آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ديتكت نشدن قطعات ساتا در مادربرد ايسوس مدل p5kpl se rev 2.01g

antypanty

کاربر
2012-11-05
85
74
41
گنبد کاووس
www.fazelpc.ir
سلام .اساتيد محترم . يه مادربرد ايسوس برام اومده بود . پارسال فروخته بودم . دسته بود كه دادم به مشتري . با نرم افزار همه چيش رو چك كردم مشكلي نداشت .بستم دادم بهش . الان بعد از يك سال آورد بالا نميومد . چك كردم ديدم فازاي CPU مشكل داشت . دو تا از فتاي بالاي CPU جواب نمي داد و ولتاژ نداشت . يه مين مشابه داشتم فتارو برداشتم و عوض كردم . بالا اومد . مشكل ديگه اي نداشت . برد سيستم رو فرداش آورد گفت بالا نمياد . وصل كردم ديدم بالا مياد ولي هارد رو ديتكت نمي كنه . هارد رو با سيستم ديگه چك كردم هارد مشكلي نداشت . كابلاش رو عوض كردم بازم رفع نشد . ژاورش معيوب بود سري ژيش كه آورد . دو تا از خازن ها باد كرده بود عوض كردم مشكلش حل شد . فقط ولتاپ 12 ولتش 11.8 ميده . الان هيچ هارد يا دي وي دي رو قبول نمي كنه سيستم . تو تنظيمات بايوس هم كه رفتم روي ديفالت گذاشتم جواب نداد . كلير سي موس زدم نشد . بايوس رو دوباره ژروگرام كردم بازم فرقي نكرد . همه چي سيستم اوكي هست فقط دو تا مشكل داره . يكي ژورت هاي ساتا كار نمي كنه و يكي هم كارت شبكه كار نمي كنه . باقي قطعات سالمن . ممنون ميشم راهنمايي كنين .
Picture 001.jpg

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
هارد ide را شناسایی میکنه ؟
روی پایه vcc usb ولتاژ داری ؟
دو تا خازن کنار چیپ جنوبی را چک کن .

antypanty

کاربر
2012-11-05
85
74
41
گنبد کاووس
www.fazelpc.ir
بله روي usb ولتاژ دارم . 5.1 ميده . خازن ها هم روي برد تك بوق مي زنه و دوباره متصل ميكنه بوقي نداره كه يعني سالم هستن . هارد ide رو هم چك ميكنم خبر ميدم.

بالا