آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی کامل لپ تاپ ASUS K46CB

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
با سلام...لپ تاپ ASUS مدل K46CB، روشن نمیشه، شست و شوی برد داده شد، پایه های آی سی بایوس ولتاژ 3.3 رو داره، بایوس هم زدم، ولی جواب نداد، یه صدای سوت ضعیفی بعد از زدن کلید پاور شنیده میشه و چراغ شارژ روشنه(نارنجی)، بدون باطری هم تست شد، کلیه فیوزها هم سالمن، ورژن مادربرد REV 2.0 - همکاران عزیز اگر تجربه ای تو این زمینه دارن بفرمایند..با تشکر

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
از شارژر مطمئن برای تست استفاده کنید یا برای اطمینان کار با دوتا شارژر تست کنید
ببینید روی i/o ولتاژهای لازم رو دارید
دوربر چیپ هم تست کنید ضمنا تست بوق خازنهای دور چیپ رو یادت نره .
خود سویچ پاور و مسیر اون رو چک بفرمایید
ای سی بایوس رو هم برای اطمینان عوض کنید

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
پاسخ : رد: خاموشی کامل لپ تاپ ASUS K46CB

سلام
از شارژر مطمئن برای تست استفاده کنید یا برای اطمینان کار با دوتا شارژر تست کنید
ببینید روی i/o ولتاژهای لازم رو دارید
دوربر چیپ هم تست کنید ضمنا تست بوق خازنهای دور چیپ رو یادت نره .
خود سویچ پاور و مسیر اون رو چک بفرمایید
ای سی بایوس رو هم برای اطمینان عوض کنید
سلام مرسی که جواب دادین، از سالم بودن و اصل بودن شارژر مطمئنم، پایه های I/O رو با سوزن وصل شده به پراپ مولتی متر تست گرفتم ولتاژ داره، برای اطمینان روی پایه هاش فلکس ریختم و هیت دادم، آی سی بایوس رو پاک کردم مجداداً با فایل فلش دیگه ای پروگرام کردم، مشکلی نداشت، یه صدای سوت ضعیف بعد از سوئیچ کردن شنیده میشه، ولی خازن های اطراف چیپ رو تست نکردم، بررسی می کنم اطلاع میدم.

آخرین ویرایش:

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
سلام، متاسفانه مشکل حل نشد! از برد عکس گرفتم و ولتاژهارو مشخص کردم.

پیوست‌ها

• 88.9 کیلوبایت بازدیدها: 115
آخرین ویرایش:

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
المان های اضافه روخارج و بعد تست کنی . مثل ماجول وایرلس و یک ماجول رم
ممنون از پاسختون، این کارو قبلاً انجام داده بودم، جواب نگرفتم، داشتم فعلاً لپ تاپو جمع میکردم بزارم کنار تا بعداً یه نگاه بهش کنم گفتم یه عکس هم ازش بزارم.

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
خب عزیز انشالله وقتی بازش کردید بدونه هیچ قطعه اضافه این کار رو دوباره انجام بدید
ولی قبلش حتما 10 دقیقه ای یا زیادتر وقت بزارید و کل برد رو با چشم بررسی کنید بعدا وقتی شارژر رو وصل میکنی قبل و بعد از سویج تست لمس رو انجام بده ببین قطعه ای چیزی داغ نمیشه .
اون سوت هم که شما میگید باید محدوده رو مشخص کنید فرضا وقتی سوت میزنه و هربار سویچ رو میزنی یه جا گوشت رو نزدیک کنی ببینی کجا نزدیکتر هست اینطوری میشه منطقه رو محدود تر کرد
چندتا عکس با کیفیت از تمام برد و از نزدیک بگیر که قابلیت نزدیک شدن هم داشته باشم

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
پاسخ : رد: خاموشی کامل لپ تاپ ASUS K46CB

خب عزیز انشالله وقتی بازش کردید بدونه هیچ قطعه اضافه این کار رو دوباره انجام بدید
ولی قبلش حتما 10 دقیقه ای یا زیادتر وقت بزارید و کل برد رو با چشم بررسی کنید بعدا وقتی شارژر رو وصل میکنی قبل و بعد از سویج تست لمس رو انجام بده ببین قطعه ای چیزی داغ نمیشه .
اون سوت هم که شما میگید باید محدوده رو مشخص کنید فرضا وقتی سوت میزنه و هربار سویچ رو میزنی یه جا گوشت رو نزدیک کنی ببینی کجا نزدیکتر هست اینطوری میشه منطقه رو محدود تر کرد
چندتا عکس با کیفیت از تمام برد و از نزدیک بگیر که قابلیت نزدیک شدن هم داشته باشم
سلام..لطف کردین اتفاقاً اینکارو کردم ولی یه چیزی شبیه به خطای شنوایی نمیشه فهمید دقیقا کدوم محدودس، این صدا رو کل برد هست، تست لمسی رو که فرمودین انجام میدم و اعلام نتیجه می کنم

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
رد: پاسخ : رد: خاموشی کامل لپ تاپ ASUS K46CB

سلام..لطف کردین اتفاقاً اینکارو کردم ولی یه چیزی شبیه به خطای شنوایی نمیشه فهمید دقیقا کدوم محدودس، این صدا رو کل برد هست، تست لمسی رو که فرمودین انجام میدم و اعلام نتیجه می کنم

ضمنا از خازنهای الکترولیت غافل نشید

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
پاسخ : رد: پاسخ : رد: خاموشی کامل لپ تاپ ASUS K46CB

ضمنا از خازنهای الکترولیت غافل نشید
خازن سولید داره که ولتاژ خازن هارو رو عکس مشخص کردم و بوق اتصال هم ندارن

آخرین ویرایش: