آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در اسپیکر

Unname

کاربر
2010-08-11
6
5
چند وقته که فقط یکی از اسپیکر ها صدا میده اون یکی ویزه میکنه
بعد وقتی که فیشش رو از پشت مادربورد یا اسپیکر یه کم میکشم بیرون (به صورت نصفه)درست میشه ولی یکم خ

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اینجور مشکلات میتونه هم مربوط به سوکت مادربورد باشه هم میتونه مربوط به انتهای فیش اسپیکر باشه و هم خود فیش!!
همه اینها باید تست بشه.
قبل از هر چیز با یک اسپیکر یا هدست دیگه امتحان کنید اگر درست بود که مشکل از اسپیکر هست و اگر هم باز خراب بود مشکل از سوکت مادربرد هست و باید باز بشه و با هیت دوباره قلع هاش رو تمیز و یا تکرار کرد.
اگر با اسپیکر دیگر درست بود ابتدا یک سیم با فیش مناسب تهیه کنید و با فیش اسپسکر جا به جا کنید احتمال زیاد درست میشه اما اگه نشد ممکنه از داخل مدار اسپیکر مشکل به وجود امده باشه که باید اسپیکر باز بشه و مدارش بررسی بشه. معمولا اگر ایراد از مدار باشه یک باندتون از کار می افته و وقتی شما یکم فیش رو میارید بیرون mono میشه! چون قسمت باند راست و چپ به هم اتصال میکنه و صدای یک کانال از هر دو باند میاد ....
فعلا کارهایی که گفتم بکنید تا بعدا دوباره راهنماییتون کنم
موفق باشید

meyenab1358

کاربر
2010-08-05
244
985
khozestan
همانطور که دوست عزیزمان فرمودند ابتدا با یک هدست یا اسپیکر تست کنید من کمتر دیدم کهع فیش مادربورد خراب باشد عموما از 1- کابل 2 - آیسی مربوطه به باند چپ یا راست روی ساب است

Unname

کاربر
2010-08-11
6
5
اسپیکر رو با موبایل تست کردم از اسپیکر نیست یعنی مشکلی نداشت
هندزفری موبایل رو هم به مادربورد نصب کردم باز مشکل داشت حالا سوکت مادربورد رو چطوری باید تعمیر کنم؟

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
اسپیکر رو با موبایل تست کردم از اسپیکر نیست یعنی مشکلی نداشت
هندزفری موبایل رو هم به مادربورد نصب کردم باز مشکل داشت حالا سوکت مادربورد رو چطوری باید تعمیر کنم؟
به نام خدا
سلام دوست عزیز. گویا صدا آن برد است. شما میتوانید از یک مادر برد خراب جک صوت را باز کرده و روی مادر برد خود نصب کنید. البته قبل از آن ببنید پایه های آن لحیم سردی نداشته باشد.
موفق باشید...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Unname

Unname

کاربر
2010-08-11
6
5
به نام خدا
سلام دوست عزیز. گویا صدا آن برد است. شما میتوانید از یک مادر برد خراب جک صوت را باز کرده و روی مادر برد خود نصب کنید. البته قبل از آن ببنید پایه های آن لحیم سردی نداشته باشد.
موفق باشید...
مادربورد گارانتی داره میبرم تعویض:violent-smiley-093::eek:k:

meyenab1358

کاربر
2010-08-05
244
985
khozestan
به نظر من اگر مشکلت حل نشد یه کارت صدا 5 هزار تومانی بخر و خودتو راحت کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Unname

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
دو تا فیش باند ها رو که وصل میشه به اسپیکر (از دو ورودی زدم به یه ورودی)الان هردو تا پخش میکنن
سلام
دوست عزیز تا زمانی که نتوانید عیب را تفکیک کنید و ایراد را پیدا نکنید به نتیجه ای نمی رسید و همانطور که دوستان عزیز هم اشاره کردند بهتر است اسپیکر را در یک دستگاهی تست کنید و تشخیص بدهید که ایراد در اسپیکر و یا لوازم جانبی ان است و یا در قسمت کیس و برد صوت ان
و حال بعد تست ایراد را پیدا کردید سراغ ان رفته و ایراد را برطرف کنید
موفق باشید

بالا