آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکوک بودن در مورد سوختن چیپ GA-H81M-S2PT

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام خدمت همکاران عزیز

مادربورد GA-H81M-S2PT رو همکارم اورده مشکلش اینه که اصلا روشن نمیشه قبل از اینکه اینطوری بشه اومد و یه پاور بهش دادم برای تست گفت تصویر داده ولی پورتهای PS2 کار نکرده منم بهش گفتم خب با یو اسی بی هم تست کن ببین چی میشه خلاصه بعد از اون دیگه روشن نشده " برد رو اورد پیشم از نظر ظاهری هیچ ایرادی نداشت وقتی با یه پاور سالم شروع به تست کردم دیدم 5 ولت استندبای 1.5 ولت هست .. با یه پاور دیگه تست کردم بازم به همین ترتیب هست خلاصه دیگه از پاور مطمئن شدم دیدم استارت نمیکنه شروع به عیب یابی کردم متوجه شدم که همکارم قبلا گفت پورت PS2 کار نمیکرد( زمانی که سیستم برای چند دقیقه روشن بوده) روی چیپ تمرکز کردم دیدم اکثر خازنهای روی چیپ بوق میزنن و زیر 5 اهم هستن . دوربرش هم همینطور .. پورتهای ساتا سالم بودن پورت یو اس بی جلو هم تو عکس مشخص کردم فقط دوتا پایه مشکل دار هستن و بوق میزنن ولی پورتهای یو اس بی پشت بجز پایه 5 ولت همشون بوق میزنن پورت یو اس بی 3 هم دقیقا هیمنطوری هست ..
پایه کریستال هم ولتاژگیری کردم دیدم فقط یکی از پایه های 0.5 ولت داره ...

به نظرم چیپ سوخته ولی میخوام مطمئن بشم و اساتید بزرگوار ممنون میشم راهنمایی کنن و نظراتشون رو بگن
باسپاس

پیوست‌ها

• 1.4 مگابایت بازدیدها: 147
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
پایه های ساتا سالم هستن
فقط یو اس بی ها ایراد دارن و بوق میزنن و در کنارش هم 5 ولت کلا میخوابه و به 1.5 ولت کاهش پیدا میکنه

• Like

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
امروز هم دوباره مین رو چک کردم دقیقا به مین روال هست و ساتا ها هم سالم هستن

• Like