آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: راهنمایی در برطرف کردن داغ شدن لپ تاپ acer 5755G

sys32

کاربر
2016-11-19
2
1
سلام
من لپ تاپم داغ میکنه.داخل سیستم رو چک کردم گرد و خاک چندانی نداره روی فن cpu .جاهای دیگشم که کاملا تمیزه.
حتی windows 7 sp1 64 bit رو از اول نصب کردم ولی باز داغ میکنه.در حالت عادی دمای cpu روی 85 تا 92 میرسه.بعد نصب ویندوز ، بایوس رو هم آپدیت کردم فایده ای نداشت.دقیقا داغ شدنی که حرفشو میزنم واسه قسمت cpu هست.مثلا روی بازی هایی مثل gta iv که 5 دقیقه بازی میکنم بعدش که گرافیک بازی به شدت کند میشه و سی پی یو خیلی داغ میشه و حتی گاهی لپ تاپ از بس داغ میشه خاموش میشه خودش
یه سوال دیگه اینکه آیا cpu لپ تاپ هم مثل کیس ، خمیر سیلیکون میخوره؟
یه اسکرین شات هم از وضعیت و مشخصات لپ تاپ میزارم
uupload.ir/files/7q5_ax.png
ممنون میشم دوستان هرچی که برای رفع مشکل به ذهنشون میرسه بگن

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
پاسخ : درخواست راهنمایی در برطرف کردن داغ شدن لپ تاپ

سلام
من لپ تاپم داغ میکنه.داخل سیستم رو چک کردم گرد و خاک چندانی نداره روی فن cpu .جاهای دیگشم که کاملا تمیزه.
حتی windows 7 sp1 64 bit رو از اول نصب کردم ولی باز داغ میکنه.در حالت عادی دمای cpu روی 85 تا 92 میرسه.بعد نصب ویندوز ، بایوس رو هم آپدیت کردم فایده ای نداشت.دقیقا داغ شدنی که حرفشو میزنم واسه قسمت cpu هست.مثلا روی بازی هایی مثل gta iv که 5 دقیقه بازی میکنم بعدش که گرافیک بازی به شدت کند میشه و سی پی یو خیلی داغ میشه و حتی گاهی لپ تاپ از بس داغ میشه خاموش میشه خودش
یه سوال دیگه اینکه آیا cpu لپ تاپ هم مثل کیس ، خمیر سیلیکون میخوره؟
یه اسکرین شات هم از وضعیت و مشخصات لپ تاپ میزارم
uupload.ir/files/7q5_ax.png
ممنون میشم دوستان هرچی که برای رفع مشکل به ذهنشون میرسه بگن

سلام دوست عزیز،
طبق قوانین سایت ،در عنوان تاپیک حتما باید مدل دستگاه + مختصری از ایراد آن ذکر شود،لطفا عنوان تاپیک را اصلاح نمایید.
با یک سی پی یو سالم تست بفرمایید، درمورد خمیر سیلیکون هم بله،در لپ تاپ هم استفاده میشه و حتی مهمتر هم هست ،به همین جهت توصیه میشه از خمیر سیلیکون با کیفیت و برند خوب استفاده نمایید،
موفق باشید

sys32

کاربر
2016-11-19
2
1
عنوان رو اصلاح کردم
سی پی یو رو توی لپ تاپ که نمیشه عوض کرد
اگه راهکار های دیگه ای غیر از تعویض خمیر سیلیکون برای این مشکل وجود داره ممنون میشم مطرح کنید که تست کنم که جواب ندادند برم بیرون که خمیر سیلیکون لپ تاپ رو عوض کنن.تشکر از راهنماییتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز .
دوست عزیز ، اگر تجربه تعمیر لپ تاپ ندارید بهتر است دستگاه خود را به یکی از تعمیرگاههای مجاز شهرتان بسپارید.
ولی بهترین کار در این مرحله تعویض خمیر سیلیکون cpu و چیپ گرافیک می باشد .
موفق باشید.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
پروسه تعمیر یه روال خاص و استاندارد داره ،شاید انجام این پروسه از هر تعمیرکار به تعمیرکار دیگه اندکی سلیقه ای و متفاوت باشه ولی کل عملیات و مراحل یکی هست .نمی شه که سیلیکون نباشه و بخواهید به جای اون ،کار دیگه ای روی لپ تاپ انجام بدید .در مرحله فعلی،طبق راهنمائی استاد عزیزمون ،تمیز کردن سیلیکون قبلی و زدن سیلیکون مرغوب و با کیفیت و اطمینان از نبودن فاصله بین هیت سینک و CPU و چیپ ها اساسی ترین کار هست .همچنین بررسی کنید که آیا فن کار می کند و شدت باد خروجی از فن در چه وضعی هست .مسدود شدن خروجی فن نیز می تونه باعث بروز چنین حالتی بشه .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
بالا