آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: صدای سوت پاور گرین 380

Irandvb

کاربر vip
کاربر
2018-01-06
24
14
صدای سوت از منابع 50 هرتزی ناشی نمیشه چون اگر بود شما اون را به صورت هووم میشنیدی نه سوت . سوت فرکانس بالایی داره و لذا از منبعی میاد که داره با نوسان بالا کار میکنه . بنظر من این صدا ناشی از نوسان و به هم کوبیده شدن هسته E و I یکی یا چند تا از چاپر ها است که تغییر خازن ها باعث تغییر کمی در فرکانس های نوسان شده و شما فکر می کنید سوت کمتر شده در حالیکه احتمالا فرکانس نوسان بالاتر رفته و از آستانه شنوایی شما دور تر شده .

moaiedy

کاربر
2018-07-03
45
64
با سلام
دوستان این مورد در اکثر پاور های گرین هست که بعضی اوقات تو عملکرد سیستم تاثیر میزاره تاثیرایی مثل تصویر ندادن سیستم و....
مشکل در 99% مواقع مربوط به چند خازن ریز بین هیتسینگ اول و دوم و کنار ای سی های 7500یا مشابه هست
مقدار های این خازنها 1ufو4.7ufو10ufویک خازن 47uf است با تعویض اینها 99% مشکل سوت حل میشه و اگه باز هم حل نشد مشکل از ترانسهای پاور هست که باید با مورد مشابه جایگزین شه (که باید تو اوراقی ها دنبال اونها بگردین)نبود دنبالش نگرد:(
یا این که با صدای سوتش کنار بیای
ایشالا که موفق باشی دوست من

jabalameli.s

کاربر
2018-09-21
29
36
اصفهان
با سلام
دوستان این مورد در اکثر پاور های گرین هست که بعضی اوقات تو عملکرد سیستم تاثیر میزاره تاثیرایی مثل تصویر ندادن سیستم و....
مشکل در 99% مواقع مربوط به چند خازن ریز بین هیتسینگ اول و دوم و کنار ای سی های 7500یا مشابه هست
مقدار های این خازنها 1ufو4.7ufو10ufویک خازن 47uf است با تعویض اینها 99% مشکل سوت حل میشه و اگه باز هم حل نشد مشکل از ترانسهای پاور هست که باید با مورد مشابه جایگزین شه (که باید تو اوراقی ها دنبال اونها بگردین)نبود دنبالش نگرد:(
یا این که با صدای سوتش کنار بیای
ایشالا که موفق باشی دوست من

من صحبت های مهندس رو اصلاح میکنم و عرض میکنم که ۱۰۰درصد این مشکل با تعویض همون خازن های ۱ و ۴.۷ و ۱۰ میکروفاراد ۵۰ ولتی که پشت اپتوکوپلر هستن مرتفع میشه...من تقریبا تمام پاورهای گرین تعمیریم با همین ایراد حل شدن.بازم تشکر مهندس

بالا