آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل لپ تاپ hp pavilion g7

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
با سلام
این مشکل مربوط به سیستم بنده است و فقط جهت راهنمایی دوستان تعمیرکار لپتاپ خواستم مشکل رو بگم تا علت را بفهمم.

لپتاپ بنده شب که خاموش کردم هیچ مشکلی نداشت. اما صبح هنگام روشن کردن هیچگونه تصویر یا نوری اعم از آرم ویندوز یا صفحه f8 یا f10 و محیط ویندوز رو نشون نمی داد. علاوه بر اون صدای ویندوز هم پخش نمی شد. ولی چراغ پاور و چشمک زدن چراغ هارد ، وای فای ناملوک و ... نرمال بود. (ظاهرا فقط صدا و تصویر نداشتم.)

سیستم رو برای بررسی برای یکی از همکاران بردم تا ایشون هم نظری بدهند که اونجا روشن شد و صفحه آمد. بدون هیچ اقدامی. تنظیمات تم به هم ریخته بود و صفحه اول با حاله ی نارنجی و زرد آمد. بعضی از درایور های صدا خراب شده بود و فقط صداهای بیسیک ویندوز رو پخش می کرد و از موزیک و غیره خبری نبود. srs sound premium که مربوط به صدای اچ پی هست نرم افزار و سرویسش بالا نمیآمد. ولی با دستکاری تم و تنظیمات صوتی تا حدودی به راه افتاد.

بنده متوجه نشدم این ایراد سخت افزاری و مثلا مربوط به لحیم سردی برد هست یا نرم افزاری هست. مگر عیب نرم افزاری می تونه باعث بشه آرم ویندوز یا صفحه f8 هم بالا نیاد؟ نیاز به تعمیر دارد یا با تعویض ویندوز مشکلات رفع خواهد شد.

دوستان منتظر راهنمایی هستم.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام
این مشکل مربوط به سیستم بنده است و فقط جهت راهنمایی دوستان تعمیرکار لپتاپ خواستم مشکل رو بگم تا علت را بفهمم.

دوستان منتظر راهنمایی هستم.

دوست عزیز عنوان شما خلاف قوانین انجمن هست. باید در عنوان در حد چند کلمه حتما مشکل را بنویسید. جملات عمومی مثل مشکل در دستگاه مجاز نیست ممنون میشوم منبعد رعایت کنید.

بالا