آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: جایگزین مدار اسیلاتور تغذیه دستگاه های جوش چینی ....

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,704
iRanTK.iR
درود

حدودا دو سال پيش يک دستگاه جوشکاري چيني براي تعمير داشتم که قبلا تعمير شده بود و داخلش يک ترانس 24 ولت سه سر به همراه دو عدد رگلاتور 15 ولتي گذاشته بودند که مدت زيادي هم کار نکرده بود ، البته بنده دستگاه جوش تعمير نمي کنم و يکي ديگه از همکاران اينجا دستگاه جوش تعمير ميکنه ، و به دليل اينکه ايشون نبودند و مشتري عجله داشت و از طرف يکي از آشناها سفارش شده بود مجبور شدم دستگاه رو قبول کنم ...

بعد از باز کردن دستگاه و ديدن مدار تصميم گرفتم مدار فابريک خودشو درست کنم و از نقشه زير استفاده کردم و مدار راه اندازي شد ، البته قطعات قسمت HOT رو برداشتم و به جاش قطعات نقشه زير رو جايگزين کردم و قطعات رو در محل قطعات قبلي گذاشتم و مدارات رو با سيم کشي و قطع مدارات اصلي جايگزين کردم و بدون مشکل راه اندازي شد .

وقتي تاپيک زير رو ديدم ، تصميم گرفتم شماتيک رو قرار بدم تا شايد به درد دوستان ديگه هم بخوره :

https://www.irantk.ir/irantk88500

با سپاس

[hide]مشاهده فایل‌پیوست Power Supply for Electric welding.zip
[/hide]

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
991
زاهدان
درود

حدودا دو سال پيش يک دستگاه جوشکاري چيني براي تعمير داشتم که قبلا تعمير شده بود و داخلش يک ترانس 24 ولت سه سر به همراه دو عدد رگلاتور 15 ولتي گذاشته بودند که مدت زيادي هم کار نکرده بود ، البته بنده دستگاه جوش تعمير نمي کنم و يکي ديگه از همکاران اينجا دستگاه جوش تعمير ميکنه ، و به دليل اينکه ايشون نبودند و مشتري عجله داشت و از طرف يکي از آشناها سفارش شده بود مجبور شدم دستگاه رو قبول کنم ...

بعد از باز کردن دستگاه و ديدن مدار تصميم گرفتم مدار فابريک خودشو درست کنم و از نقشه زير استفاده کردم و مدار راه اندازي شد ، البته قطعات قسمت HOT رو برداشتم و به جاش قطعات نقشه زير رو جايگزين کردم و قطعات رو در محل قطعات قبلي گذاشتم و مدارات رو با سيم کشي و قطع مدارات اصلي جايگزين کردم و بدون مشکل راه اندازي شد .

وقتي تاپيک زير رو ديدم ، تصميم گرفتم شماتيک رو قرار بدم تا شايد به درد دوستان ديگه هم بخوره :

https://www.irantk.ir/irantk88500

با سپاس

hidden content may not be quoted

سلام

ضمن تشکر
تغذیه چاپر یا همون ۲۴ ولت دستگاه های جوش اینورتر که بعضاً دارای ولتاژ های مختلفی مثل -15 , +15 , +12 ,-12 ,هست

خرابی این مدار امری شایع که باعث خاموشی یا اخلال در کار دستگاه میشه قبلاً با جایگزینی تغذیه خارجی دستگاه راندازی میشد
با توجه به گرانی قطعات در وضعیت فعلی مخصوصا منبع تغذیه ۲۴ ولت قاب فلزی و وسع مالی ملت ..
اگر اساتید بزرگوار مخصوصا استاد غزال عزیز سر فرصت این مدار به زبان ساده تحلیل عیب یابی کنند ممنون میشم

سپاس

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام
استاد عزیز ظرفیت سیم پیچ اولیه چقدر باید باشه؟

javadi1670

کاربر vip
کاربر
2021-02-11
6
3
58
اردبیل
با تشکر از همکاران وهمراهان سایت خیلی مفیدی هست به امید موفقیت مدیران وگرداننگان

بالا