آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور گرین 335 وات

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
سلام خدمت همه دوستان.یه پاور گرین 335 وات داریم که 5 ولت استندبای (هم سیم بنفش و هم سبز) فیکس 5 ولت دارن. ولی پاور روشن نمیشه.نکته این پاور اینه که تو لامپ سری ، این پاور یه لحظه لامپ روشن و خاموش میشه و وقتی از لامپ سری قطع میکنم حداقل باید 1 دقیقه یا بیشتر بگذره تا دوباره بزنم به لامپ سری ولامپ رو یه ذره روشن کنه.یعنی خازن(یه دونه خازن داره) تا یه دقیقه و بیشتر شارژ رو نگه میداره.نکته جالب دیگه اینه که وقتی پاور رو از برق میکشم حدود 40 ثانیه ، ولتاژ بنفش همون 5 ولت ثابت هست و بعد از این 40 ثانیه ، تو 1 ثانیه 5 ولت میشه صفر.همه مقاومتهای اطراف خازن و دیودها (چه smd و چه lmd ) همه چک شدن.ترانزیستورهای سینک اول و دوم چک شدن.آیا تجربه چنین مشکلی داشتید تا حالا؟سوال بعد اینه که یه آی سی کنترل تو مدار داریم به شماره wt751002 که توی دیتاشیت اون نوشته پایه VCC باید 12 ولت باشه.ولی تو این مدار ولتاژ این پایه 5 ولت هست.آیا این پایه باید حتما 12 ولت باشه؟اگه کسی این پاور رو داره بی زحمت یه ولتاژ در حالت استندبای روی این پایه (پایه 7)اعلام کنه.ممنون از همه.
green 335 (1).jpggreen 335 (2).jpg

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
سلام دوستان. یعنی یکی پیدا نمیشه تو این سایت جواب ما رو بده ؟ بابا دست خوش.....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NR_HDD1

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
ایسی سوپر وایزر را عوض کنید و تست کنید

سلام.اونم عوض کردم ولی بازم نشد.آی سی قبلیشم روی یه پاور دیگه(پاور 330 گرین) تست کردم.آی سی سالم بود.یه حسی بهم میگه مربوط به داتربرد PFC هست که روی برد مین نصب شده.البته مقاومت و دیود و خازنهای روی برد سالمن.یه آی سی smd داره به شماره CM680 .تو دیتا شیت آی سی یه چک کردم ، (اگه اشتباه نکنم) این آی سی هم تو کار استارت پاور نقش داره.اگه از دوستان کسی در مورد این آی سی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی بفرماید.آیا راهی داره که کلا این مدار PFC رو از کار بندازیم ؟؟؟
هم اکنون نیازمند پاسخ سبزتون هستیم.
اینم لینک دیتا شیت آی سی
CM685AGIRTR Datasheet, PDF - Alldatasheet

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
cm6805
اگر منظورت هست . بله تو این سری خیلی خراب میشه . متاسفانه سخت گیر میاد . هیچ مشابه ای هم نداره . من هم یه 430 دارم گیر همین ایسی هست . خیر راهی نداره چون اون مدار بر پایه اون ایسی ساخته شده . امیدوارم امیر خان این ایسی رو موجود کنند .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
کلا گرین به هیچ وجه نقشه تعمیرات را بیرون نداده . کلا اساس کار تعمیرات خودشون هم بر اساس نقشه نیست .این سری های جدیدتر به مراتب دردسر تعمیر بیشتر و کیفیت پایین تری دارند .

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
cm6805
اگر منظورت هست . بله تو این سری خیلی خراب میشه . متاسفانه سخت گیر میاد . هیچ مشابه ای هم نداره . من هم یه 430 دارم گیر همین ایسی هست . خیر راهی نداره چون اون مدار بر پایه اون ایسی ساخته شده . امیدوارم امیر خان این ایسی رو موجود کنند .

این آی سی که من میبینم (البته سخت میشه خوندش و شاید من اشتباه میبینم) اینطور نوشته:
cm680
6510680
1117
این هم همونه دیگه؟
پس یعنی این پاور باید لنگ یه آی سی فسقلی بمونه؟:angrysmi::angrysmi::angrysmi:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا