آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدار سوئیچ 220 به 12 در هنگام قطع برق

sobijoon

کاربر
2007-11-05
6
21
با سلام خدمت همه دوستان من مداری میخوام که وقتی 220 ولت یا همون برق شهری قطع میشه خودکار برق 12 ولت رو به مدار بده برای یک وسیله که تغذیه 12 ولتی داره میخوام میخوام خروجی 12 ولت این مدار رو به پشت ترانس مدار بدم فقط میخوام بدون وقفه باشه یا اینکه با یک تاخیر خیلی خیلی کم ممنون میشم کمکم کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
با سلام خدمت همه دوستان من مداری میخوام که وقتی 220 ولت یا همون برق شهری قطع میشه خودکار برق 12 ولت رو به مدار بده برای یک وسیله که تغذیه 12 ولتی داره میخوام میخوام خروجی 12 ولت این مدار رو به پشت ترانس مدار بدم فقط میخوام بدون وقفه باشه یا اینکه با یک تاخیر خیلی خیلی کم ممنون میشم کمکم کنید
سلام :
دوست عزيز اگر هدف استفاده از مدار ساده اي هست شماتيك زير كارساز شما خواهد بود اين قسمت دقيق متوجه نشدم كه : { میخوام خروجی 12 ولت این مدار رو به پشت ترانس مدار بدم } معمولا ولتاژ dc باتري را به ترانس اعمال نميكنند در صورت عدم كفايت بيشتر توضيح بزاريد در خدمتم .
رله را از نوع 12 ولتي الي 24 ولتي ترجيحا با اهم سيم پيچ بيش از يك كيلو اهم انتخاب كنيد زمان تاخير عملكرد مدار بستگي به سرعت عمكرد رله و معمولا در محدوده 15 ميلي ثانيه خواهد بود .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 4.4 کیلوبایت بازدیدها: 210
  • 19.6 کیلوبایت بازدیدها: 96

sobijoon

کاربر
2007-11-05
6
21
سلام :
دوست عزيز اگر هدف استفاده از مدار ساده اي هست شماتيك زير كارساز شما خواهد بود اين قسمت دقيق متوجه نشدم كه : { میخوام خروجی 12 ولت این مدار رو به پشت ترانس مدار بدم } معمولا ولتاژ dc باتري را به ترانس اعمال نميكنند در صورت عدم كفايت بيشتر توضيح بزاريد در خدمتم .
رله را از نوع 12 ولتي الي 24 ولتي ترجيحا با اهم سيم پيچ بيش از يك كيلو اهم انتخاب كنيد زمان تاخير عملكرد مدار بستگي به سرعت عمكرد رله و معمولا در محدوده 15 ميلي ثانيه خواهد بود .
موفق باشيد .
با تشکر از مداری که قرار دادین منظورم از اعمال کردن 12 ولت به بعد از ترانس اینه که میخوام وقتی برق قطع میشه دستگاه با برق باطری کار کنه و 12 ولت تغذیه رو از باطری بگیره مثل همون 12 ولتی که از ترانس خارج میشه که برای اینکه 12 به ترانس نره با دیود زنر مشکل رو حل میکنم امیدوارم تونسته باشم مفهوم رو برسونم
حالا با توجه به این گفته ها این مدار بدردم میخوره؟؟؟؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
با تشکر از مداری که قرار دادین منظورم از اعمال کردن 12 ولت به بعد از ترانس اینه که میخوام وقتی برق قطع میشه دستگاه با برق باطری کار کنه و 12 ولت تغذیه رو از باطری بگیره مثل همون 12 ولتی که از ترانس خارج میشه که برای اینکه 12 به ترانس نره با دیود زنر مشکل رو حل میکنم امیدوارم تونسته باشم مفهوم رو برسونم
حالا با توجه به این گفته ها این مدار بدردم میخوره؟؟؟؟
سلام :
در اين صورت مدار ساده تر زير براتون كافيست و نيازي هم به رله نداريد .
دانلود كنيد .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 18.7 کیلوبایت بازدیدها: 64

sobijoon

کاربر
2007-11-05
6
21
دوست عزیز ممنون مدار جالب و ساده ای بود فقط یه سوال اگه بخوام باطریم در حالی که برق 220 هست و باطری در مدار نیست شارژ بشه باید با یه مدار شارژر این کارو بکنم؟؟؟ چون فکر کنم این مدار داره یه 12 ولت رو دائما به دو سر باطری میده این مشکل ساز نمیشه؟؟؟ یا نمیشه یر راهش یه دیود گذاشت که 12 ولت به باطری نره؟؟؟

در ضمن اگه میشه مدار شارژری که به درد این مورد بخوره برام بزارین

ممنون میشم

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
سلام :
در اين صورت مدار ساده تر زير براتون كافيست و نيازي هم به رله نداريد .
دانلود كنيد .
موفق باشيد .
سلام :
در اين صورت كافيست كه بجاي ديود سپر {همون تك ديود } يك رگولاتور 12 ولتي بزاريد و بدون دغدغه و مشكل هم باتري شما شارژ خواهد شد و همچنين مشكل قطعي برطرف مي شود .
از شكلهاي زير راهنمايي بگيريد .
ديود استفاده شده در پايه زمين جهت جبران ولتاژ خروجي و باتري را در حالت شارژ كامل نگه ميدارد ولي ميتونيد از ان هم صرف نظر كنيد
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 12.5 کیلوبایت بازدیدها: 173
  • 3.3 کیلوبایت بازدیدها: 175
  • 4.7 کیلوبایت بازدیدها: 173
  • 20.3 کیلوبایت بازدیدها: 60
بالا