آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم خروجی مادربرد MSI G41TM-P31

shayan2011

کاربر vip
کاربر
2012-04-26
9
6
با سلام.یه مادربرد MSI G41TM-P31 آوردن خروجی نمیده و دیباگر روی کد 98 میمونه.چه رم باشه چه نه روی همین کد میمونه .نکات از این قرار هستن:
1-ولتاژهای وی کور و وی گود و همچنین ولتاژ و فرکانس سوکت رم را دارم و اوکی هستند
2-بایوس را پروگرام کردم فرقی نکرد
3-کریستال بشکه ای کنار چیپ جنوبی را تعویض کردم تفاوتی نکرد
4-با فشار روی چیپ شمالی و جنوبی فرقی نکرد
5-IC SOUND را خارج کردم تفاوتی مشاهده نشد
6-با اضافه کردن کارت گرافیک در پورت PCI EXPRESS کد دیباگر به 99 تغییر کرد ولی با ریست مجدد به همان کد 98 برگشت
7-در هیچ حالتی بوق بازر ندارم
8- CPU و RAM را عوض کردم تفاوتی نکرد
9-چیپ شمالی را هیت دادم فرقی نکرد

ممنون میشم اساتید و همکاران راهنمایی کنن.در ضمن یکی از دوستان در یک پستی میگفت دو ولتاژ IO را بگیرید.چه ولتاژی باید در کل در IO مادربردها وجود داشته باشه؟

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز.
در ابتدا از شما بابت توضیحات کامل تشکر می نمایم .
مادربرد شما در وضعیت pc check قرار دارد ، آیا وقتی مادربرد را سوییچ می کنید سریع این کد نمایش داده میشود و یا چرخه طی شده و روی این کد گیر می کند ؟
با فایلهای بایوس دیگر و مطمعن تست نموده و آی سی بایوس را هم تعویض نمایید .
بهترین راه برای تست I/O ، دانلود نمودن دیتاشیت آن و ولتاژگیری از روی آن می باشد ولی اساتید به صورت تجربی می گویند که ولتاژ 3.3 و 5 ولت باید اطراف I/O موجود باشد.
که طبق تجربه ، بنده دستگاهی داشته ام که با وجود ولتاژهای فوق الذکر باز هم با تعویض I/O رفع عیب گردیده است.
موفق باشید.

shayan2011

کاربر vip
کاربر
2012-04-26
9
6
با سلام و تشکر.
در باره کد دیباگر خیر چرخه را استارت میکنه و بعد از نمایش حدود 5 کد به کد 98 میرسه.
در مورد پروگرم بایوس بنده آخرین فایل بایوس که در سایت msi موجود بود را گرفتم و پروگرام کردم.متاسفانه IC مشابه بایوس را ندارم که کلا تعویض کنم

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
دوست عزیز،
طبق اطلاعات و تجربه بنده و اطلاعاتی که شما بیان نمودید ، این ایراد بیشتر مربوط به خرابی آی سی بایوس و برنامه آن و در نهایت مربوط به خرابی چیپ جنوبی می باشد.
ولی کار کردن روی چیپها را برای آخرین مرحله بگذارید.
منتظر نظر بقیه اساتید نیز باشید.
موفق باشید.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با محسن عزیز موافقم . البته اگر روی ایسی دیگر بایوس را پروگرام میکردید خیلی بهتر بود .

shayan2011

کاربر vip
کاربر
2012-04-26
9
6
با سلام.ضمن تشکر از دوستان عزیز فردا یه بایوس نو میخرم و روش پروگرام میکنم.در صورت اوکی شدن اطلاع خواهم داد.ممنون از همراهیتون

shayan2011

کاربر vip
کاربر
2012-04-26
9
6
با سلام خدمت دوستان گرامی
بابت مادربرد فوق طبق نظر دوستان یه آیسی بایوس نو خریدم و با فایل اصلی که از اول تو بایوس فابریکش بود پروگرام کردم.اما متاسفانه باز هم روی همین کد 98 میمونه.دیگه میخوام قطعه را مرجوع کنم ولی نظر نهایی را از دوستان میخوام؟به نظر شما عیب از آی سی کلاک نمیتونه باشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با سلام خدمت دوستان گرامی
بابت مادربرد فوق طبق نظر دوستان یه آیسی بایوس نو خریدم و با فایل اصلی که از اول تو بایوس فابریکش بود پروگرام کردم.اما متاسفانه باز هم روی همین کد 98 میمونه.دیگه میخوام قطعه را مرجوع کنم ولی نظر نهایی را از دوستان میخوام؟به نظر شما عیب از آی سی کلاک نمیتونه باشه؟

بافشار روی چیپ کد تغییری میکنه یا نه . هر دو چیپ را امتحان کنید .

shayan2011

کاربر vip
کاربر
2012-04-26
9
6
با سلام.دوستان یه دیباگر جدید گرفتم گذاشتم روی مادربرد.حالا بعد از کد 98 کد 00 میده و چراغهای ریست و کلاک بصورت ضعیف روشن موندن.چراغهای RDY و CLK نیز خاموش هستن.کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟

بالا