آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم کارکرد درست یو پی اس توانیر3kva

sarinlove

کاربر vip
vip
کاربر
2010-11-30
25
67
سلام.
اساتید یه دستگاه برای تعمیر اومده از بنیاد مشکل داره مشکل اول روی پنل ledولتاژبرق شهر پایین دائم روشن میمونه درصورتی که سیم برق به پریز وصل نیست
مورد دوم شارژرش از نوع تریستوری هست که اونم کار نمیکنه
مورد سوم مدار اینورتر جریان کشی بیش از حد داره طوریه که ترانس زوزه میکشه و جریانی حدود10آمپر بدون اینکه چیزی به یو پی اس وصل باشه داره مصرف میکنه
حالا من تمام قطعات قدرت چک کردم قسمت درایو اینورتر مدار که با آی سی xp2206هستو کمی دستکاری کردم جریان کشی کمتر شده ولی همچنان ایرادها هست که هست

ali_romo

کاربر
2012-11-27
1
0
با سلام برای مشکل اول فلت کابل برد LED اگر بر عکس جازده شود ممکن است این اتفاق بیفتد.
ازونجا که می فرمایید شارژر هم کار نمی کنه احتمال زیاد در مسیر برق شهر مشکل داره.از فیوز های برق شهر باید تست رو شروع کنید. اگر بعد از فیوز ,برق شهر وجود داشت اشکال بغدی از رله های سفید برد اصلی است که جولوی دستگاه درب رو باز کنید قابل مشاهدست.

sarinlove

کاربر vip
vip
کاربر
2010-11-30
25
67
ممنون از پاسخی ک دادین مشکل از وریستور خروجی بود که اتصال کوتاه شده بود و قسمت ic xp2206 بود که بر طرف شد. حالا مشکل اخر شارژر هست که کار نمیکنه تریستور چک شد سالمه برد فرمان شارژر یاهمون برد کنترل شارژر دوتا ایسی 324داشت که تعویض شد و قطعاتش چک شد سالم بودن ولی باز شارژر کار نمیکنه.اگه کمکی میکنه به بهتر فهمیدن موضوع روی سوکت قسمتی که زده شارژر آف دائم ولتاژ10 ولت هست که چند وقت پیش توی دستگاه مشابه دیدم این ولتاژ زمانی میومد ک باتری پر میشد

بالا