آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی و روشن نشدن لپ تاپ asus x550ld

iran558

کاربر
2014-08-23
20
18
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید و دوستان عزیز

یه لپ تاپ asus با مدل مادربرد X550LD REV:2.0 برام اومده که خاموشه و روشن نمیشه.یعنی چه با باطری و چه بدون باطری وقتی شارژر مستقیم بهش وصله.حتی چراغ LED جلوی دستگاه هم روشن نمیشن.برق روی مدار میاد بطوری که با پنس سوییچ میکنم یه لحظه چراغ LED پاور روشن میشه با شارژر دیگه هم تست شده ولی تغییری نکرده.باطری بک اپ رو هم در اوردم دوباره جا زدم فرقی نکرد.
البته باید بگم که این دستگاه حدود دو ماه پیش اومده بود که روشن میشد ولی تصویر نمیداد که فایل بایوس رو از همین سایت دانلود کردم زدم درست شد و مشتری برد کار کرد ولی میگه حدود یه ماه دستگاه رو روشن نکرد و تو این یه ماه باطری روش بود و تو کیف بود.حالا بعد یه ماه روشن میکنه اصلا هیچ علایمی نداره.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوباره بایوس بزنید . اگر باز سویچ نشد . با منبع تغذیه چک کنید چقدر جریان میکشه

iran558

کاربر
2014-08-23
20
18
مجدد بایوس زدم ولی فرقی نکرد.منبع تغذیه ندارم متاسفانه:sadwalk:ممنون بابت راهنماییتون

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
مجدد بایوس زدم ولی فرقی نکرد.منبع تغذیه ندارم متاسفانه:sadwalk:ممنون بابت راهنماییتون

سلام دوست گرامی

لطفا ای سی بایوس را با نمونه نو تعویض کنید

از فایل بایوس مطمئن استفاده کنید

شماره ای او دستگاه را قید کنید

بررسی کنید روی پایه شماره 8 ایسی بایوس ولتاژ 3.3 موجوده یا خیر

بررسی کنید ایا روی کلید پاور دستگاه ولتاژ 3.3 موجوده یا خیر

نتایج را اعلام کنید

موفق باشید

iran558

کاربر
2014-08-23
20
18
با سلام و عرض ادب ببخشید که دیر جواب میدم
ای سی بایوس عوض شد و فایلی بایوسی که قبلا از سایت دانلود کردم زدم رو هم زدم فرقی نکرد-روی پایه 8 ای سی بایوس 3.10 ولتاژ دارم و روی پین پاور 3.3 ولت هم درسته.
شماره I.O
it8585e1419-fxa

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ojseir

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با سلام و عرض ادب ببخشید که دیر جواب میدم
ای سی بایوس عوض شد و فایلی بایوسی که قبلا از سایت دانلود کردم زدم رو هم زدم فرقی نکرد-روی پایه 8 ای سی بایوس 3.10 ولتاژ دارم و روی پین پاور 3.3 ولت هم درسته.
شماره I.O
it8585e1419-fxa

سلام دوست عزیز

دوباره بایوس بزنید و اینبار به همراه بایوس ec هم بزنید فایل ec داخل ای او رایت میشود اگر فایل ec را ندارید در قسمت مربوطه درخواست دهید

موفق باشید

iran558

کاربر
2014-08-23
20
18
سلام و عرض ادب خدمت hoseyn1258دوست گرامی حتی روی پایه های کانکتور شارژر هم ولتاژ دارم ولی چراغ شارژ لپ تاپ باتری وقتی باتری و شارژر بهش وصلن روشن نمیشه.شرمنده پروگرامر بنده نمیتونه فایل ec رو بزنه اخه قدیمیه و تا جاییکه میدونم پروگرام کردن i.o یکم فرق داره.ممنون بابت راهنماییتون پیشنهاد دیگه ای ندارید دوست عزیز؟

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
با اجازه اساتید
دوست عزیز ابتدا چک کنید که تمامی ولتاژها رو روی برد داشته باشید 19 ولت ،5 ولت، 3.3 ولت ، ولتاژ اطراف سی پی یو و ولتاژهای اطراف رم
برد را جدا کنید و با رم دیگه تست کنید
اگه دیباگر دارید ببینید که چه کدی به شما میده
نتایج را برسی و اعلام کنید تا اساتید بهتر راهنمایی کنند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: iran558

iran558

کاربر
2014-08-23
20
18
با سلام

دوست عزیز ممنون بابت راهنماییتون.
قبلا هم عرض کردم با شارژر دیگه تست شده ولتاژها هم.همه جاهایی که وقتی سیستم پاور نشده درست دارم.همون 19-5-3.3 ولت حتی روی کانکتور شارژر هم ولتاژ دارم ولی چراغ شارژ باتری هم حتی روشن نمیشه.رم انبرد داره ولی دستگاه اصلا روشن نمیشه که بخوام با رم دیگه تست کنم بزرگوار!!!!دیباگر هم واسه وقتیه که دستگاه روشن بشه ولی متاسفانه اینکه روشن نمیشه.با تشکر

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام و عرض ادب خدمت hoseyn1258دوست گرامی حتی روی پایه های کانکتور شارژر هم ولتاژ دارم ولی چراغ شارژ لپ تاپ باتری وقتی باتری و شارژر بهش وصلن روشن نمیشه.شرمنده پروگرامر بنده نمیتونه فایل ec رو بزنه اخه قدیمیه و تا جاییکه میدونم پروگرام کردن i.o یکم فرق داره.ممنون بابت راهنماییتون پیشنهاد دیگه ای ندارید دوست عزیز؟

سلام دوست گرامی

این ولتاژهایی که شما میگی هست زیاد مهم نیست که باشه یا نباشه البته در مورد مشکل شما

اگر بخوام قضیه رو برات روشن کنم باید مثنوی هفتاد من کاغذ بنویسم

فقط همین قدر بدون ای او وظیفه روشن کردن بقیه قطعات رو داره و وظایف ای او داخل ec هست همونطور که میدونی هر میکرو کنترلی یه برنامه برای کار کردن میخواد
برنامه ای او هم همون ec هست

پس در اولین قدم ec رایت کن و اگه بنا به گفته خودت تا هنوز جای دیگه ای رو دستکاری نکردی با همین رایت ec مشکلت حل میشه

موفق باشید

بالا