آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل با پاور atx

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
با سلام دوستان عزیز یه پاور atx‌متاسفانه مدل مشخص نیست . با تستر پاور تست کردم تمامی ولتاژهای نامی وجود داشت . اما با اتصال پورت 8 پین پاور روشن نمیشه . اگر ممکنه بنده رو راهنمایی بفرمایید . با تشکر

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
عرض کردم در تمام پورت ها بغیر از پورت 8 پین ولتاژها درست هستند

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
ناقصه عزیز . شما دسترسی کامل به پاور دارید .نتیجه گیری و کمک من در صورتی هست . که اطلاعات ارائه شده از سمت شما صحیح باشه بی کم و کاست
1-عکس واضح از برد پاور
2-پاور را باید زیر بار ببرید .صدرصد یکی از ولتاژها موقع وصل بودن سیستم افت میکنه .

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
سلام دوست من خسته نباشید
ولتاژ های کاری در پاور عبارتند از
قهوه ای ، نارنجی = 3/3 ولت
آبی = منفی 12 ولت
قرمز = 5 ولت
سفید = منفی 5 ولت که در همه پاور ها موجود نیست
زرد = 12 ولت
خاکستری و بنفش = 5 ولت VSB
سبز = استارتر پاور
مشکی = 0
کلیه سیم های هم رنگ منشا مشترکی دارند یعنی اگر 12 ولت در سیم زرد رنگ GTX هست پس همین مقدار ولتاژ در سیم زرد 8 پین نیز موجود می باشد
همه این ولتاژ ها نامی هستند و ولتاژ های اصلی پاور بسته به جنس آن دارای مقداری تلورانس می باشند که این تلورانس اگر از مقدار معینی کم یا زیادتر باشد معنی آن وجود مشکل در قسمتی از پاور است
خواهشا ولتاژ دقیق هر سیم بسته به رنگ آن را اعلام بفرمایید و اگر ممکن است بگویید چه تست هایی را انجام داده اید
1-با اتصال کوتاه سیم سبز به مشکی پاور خارج از برد روشن میشود ؟
2- با اتصال پاور به مین هیچ گونه استارتی صورت میگیرد یا کلا مادر برد هیچ حرکتی ندارد ؟(مثل نیم دور چرخیدن فن CPU )
3- روی برد با اتصال کوتاه سبز و مشکی مین روشن میشود یا خیر ؟
4- اگر روشن می شود چه ولتاژ کاری هایی روی سیم ها دارید ؟
در صورت پاسخ صحیح اساتید قادر به کمک شما خواهند بود در غیر این صورت چون دستگاه معیوب نزد شماست کسی کمکی نمیتواند به شما انجام دهد خواهشا اعلام نتیجه بفرمایید
موفق باشید دوست من

آخرین ویرایش:

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
با سلام دوستان عزیز یه پاور atx‌متاسفانه مدل مشخص نیست . با تستر پاور تست کردم تمامی ولتاژهای نامی وجود داشت . اما با اتصال پورت 8 پین پاور روشن نمیشه . اگر ممکنه بنده رو راهنمایی بفرمایید . با تشکر
باجازهازاساتید
وقتی سوکت pwm رو متصل میکنید پاور روشن میشه تصویر نمیده یا کلان روشن نمیشه؟

اگه روشن میشه خازنهای ورودی خرابه
اگه روشن نمیشه مدار pwm شرتی داره

بالا