آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشگل در برق رسانی شارژر لپ تاپ E1-572G

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
با سلام یه لپ تاپ ایسر E1-572G دارم که برای اولین بار که شارژر رو به برق میزنم و ولتاژ شارژر رو میگیرم شارژر 19 ولت رو نشون میده . و وقتی شاؤزر رو به لپ تاپ میزنم لپ تاپ روشن نمیشه و حتی توی پایه های ورودی جای باطری هیچ ولتاژی ندارم

و وقتی سوکت شارژر رو از لپ تاپ در میارم و دوباره ولتاژ میگیرم ولتاژ صفر رو نشون میده و ولتاژ میخوابه در صورتی که قبل از اینکه به لپ تاپ بزنم 19 ولت رو داشتم

و وقتی پریز برق شارژر رو در میارم و دوباره وصل میکنم روی شارژر ولتاژ 19 میاد و وقتی دوباره به لپ تاپ میزنم ولتاژ میخوابه و هیچ ولتاژی ندارم

الان شارژر جدید ندارم که با شارژر نو تست کنم .

ایا میشه از خود لپ تاپ باشه یا احتمالا مشگل از شارژر هست

ایا این مشگل برای دوستان پیش اومده

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
خوب شما الان شارژر مطمئن نداری باید به نحوی شارژر رو ببری زیر بار
میتونی برای تست شارژر از یه لامپ 24 ولت استفاده کنی ( لامپ خودرو )
یه چیزی تو این مایه ها
Laptop_tester.jpg
اگه شارژر مشکل نداشت مدار ورودی رو تا ای سی شارژر چک بفرمایید

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
پاسخ : رد: مشگل در برق رسانی شارژر لپ تاپ E1-572G

سلام
خوب شما الان شارژر مطمئن نداری باید به نحوی شارژر رو ببری زیر بار
میتونی برای تست شارژر از یه لامپ 24 ولت استفاده کنی ( لامپ خودرو )
یه چیزی تو این مایه ها
مشاهده فایل‌پیوست 141314
اگه شارژر مشکل نداشت مدار ورودی رو تا ای سی شارژر چک بفرمایید

با سلام شارژر رو روی لامپ ال ای دی 12 ولت تست کردم و ال ای دی روشن شد پس شارژر مشگل نداره حالا بهترین کار به نظرتون چیه و چه کاری بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
اگر با اتصال شارژر به لپ تاپ کلا ولتاژ شارژر قطع میشود و اصطلاحا شارژر میخوابد،این یعنی شما در بورد لپ تاپ اتصالی دارید و اکثرا این اتصالی در همان ورودی ولتاژ لپ تاپ یعنی در مدار محافظ اتفاق میافتد، برای شروع شما باید از جک ورودی شارژر به لپ تاپ تست را شروع کرده و طبق شماتیک بورد مسیر ورودی ولتاژ را دنبال کنید تا قطعه یا قطعات معیوب که منجر به اتصال کوتاه شده اند را پیدا کنید،

--تستی که دوستمون فرمودن و شما انجام داده اید برای زمانی است که با فعال شدن قسمتهای مختلف لپ تاپ میزان جریان کشیده شده از شارژر توسط لپ تاپ زیاد شده (مانند زمانی که مثلا درایو نوری در حال رایت یک DVD بوده و در عین حال همزمان یک بازی با گرافیک بالا در حال اجرا با صدای بلند با حداکثر روشنایی ال سی دی، و یک کول پد هم به لپ تاپ متصل بوده و...) و در اینحالت با افت یا نوسان ولتاژ و میزان جریان شارژر ( و نه قطع کامل آن) مواجه میشویم، که این در مورد لپ تاپ شما و گزارشی که ارائه کرده اید لزومی ندارد(نکته اینکه در این تستی که انجام داده اید بهتر است با همان لامپ های معمولی تست کنید تا افت یا نوسان ولتاژ و جریان را در تغییر در میزان روشنایی لامپ مشاهده نمایید)

موفق باشید

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام دوست عزیز،
اگر با اتصال شارژر به لپ تاپ کلا ولتاژ شارژر قطع میشود و اصطلاحا شارژر میخوابد،این یعنی شما در بورد لپ تاپ اتصالی دارید و اکثرا این اتصالی در همان ورودی ولتاژ لپ تاپ یعنی در مدار محافظ اتفاق میافتد، برای شروع شما باید از جک ورودی شارژر به لپ تاپ تست را شروع کرده و طبق شماتیک بورد مسیر ورودی ولتاژ را دنبال کنید تا قطعه یا قطعات معیوب که منجر به اتصال کوتاه شده اند را پیدا کنید،

--تستی که دوستمون فرمودن و شما انجام داده اید برای زمانی است که با فعال شدن قسمتهای مختلف لپ تاپ میزان جریان کشیده شده از شارژر توسط لپ تاپ زیاد شده (مانند زمانی که مثلا درایو نوری در حال رایت یک DVD بوده و در عین حال همزمان یک بازی با گرافیک بالا در حال اجرا با صدای بلند با حداکثر روشنایی ال سی دی، و یک کول پد هم به لپ تاپ متصل بوده و...) و در اینحالت با افت یا نوسان ولتاژ و میزان جریان شارژر ( و نه قطع کامل آن) مواجه میشویم، که این در مورد لپ تاپ شما و گزارشی که ارائه کرده اید لزومی ندارد(نکته اینکه در این تستی که انجام داده اید بهتر است با همان لامپ های معمولی تست کنید تا افت یا نوسان ولتاژ و جریان را در تغییر در میزان روشنایی لامپ مشاهده نمایید)

موفق باشید

ممنون بابت پاسختون پس من لپ تاپو باز میکنم و جک ورودی شارژر رو تست می کنم و نتیجه رو می گم

ایا تا به حال دوستان به این مشگل که شارژر پس از وصل به لپ تاپ میخوابه روبرو شدن ؟؟؟؟

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
ممنون بابت پاسختون پس من لپ تاپو باز میکنم و جک ورودی شارژر رو تست می کنم و نتیجه رو می گم

ایا تا به حال دوستان به این مشگل که شارژر پس از وصل به لپ تاپ میخوابه روبرو شدن ؟؟؟؟

با سلام من لپ تاپو باز کردم حالا اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون. راستی این لپ تاپ قبلا تصویرش شطرنجی شده بوده یا کلا تصویر نمیداده ولی روشن میشده و داده بودن گارانتی و الان کاملا مشخصه هدسینگ چیپ باز شده بوده و جای انگشتهای دست روی هدسینگ مشخصه مشخصه و جایی هم با خودکار نوشتن
( تصویر 96215 .)

حالا نمیدونم چیپو هیت گرفتن یا تعویض کردم می خوام ببینم ایا میتونه این مشگل از چیپ باشه

posht.jpg

ro.jpg

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
من پین شارژر رو دراوردم و تست کردم دیدم پین شارژر مشگل نداره ولی وقتی پین رو میزنم به لپ تاپ کلا ولتاژ می خوابه و اصلا نمیتونم ولتاژ گیری کنم تا ببینم مشگل از چی هست

همین که پینو وصل میکنم به مادربرد ولتاژ می خوابه و باید یک سری شارژر رو از برق در بیارم تا برق دوباره بیاد تو شارژر

asl1111.jpg

بالا