطری هم همین وضعیته.
هیچ کاری نتونستم روش بکنم چون اول باید یه فایل بایوس باشه که پروگرم بشه بعد برم سراغ موارد دیگه.
اساتید عزیز اگر کسی فایل بایوس براش داره و البته نظری غیر از این ندارید ممنون میشم بایوس رو ارسال کنید تا ببینم جواب میده یا نه.

ممنون

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا قطعاتی مثل هارد و DVD و رم و باتری بکاپ رو جدا کرده و سوکت ها و کانکتور ها رو تمیز کنید .داخل اسلات های رم رو بررسی و تمیز کنید .باتری بکاپ رو بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید .
موفق باشید .

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
مادربرد رو به صورت خالی و بیرون از لپ تاپ با باطری و بدون باطری تست کردم و مشکل حل نشده.چون باطری سوکتی برای بک آپ ندارم به پایه های باطری با منبع تغذیه 3 ولت دادم و بازم جواب نگرفتم.(البته در مورد درست یا غلط بودن این روش برای تست باطری بک آپ و نیاز به تعویض داشتن شک دارم!!!)
مرحله بعدی بایوسه که رایت کنم؟
ممنون

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بررسی باتری بکاپ نهایتا با یه ال ای دی یا مولتی متر انجام می شه تا ببینید مقدار 3 ولت رو داره یا خیر.با توجه به اینکه در تست های اولیه به نتیجه ای نرسیدید ،بله بایوس رو پروگرام کنید .منتهی قبلش حتما از نسخه فعلی بکاپ بگیرید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: omidm11

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
:nevreness::nevreness::nevreness::nevreness: با تشکر از شما استاد عزیز.
درسته مبتدیم ولی خوشبختانه در حدی بلدم که باطری بک آپ رو تست کنم ولی اصلا یادم نبود که یه ولتاژگیری از باطری انجام بدم بعد... :29000000:
خیلی خیلی ممنونم که یاداوری کردید.حتما تست و در صورتی که جواب نگیرم تو قسمت درخواست بایوس براش دنبال بایوس میگردم تا دوستان لطف کنن و کمک کنن.
ممنون

بالا