آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: داغ شدن رگلاتور3.3درh97-pro4 در۵ثانیه اول اتصال پاور

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
سلام دوستان عزیز. مادربرد ازراکh97-pro4 دارم که اول i/oسوخته بود و هیچ ولتاژی روی پاورسوییچ نبود.
بعد از تعویضi. O ولتاژ رو پار سویچ اومد و روشن میشه وبه خوبی کار میکنه
ولی مشکلم اینجاس که چرا ۵ثانیه اولی که پاور رو به برق میزنم روی ولتاژ3.3 که برای تامین ولتاژ i. Oو بایوس هست یه جریان کشی ایجاد میشه که ولتاژ از 3.3به1.8 کاهش پیدا میکنه و رگلاتور شدیدا داغ میشه. این افت ولتاژ روی پاورسوییچ هم همین شکله. دست هم رو چیپ میزارم تو این ۵ثانیه شروع به داغ شدن میکنه.
ولییی
بعد از ۵ثانیه همه چیز حل میشه.جریان کشی از بین میره ولتاژ عادی میشه.ولتاژ روی پایه بایوس هم میاد. مادربرد به راحتی روشن میشه. تنظیمات بایوس ذخیره میشه. ویندوز نصب و تمام درایور ها هم نصب میشه.
میخوام بدونم این مشکل از کجاس.
اگر شماتیک مادربرد رو هم دارین ممنون میشم قرار بدین.
IMG_20170804_114446.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
فکر نکنم مشکل خاصی باشه . محض احتیاط رگلاتور را عوض کن . المان های اطرافش هم چک کن .

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
فکر نکنم مشکل خاصی باشه . محض احتیاط رگلاتور را عوض کن . المان های اطرافش هم چک کن .
شدت داغ شدن خیلی زیاده. به حدی که به هیچ عنوان نمیشه دست گذاشت روش. همین منو نگران میکنه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

ahsolgi

کاربر
2014-07-14
6
5
سلام اگه مشکل خیلی حاده و به همین سادگی رفع نمیشه میتونی به جا یدونه رگولاتور دوتا با هم موازی کن ببین چجوری میشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
شدت داغ شدن خیلی زیاده. به حدی که به هیچ عنوان نمیشه دست گذاشت روش. همین منو نگران میکنه.

رگلاتور را عوض کن . خازن های SMD اطرافش هم بررسی کن .

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
رگلاتور را عوض کن . خازن های SMD اطرافش هم بررسی کن .
همین الان تعویض کردم با یک مادربرد سالم. مشکل برطرف شد. بلافاصله ولتاژ3.4 برقرار میشه بدون داغ شدن و افت ولتاژ.
رگلاتور معیوب رو روی مادربردی که رگلاتور سالم برداشته بودم گذاشتم. در کمال تعجب رگلاتور اصلا داغ نمیکرد و ولتاژ رو سریع بر قرار میکرد.
شاید لحیم سردی بوده. نمیدونم! من دیگه جا بجاشون نکردم.
به هر حال تاپیک رو باز بزارید تا سی پیو سیستم خودم رو باید روش بزارم و دوباره تست کنم داخل ویندوز(البته فکر نکنم مشکلی باشه)
تشکر جنابamd
فقط یه سوال. ولتاژ3.45اسیبی به i.o نمیزنه در مدت زمان طولانی؟

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
همین الان تعویض کردم با یک مادربرد سالم. مشکل برطرف شد. بلافاصله ولتاژ3.4 برقرار میشه بدون داغ شدن و افت ولتاژ.
رگلاتور معیوب رو روی مادربردی که رگلاتور سالم برداشته بودم گذاشتم. در کمال تعجب رگلاتور اصلا داغ نمیکرد و ولتاژ رو سریع بر قرار میکرد.
شاید لحیم سردی بوده. نمیدونم! من دیگه جا بجاشون نکردم.
به هر حال تاپیک رو باز بزارید تا سی پیو سیستم خودم رو باید روش بزارم و دوباره تست کنم داخل ویندوز(البته فکر نکنم مشکلی باشه)
تشکر جنابamd
فقط یه سوال. ولتاژ3.45اسیبی به i.o نمیزنه در مدت زمان طولانی؟

سلام خیر مشکلی ایجاد نمیکنه . همیشه قطعه ای که داغ میکنه یا خودش مورد داره یا المان های اطرافش . خوشحالم مشکلت حل شد
فقط پاور سعی کن متفرقه نباشه .
برای چنین سیستم های از کولر مستر استفاده کن

بالا