آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پینگ ندادن و عدم ورود به صفحه تنظیمات مودم ASUS DSL-N10P

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
سلام، مودم ASUS مدل DSL-N10P وقتی که خواستم آپگریدش کنم همون اول Failed داد نوشت Invalid File و آپگرید نشد، نرم افزار درست بود، از روی سایت یکی از آی اس پی ها دانلود شده بود، قبلش با پروگرامر از آی سی فلشش بک آپ گرفته بودم، بعد از مرحله ارور، وقتی خاموش روشن شد بالا نیومد، فلش رو با پروگرامر ریستور کردم، الان تمام چراغ ها به صورت نرمال روشن میشن، چراغ DSL هم دارم و ثابت هم میشه ولی وارد تنظیمات نمیشه، هر مدل هم ریست کردم جواب نمیده که بشه تنظیمش کرد، با وایرلس گوشی SSID ایسوس میاد ولی در حالت ((دریافت آی پی آدرس)) میمونه و وصل نمیشه، با یه سیستم دیگه هم تست کردم نشد، با مایع فلکس مرغوب و هیتر، پایه چیپ هارو هم هیت دادم، برد رو هم شستشو دادم جواب نداد! کسی میدونه مشکل از کجاست؟

پیوست‌ها

• 1.5 مگابایت بازدیدها: 452
آخرین ویرایش:

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
با سلام امیدوارم بعداز دو سال که این پست بالا میاد حداقل کسی دیگه که تو این زمینه مشکل داره به جواب برسه
متاسفانه این مدل بصورت پیش فرض DHCP بصورت غیر فعال هست شما باید روی کارت شبکتون بصورت دستی IP بزارید و بعد میتونید وارد تنظمیات دستگاه بشید و DHCP رو فعال کنید .

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,796
در این مدلهای مودم asus در برخی موارد dhcp غیر فعال می شه.
شما ابتدا برو به قسمت تنظیمات کارت شبکه قسمت ipv4 و در قسمت dns به این شکل دستی وارد کن :
192.168.1.11
255.255.255.0
192.168.1.1
تنظیمات رو ذخیره کن و وارد تنظیمات مودم بشو

Mehran_tz

کاربر
2006-10-19
24
38
با سلام خدمت دوستان
بنده با این مودم مشکل دیگری داشتم چون مدلها تقریبا مشابه بود نخواستم تاپیک جدیدی باز کنم
البته مدل DSL-N10S است که مودم بجز حالت بریج امکان اتصالش به اینترنت وجود ندارد یعنی وقتی در خالت ppoe ست میکنم بعد از ذخیره تغییرات و ریستارت مودم بخوبی بدون تاخیر چراغ dsl در حدود 30 یا 40 ثانیه ثابت میشه ولی چراغ اینترنت قرمز میماند(تصویر اول). لازم به ذکر است که مودم فقط دو ماه کار کرد و بعد این مشکل بوجود آمد کارهایی که برای رفع مشکل انجام شده آپدیت فریمور به آخرین ورژن 2.1.17- تست خازنها در بیرون از برد - تست در دو منطقه مخابراتی متفاوت و آی اس پی مختلف .
اساتید تجربه ای تا الان در این مورد از مودم داشتید ؟
WhatsApp Image 2020-07-28 at 00.54.07.jpg
WhatsApp Image 2020-07-28 at 00.55.21.jpg

ali_repair

کاربر
2020-07-11
53
73
با سلام خدمت دوستان
بنده با این مودم مشکل دیگری داشتم چون مدلها تقریبا مشابه بود نخواستم تاپیک جدیدی باز کنم
البته مدل DSL-N10S است که مودم بجز حالت بریج امکان اتصالش به اینترنت وجود ندارد یعنی وقتی در خالت ppoe ست میکنم بعد از ذخیره تغییرات و ریستارت مودم بخوبی بدون تاخیر چراغ dsl در حدود 30 یا 40 ثانیه ثابت میشه ولی چراغ اینترنت قرمز میماند(تصویر اول). لازم به ذکر است که مودم فقط دو ماه کار کرد و بعد این مشکل بوجود آمد کارهایی که برای رفع مشکل انجام شده آپدیت فریمور به آخرین ورژن 2.1.17- تست خازنها در بیرون از برد - تست در دو منطقه مخابراتی متفاوت و آی اس پی مختلف .
اساتید تجربه ای تا الان در این مورد از مودم داشتید ؟
مشاهده فایل‌پیوست 168648
مشاهده فایل‌پیوست 168649

از چه آی اس پی استفاده می کنید؟

Mehran_tz

کاربر
2006-10-19
24
38
اسیا تک بیشتر استفاده میکردم ولی مخابرات 2020 شاتل و همارا نیز تست کردم نشد

ali_repair

کاربر
2020-07-11
53
73
اسیا تک بیشتر استفاده میکردم ولی مخابرات 2020 شاتل و همارا نیز تست کردم نشد

به اینترنت مخابرات وقتی در حالت بریج متصل بشید مک کارت شبکه سیستم شما در تجهیزات مخابرات سیو و قفل میشه و در حالت pppoe این اتفاق برای مک مودم میفته.

چون مک مودم با مک کارت شبکه متفاوت هست برای اینکه نوع اتصال رو تغییر بدید باید مکی که در تجهیزات مخابرات ثبت شده ریست بشه.
در مورد آسیاتک اطلاعی ندارم. از پشتیبانی این آی اس پی سوال کنید که آیا مک دستگاه شما رو در هنگام اتصال می بندن یا نه.

Mehran_tz

کاربر
2006-10-19
24
38
به اینترنت مخابرات وقتی در حالت بریج متصل بشید مک کارت شبکه سیستم شما در تجهیزات مخابرات سیو و قفل میشه و در حالت pppoe این اتفاق برای مک مودم میفته.

چون مک مودم با مک کارت شبکه متفاوت هست برای اینکه نوع اتصال رو تغییر بدید باید مکی که در تجهیزات مخابرات ثبت شده ریست بشه.
در مورد آسیاتک اطلاعی ندارم. از پشتیبانی این آی اس پی سوال کنید که آیا مک دستگاه شما رو در هنگام اتصال می بندن یا نه.
نه مشکل از مک آدرس نیست اینو مطمعنم چون الان دو خط دارم که زنگ زدم و مک فیلتر و از خود ای اس پی غیر فعال کردن و با هر مودمی میشه کانکت شد مشکل از خود مودمه که فقط در حالت بریج کانکت میشه

بالا