آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر در لپتاپ مدل A550CC

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم. دستگاه فوق روشن می شود اما تصویر ندارد. تمام حالات نرمال یه سیستم را دارا می باشد . به صورت نرمال سوییچ می شود. با اتصال آداپتور و باتری هم چراغ شارژ روشن می شود و هم هنگام استارت ، چراغ پاور روشن می شود. با نگه داشتن دکمه پاور سیستم خاموش می شود. چهار مدل بایوس مختلف از سایت و منابع دیگر ، پروگرام شد. اما کماکان تصویر نمی دهد. تنها چیزی که غیر طبیعی کار می کند ، فن دستگاه است. به هنگام سوییچ شدن ، سرعت گردش فن کم و زیاد می شود. وقتی هم مدتی از استارت شدن دستگاه می گذرد ، فن با دور بالا شروع به چرخش می کند و در این حالت هم مکررا دور فن کم و مجددا زیاد می شود. حالتی شبیه به قطع یک ثانیه ای فن و مجددا چرخش با دور بالا. دوستان به نظر شما مشکل از کجاست؟

مدل مادربورد:X550CC REV : 2.0

آخرین ویرایش:

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
سلام دوست عزیز
از سالم بودن رم اطمینان دارید ؟
میتونی اسلات رم رو با تینر شستشو بده و همچنین پایه های رم رو تمیز کن
دستگاه رو به مانیتور وصل کن ببین تصویر داری یا نه ؟
خروجی فن رو چک کن که جرم و پرز داره یا نه ؟
رو چیپ گرافیک فشار بیار و بعد دستگاه رو روشن کن ببین تصویر میاد یا نه ؟
پایه های I/O رو چک کن که لحیم سردی نداشته باشی .
بعد از همه این کارها نتیجه اعلام کن لطفا
موفق و پیروز باشی .

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
سلام دوست عزیز
از سالم بودن رم اطمینان دارید ؟
میتونی اسلات رم رو با تینر شستشو بده و همچنین پایه های رم رو تمیز کن
دستگاه رو به مانیتور وصل کن ببین تصویر داری یا نه ؟
خروجی فن رو چک کن که جرم و پرز داره یا نه ؟
رو چیپ گرافیک فشار بیار و بعد دستگاه رو روشن کن ببین تصویر میاد یا نه ؟
پایه های I/O رو چک کن که لحیم سردی نداشته باشی .
بعد از همه این کارها نتیجه اعلام کن لطفا
موفق و پیروز باشی .
این دستگاه رم رو بصورت آنبورد داره. با این حال به اضافه کردن رم به اسلات هم دستگاه چک شده. مشکلی در آی او به عنوان لحیم سردی دیده نشد. با توجه به کم و زیاد شدن دور فن بعید می دونم ایراد چیپ گرافیک باعـث بروز این مشل شده باشه. با این حال این مورد رو هم تست می کنم.

پردازنده مشابه برای تست دارید ؟
متاسفانه پردازنده دستگاه آنبورد هست .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پس 80 درصد به خاطر دیسکانکتی CPU هست . روی CPU فشار بیار ببین تاثیری میکنه یا نه
با BGA باید ریسولد یا ریبال بشه

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
درود به همه دوستان.
بنده هم با جناب "AMD" موافقم ، در ابتدا حرارت تک تک چیپهای رم را چک نمایید و وضعیت ولتاژ مدار رم هم چک شود.
اگر با فشار آوردن روی CPU از لحیم سردی مطمئن شدید ، حتما" با دستگاه BGA آنرا ریورک نمایید و از هیت دادن به هر نحو خودداری کنید.
موفق باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma_3_taa

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
پس 80 درصد به خاطر دیسکانکتی CPU هست . روی CPU فشار بیار ببین تاثیری میکنه یا نه
با BGA باید ریسولد یا ریبال بشه

روی cpu با اعمال فشار از روی سینک و با خارج کردن سنیک و استفاده از پد سیلیکونی ضخیم ، هیچگونه تغییری حاصل نشد.
روی چیپ گرافیک هم به همین صورت اعمال فشار شد ، اما تغییری حاصل نشد.
روی چیپ اینتل هم همینطور و تغییری حاصل نشد.

بنده هم با جناب "AMD" موافقم ، در ابتدا حرارت تک تک چیپهای رم را چک نمایید و وضعیت ولتاژ مدار رم هم چک شود.

چیپ ها همگی دمای معمولی دارند . ولتاژ رو هم چک می کنم و عرض می کنم.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دیسکانکتی این پردازنده به خاطر تعداد پایه ها امری متعارفه . با فشار دادن هم نمیشه صد درصد مطمئن شد که تمام پایه ها روی برد دوباره بشینه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز سلام
من هم با نظر جناب AMD موافقم این ایراد بیشتر از cpu هستش اما قطعات بعد i-o هم بی تاثیر نیست چرا که مسیر بیدار کردن cpu از طریق آی او انجام میشه و بایوس

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
بنده هم همین مشکل رو دارم . کاش نتیجه نهایی رو اعلام میکردید تاریخ پست رو هم دیدم و از ایجاد تاپیک جدید خوداری کردم و همینجا اعلام کردم

بالا